به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

بازسازی پارکت چوبی – واحد نمونه تولیدی و صادراتی پارکت چوبی

بازسازی پارکت چوبی – واحد نمونه تولیدی و صادراتی پارکت چوبی

بازسازی پارکت چوبی

هر چند کفپوش ها متنوع اند ولی بازسازی پارکت چوبی منحصر به فرداست اما خاصیت طبیعی و زیبایی بی نظیر پارکت های چوبی، آن را جزء یکی از بهترین کفپوش ها تبدیل کرده است. این پارکت به عنوان نوعی عایق گرما از کف نیز محسوب می شود. لمینت ها از الیاف بهم فشرده HDF یا MDF همراه با رزین درست شده اند ولی از لحاظ ظاهر مشابه پارکت چوبی اند حال آنکه در تولید پارکت چوبی فقط چوب طبیعی به کار رفته است و این یک ویژگی مثبت پارکت چوبی است.

 

لمینت ها آن زیبایی طبیعی و رنگی پارکت چوبی را ندارند. پارکت های چوبی از لمینت گرانترند ولی لمینت ها مقاومت بیشتری در مقابل رطوبت و آب را دارند. طرح، رنگ و زیبایی پارکت های چوبی کاملا خاص و بی نظیر است. احتمال سرخوردگی در دیگر کفپوش ها زیاد است این در حالی است که با ایمنی بیشتری روی پارکت چوبی و پارکت تمام چوب قدم گذاشته می شود و سر و لغزنده نیست.

 

بازسازی پارکت چوبی چه تفاوتی با کفپوش دارد؟

مهمترین فرق بین بازسازی کفپوش و بازسازی پارکت چوبی در جنس آن است. کفپوش ها معمولا از جنس مواد پلاستیکی و شیمیایی و صنعتی اند. حال آنکه پارکت از جنس چوب طبیعی است. ضخامت و نحوه ی نصب این دو با یکدیگر نیز متفاوت است.

در بازسازی پارکت چوبی انتخاب رنگ دقت کافی را باید داشت. تطابق رنگ پارکت چوبی با دیگر طراحی های داخلی خانه، در جلوه داشتن پارکت بسیار گذار است.

بازسازی پارکت چوبی
بازسازی پارکت چوبی

 

قیمت پارکت چوبی:

برای یک انتخاب درست و مقرون به صرفه پارکت چوبی یا پارکت تمام چوب گزینه ی مناسبی است. با توجه به طول عمر بالا و کیفیت مناسب و بازسازی پارکت چوبی به آسانی ، از این انتخاب پشیمان نخواهید شد. قیمت پارکت با توجه به متراژ محل مورد نظر و کیفیت و ابعاد آن محاسبه می شود. در سایت های متفاوت قیمت محصولات همراه با ابعاد و تعداد پارکت های درون بسته مشخص شده است که امکان خرید آسان را برای مشتریان فراهم کرده است.

برای مرمت و بازسازی پارکت چوبی راه حل های زیادی وجود دارد اگر خرابی پارکت سطحی باشد و لایه ی رویی خراب شده باشد یا پارکت شما جلوه ی خود را از دست داده باشد لاک زدن پارکت بسیار موثر و مفید خواهد بود.

 

نحوه ی لاک زدن پارکت چوبی:

در بازسازی پارکت چوبی برای اینکه سطح پارکت براق و زیبا شود عمل لاک زدن صورت می گیرد این عمل موجب جلای پارکت می شود. حفظ زیبایی پارکت یکی از مسائل مهمی است که حتما باید مد نظر گرفت. برای این کار توصیه می شود هر چند سال یکبار این نوع کفپوش چوبی را جلا دهید، انجام این کارها وقت گیر و سخت نیست در دنیای مدرن امروز جلا دادن پارکت کاری راحت و بی دردسر است.

لاک زدن کفپوش و یا استفاده از روغن مخصوص، برای جلا دادن پارکت چوبی بسیار کارایی دارد و پارک چوبی را مثل روز اول جلا می دهد و شما را خشنود می گرداند.
لاک پارکت چوبی از نوعی پلی اورتان است که به صورت لایه ای نازک بر سطح کفپوش چوبی ریخته می شود و با براق کردن کفپوش جلای اولیه را برمی گرداند. پس از ریختن این لایه ی شفاف باید زمان کمی بگذرد تا این لایه خشک گردد. ایجاد این لایه علاوه بر ایجاد زیبایی و جلا، موجب افزایش کیفیت آن نیز می شود و از لحاظ ساختاری مقاوم تر نیز می گردد. به همین علت است که پس از جلا تا چندین سال نیازی به تکرار این عمل نیست.

لاک پارکت چوبی

 

انواع لاک پارکت:

برای انجام بازسازی پارکت چوبی و جلا دادن لاک های پارکت تنوع دارند، مثلا لاک مات، لاک براق، لاک شیشه ای و … انتخاب هر کدام از لاک ها سلیقه ای است. به علاوه این لاک ها ساختار مناسبی برای مقابله با اشعه ی UV خورشید دارند.

برای لاک زدن در ابتدا پارکت را کاملا تمیز می کنند تا آلودگی و یا گرد و خاکی نداشته باشد، وجود گرد و خاک از جلای بهتر و بیشتر پارکت جلوگیری می کند، سپس با استفاده از غلتک های مخصوص لاک روی پارکت مواد را پخش می کنند . باید دقت شود که همه جای پارکت چوبی با لاک کاملا جلا داده شود. سپس با گذشت اندکی زمان این لایه ی لاکی خشک می شود و در پایان شما با دیدن پارکتی نو و براق که دوام آن نیز تجدید شده بسیار خوشحال خواهید شد.

پس از لاک زدن کفپوش مراقبت بیشتری کنید تا مجددا این لایه خش دار و خراب نشود. مواظب ناخن های حیوانات خانگی خود باشید و مرتبا به کوتاه کردن ناخن های حیوان خانگی خود بپردازید.