به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

برتری پارکت چوبی – واحد تولیدی و صادراتی پارکت چوبی

05 جولای

برتری پارکت چوبی – واحد تولیدی و صادراتی پارکت چوبی

یکی از مزیت های بارز و برتری پارکت چوبی این است که صنعتی و شیمیایی نیست. چوب طبیعی و یک تکه در پارکت تمام چوب جلوه ی زیبایی از طبیعت را در زیستگاه خانگی به نمایش میگذارد که در نوع خود بسیار خاص است. طراحی با چوب برای بسیاری از مردم خوشایند است و حس خوبی را به تماشاگر منتقل می کند. هر فضایی وقتی طبیعی تر باشد زیباییش دوچندان می شود.

پارکت هایی از جنس درخت بلوط دوام زیادی دارد و جزء معروفترین نوع پارکت به حساب می آید. با توجه به طول عمر بالا و مقاومت زیاد پارکت چوبی ارزش مالی را نگه داشته و در زمان فروش ملک بیشتر از ارزش خود ارزش افزوده ایجاد می کند. پس می توان به عنوان یک سرمایه به آن نگاه کرد نه یک کالای مصرفی که ما در منزل استفاده می کنیم.

نحوه نظافت پارکت چوبی

دیگر برتری پارکت چوبی نظافت آن است. خوشبختانه نظافت پارکت چوبی تمیز کردن و براق کردن آن نیازی به تخصص خاص یا کارگر ندارد و با رعایت چند نکته می توانید به کفپوش جلا دهید.

مثلا: به هنگام استفاده از جاروبرقی از قطعه ی برس دار آن استفاده کنید و مرتب جاروبرقی بکشید تا ذرات و گرد و غبار بر روی کفپوش قرار نگیرد.
طول عمر برتری پارکت چوبی نسبت به سایر متریال است و این موضوع ارتباط مستقیمی با نحوه نگهداری از پارکت دارد. از آنجا که نظافت پارکت چوبی کار راحتی است پس این موضوع به راحتی حل می شود.

برای پاک شدن بیشتر کفپوش چوبی و براق کردن آن می توانید از تی نمناک نیز استفاده کنید. مراقب باشید که این تی زیاد مرطوب نشود رطوبت زیاد در پارکت چوبی، ایجاد پستی و بلندی می کند و دست آخر طول عمر آن کاهش می یابد. اصلا برای پاک کردن کفپوش چوبی از آب استفاده نکنید جنس چوبی در اثر رطوبت باد می کند و تخریب می شود.

اگر نوشیدنی اسیدی یا گازدار مثل نوشابه روی پارکت چوبی ریخته شد حتما آن را با دستمال خشک تمیز کنید.
برای نظافت کفپوش چوبی برنامه داشته باشید یا هر وقت احساس کردید نیاز به تمیز شدن دارد تمیز کنید. اگر به خوبی مواظب باشید و دائما تمیز کنید جلوه ی پارکت همیشگی خواهد بود.

پارکت چوبی
برتری پارکت چوبی نسبت به سایر متریال در فضای داخلی

مراقبت از پارکت چوبی در منزل و مکانهای پرتردد

حتما به هنگام تغییر دکور مبلمان خود به پارکت ها حواستان باشد. اگر اجسامی مثل سنگ ریزه یا پایه ی مبل روی پارکت خط بیندازد سطح پارکت چوبی خراش برمیدارد و زودتر خراب می شود. در محل تماس پایه های مبل و صندلی با پارکت می توانید از برچسب های مخصوص استفاده کنید. تا این محل ها دچار خراش و ساییدگی نشوند.
اگر کودک دارید مواظب باشید. با پرتاب وسایل بر روی پارکت ها خط و خش ایجاد نکنند. یا اگر حیوان خانگی پرورش می دهید به طور هفتگی حتما ناخن هایش را کوتاه کنید که به هنگام بازی و راه رفتن با ناخن هایشان سطح پارکت را خراب نکنند.

مراحل و زمان نصب پارکت چوبی

در نصب مراحل چندگانه ای وجود دارد مثلا مرحله اول تمیز کردن و مسطح کردن زمین است. سپس یک یا دو مرحله عایق و صدا گیر نصب می شود. نصب پارکت چوبی کار چندان سختی نیست. اما این جمله به این معنی نیست که خودتان دست به نصب کفپوش ها بزنید و کار را شروع کنید. برای نصب آن از نصاب حرفه ای که با تجربه است کمک بگیرید. با کنار هم گذاشتن و چسباندن و یا فیکس کردن و در هم قفل شدن قطعات چوبی در ابعاد و اشکال مختلف برتری پارکت چوبی ایجاد می شود.

دیگر برتری پارکت چوبی با الگوهای مختلفی این چیدمان صورت می گیرد. با توجه به سلیقه ی خریدار این پارکت ها نصب می شوند. برخی الگوی جناقی، برخی هفت هشتی برخی دیگر حالت حصیری و یا چیدمان ساده را دارند.

پارکت تمام چوب
برتری پارکت چوبی در چیدمان

پارکت تمام چوب

پارکت تمام چوب مدرن ترین و زیباترین انتخاب یک خریدار است. که در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر می گذارد و زیبایی منزل را چند برابر می کند.
دیگر برتری پارکت چوبی راحتی در عمل بازسازی است. که و پس از بازسازی اثری از تخریب نمی ماند و مثل روز اول نو می شود. شرکت های تولید کننده پارکت تمام چوب با به کارگیری تکنولوژی های مدرن تنوع زیادی ارائه می دهند. و به مشتری های خود قدرت انتخاب بیشتری می دهند. برای عمل ترمیم با دستگاه ها مخصوص ساب زده می شوند. و سپس رنگ و جلای دلخواه روی آن زده می شود و به حالت اولیه خود برمی گردد. در این حالت با کمترین هزینه و زمان مجددا به پارکتی نو، زیبا و دلخواه دست می یابیم.