به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

تاثیر پارکت چوبی در دکوراسیون

تاثیر پارکت چوبی در دکوراسیون

تاثیر پارکت چوبی در دکوراسیون

تاثیر پارکت چوبی در دکوراسیون و زیبایی منزل مانند تاثیر لباسی شیک و مرغوب برای یک شخص است. به این ترتیب قبل از انجام هرگونه پروژه بزرگ که شامل طراحی داخلی لوکس باشد. انتخاب کفپوش چوبی که ملک را پوشش می دهد. یکی از جنبه های اصلی در نظر گرفته می شود. این انتخاب می تواند کل پویایی زیبایی شناختی یک پیشرفت در ظاهر و تاثیر بر دکوراسیون را مشخص کند.

هنگام تزئین فضای داخلی لوکس، پارکت تمام چوب یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای دکوراسیون و طراحی داخلی است. این به دلیل کیفیت و تنوع ارائه شده توسط انواع مختلف موجود در بازار است.

بنابراین، برای رسیدن به جلوه مطلوب برای منزل خود انتخاب نوع و مدل پارکت در اولویت قرار می گیرد. جدا از انواع مختلف مواد برای انتخاب، روش های مختلفی برای نصب وجود دارد که باید در مورد آنها تصمیم گیری شود. هنگام مواجهه با چنین معضلی سوالی که پیش می آید این است: بهترین نوع پارکت برای انتخاب چیست؟ بودجه موجود چقدر است؟ هر نوع فرایند نصب برای پروژه چه مفهومی دارد؟ وقتی پاسخ این سوالات را گرفتید، یافتن مسیر انتخاب گزینه های خاص بسیار ساده تر خواهد بود.

برای انتخاب نوع و طرح و چگونگی نصب پارکت چوبی ابتدا لازم است به هارمونی و رنگ آن با محیط خانه توجه داشته باشید. سپس باید متراژ و محیطی که قرار است پارکت در آن قرار بگیرد را بررسی کنید. و پس از این، اقدام به خرید پارکت چوبی کنید.
در این رابطه بدیهی است که هنگام خرید هرچه به سمت فروشگاه های بزرگتری بروید. انتخاب های بهتر و متنوع تری را تجربه خواهید کرد.

تاثیر پارکت چوبی در دکوراسیون
پارکت چوبی

چطور پارکت چوبی را روی کفپوش تنظیم کنیم؟

پارکت چوبی را باید یک متخصص نصب کند. فکر اینکه خودتان آن رانصب کنید را از سر بیرون کنید. تنظیم و نصب این نوع از کفپوش چوبی مهارتی عالی و دقتی بی نظیر را طلب می کند. پارکت چوبی باید طوری نصب شود که گرما و سرما یا رطوبت هوا آن را از کف جدا نکند. همچنین باید متقارن و منظم و طبق تمام پیچ و خم های خانه شما تنظیم شود تا بی نظمی در ظاهر محیط منزل پیش نیاید.
روش های متفاوتی برای نصب پارکت وجود دارد یکی از این روش ها پارکت لمینت است.

در روش پارکت لمینت می توانیم پارکت چوبی را نصب کنیم. بدون اینکه به کف اصلی ثابت شود. این کفپوش توسط قطعات خود به هم چسبیده و معمولاً روی یک پایه کف پلی اتیلن به ضخامت 2-3 میلی متر قرار می گیرد که برای جداسازی استفاده می شود. مقاوم در برابر رطوبت، سر و صدا و همچنین برای جبران و نرم کردن بی نظمی های موجود در کف اصلی بسیار کارآمد است.

این روش نصب بسیار ساده تر از سایر گزینه ها است. زیرا کف جدید روی نسخه اصلی نصب شده است. پاک کردن آسان، آن را به یکی از محبوب ترین انتخاب ها تبدیل کرده است. تخته ها با اتصالات دم کبوتر کنار هم قرار می گیرند، گویی که یک معما را می سازند.

روش دیگر پارکت چسب دار است. این سنتی ترین سیستم است و شامل چسباندن پارکت چوبی به طور مستقیم بر روی کف اصلی است. اگر کفپوش از قبل لاک زده نشود. لازم است حداقل با دو تا سه لایه لاک آن را سنباده زده و لاک بزنید.

تاثیر پارکت چوبی در دکوراسیون
کفپوش چوبی

سخت ترین روش نصب پارکت چوبی کدام است؟

پارکت چوبی روش های نصب ساده ای دارد اما یک روش نصب سخت هم دارد که آن روش نصب ورقه ورقه است. به این ترتیب صفحه زیرین کف باید محکم و صاف باشد. این نوع کفپوش از این مزیت برخوردار است. که صدا از آن عبور نمی کند و همچنین از یک دوام عالی و عمر مفید بسیار بالا برخوردار است. در واقع تمام سختی این نوع پارکت چوبی همان نصب آن است و پس از آن می توان از تمام مزیت ها و قابلیت های عالی این نوع از پارکت چوبی بهره مند شد.

نوع دیگری از این پارکت چوبی ، پارکت منبت کاری شده یا سکویی است. این نام پارکت های محکم و متصل به دم است که به پایه نوارهای چوبی کمی جدا شده میخ می شود. امروزه به دلیل اینکه نصب آن پیچیده است، به گزینه¬ای که کمتر محبوبیت دارد تبدیل شده است.

تاثیر پارکت چوبی در دکوراسیون
نصب پارکت تمام چوب