به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

ترفندهای خرید پارکت چوبی دست دوم _ تولید کننده پارکت چوبی

ترفندهای خرید پارکت چوبی دست دوم _ تولید کننده پارکت چوبی

ترفندهای خرید پارکت چوبی دست دوم

در این مطلب میخواهیم ترفندهای خرید پارکت چوبی دست دوم را بررسی کنیم. پارکت چوبی یکی از روش‌های کفپوش کردن فضاهای مختلف است. کفپوش چوبی با بریدن و قطعه قطعه کردن چوب درختان طبیعی ساخته می‌شود. یکی از محبوب‌ترین کفپوش‌ها از گذشته تا به امروز پارکت تمام چوب است. مهم‌ترین ویژگی آن‌ها جنس چوب کفپوش است. هر چقدر جنس چوب به کار رفته در آن محکم‌تر باشد کفپوش دوام بالاتری دارد. تولید این نوع کفپوش‌ها با استفاده از چوب درختان طبیعی برای آن مزایای زیادی را فراهم کرده است. یکی از مزایای این نوع کفپوش‌ها طول عمر نسبتا بالای آن‌ها است. اگر به درستی از آن‌ها نگهداری کنید 100 سال نیز به راحتی برای شما کار می‌کنند. البته مزیت‌های دیگری مانند تبادل گرمایی مناسب و نگهداری آسان باعث شد.

قیمت پارکت چوبی به نسبت سایر روش‌های کفپوش کردن بالاتر است. البته باید بدانید که پارکت‌ها دقیقا مانند یک سرمایه‌گذاری ایمن و مطمئن عمل می‌کنند. زیرا قیمت اولیه آن‌ها حفظ شده و امکان فروش کفپوش چوبی در صورت نیاز وجود دارد. حتی به راحتی می‌توانید پارکت تمام چوب دست دوم خریداری کرده و به عنوان کفپوش از آن استفاده کنید.

ترفند خرید پارکت چوبی دست دوم
ترفند خرید پارکت چوبی دست دوم

نکات خرید پارکت چوبی دست دوم

پارکت چوبی دست دوم به عنوان یک گزینه به صرفه و مطمئن در بازار وجود دارد. بسیاری از افراد به دلایل متفاوت دیگر تمایلی به استفاده از کفپوش چوبی نداشته و با یک قیمت مناسب آن‌ها را به فروش می‌گذارند. در این مواقع شما می‌توانید با دانستن نکاتی پارکت مناسب منزل خود را خریداری کنید.

مکانی که می‌خواهید پارکت چوبی دست دوم را در آن نصب کنید را مشخص کنید. این کار به شما کمک می‌کند ابتدا اندازه و میزان تایل‌های پارکت مورد نیاز خود را بفهمید، سپس با توجه به میزان تردد در این مکان پارکت مناسب‌تر را انتخاب می‌کنید. اگر میزان تردد در مکان مورد نظر شما زیاد است باید پارکت‌های با دوامی مانند چوب بلوط و گردو خریداری کنید. مشخص شدن مکان مورد نظر شما انتخاب درست‌تری را برای شما رقم می‌زند. زیرا پارکت‌ها دست دوم بوده و چینش و رنگ آن‌ها خیلی قابل تغییر نیست و باید با فضای شما هم‌خوانی داشته باشد.

برای انتخاب رنگ بهتر است که بدانید رنگ‌های روشن فضای شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهند و رنگ‌های تیره فضا را شیک‌تر و رسمی‌تر می‌کند. اگر رنگ پارکت‌ها از رنگی که شما خواستید روشن‌تر بود می‌توانید با استفاده از مواد مخصوصی آن را تیره‌تر کنید. به طور کلی شما می‌توانید با کمی تغییرات و تعمیر کردن پارکت دست دوم آن را برای مکان مورد نظر خود مناسب‌تر کنید. تعمیر پارکت چوبی دست دوم به راحتی صورت می‌گیرد. زیرا به طور کلی تایل‌های پارکت در قطعات کوچکی است که می‎توان فقط آن تایل‌هایی که به ترمیم و تعمیر نیاز دارند را درست کنید.

خرید پارکت چوبی دست دوم

در هنگام خرید پارکت چوبی دست دوم نحوه نصب آن بسیار مهم است. در بسیاری از موارد بد نصب شدن پارکت تمام چوب آسیب بزرگی به آن می‌زند. بهتر است شما هم از روش نصب قبلی برای پارکت‌های دست دوم استفاده کنید. پس با دقت زیر تایل‌ها را بررسی کنید و بعد از آن اقدام به خریدن کنید. نکته دیگر اندازه پارکت دست دوم است که باید با فضای شما یک اندازه باشد. پارکت تمام چوب با ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شود. هر چقدر میزان ضخامت پارکت دست دوم بیش‌تر باشد بهتر است. برای باز کردن پارکت دست دوم در محل قبلی خود حتما از افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید تا در هنگام باز کردن آسیبی به کفپوش‌ها وارد نشود.

اگر قصد دارید پارکت چوبی دست دوم خریداری کنید اصلا نگران نباشید. زیرا پارکت‌ها با یک بار واکس و پولیش زدن مانند روز اولشان درخشان خواهند شد. واکس زدن پارکت‌ها در صورت نیاز آن‌ها را به کیفیت اولیه می‌رساند. در هنگام خرید کفپوش چوبی دست دوم دقت کنید که جنس آن‌ها حتما از چوب باشد. زیرا کفپوش لمینت از نظر ظاهری بسیار شبیه به پارکت‌های چوبی است اما جنس آن از چوب نیست.

در صورتی که کفپوش‌های چوبی خریداری کردید حتما با دقت از آن‌ها نگهداری کنید. نحوه نگهداری صحیح در کیفیت و طول عمر پارکت‌ها تاثیر بسزایی دارد. در آخرین به عنوان نکته نهایی باید گفت که سعی کنید پارکت چوبی دست دوم از برندهای معروف خریداری کنید. این برندهای ایرانی و خارجی کیفیت بیش‌تری دارند و محصولات بهتری را تولید می‌کنند. پارکت‌های چوبی که توسط یک برند خوب ایرانی یا خارجی تولید می‌شود ضمانت دارند و شما می‌توانید با خیال راحت سال‌ها از آن‌ها استفاده کنید.

شرکت پارس درب تولید کننده انواع پارکت چوبی

منابع: https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Farchello.com%2Fproject%2Floft-interior-design&psig=AOvVaw2uhibV_UcAdxipeXA_J25j&ust=1603222906391000&source=images&cd=vfe&ved=0CA0QjhxqFwoTCJDCoIK1wewCFQAAAAAdAAAAABAD
https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.123rf.com%2Fphoto_128392421_worker-laying-parquet-flooring-worker-installing-wooden-laminate-flooring.html&psig=AOvVaw0ffXf49FS1HZTcReoL-0Ro&ust=1603223045659000&source=images&cd=vfe&ved=0CA0QjhxqFwoTCOjFg7u1wewCFQAAAAAdAAAAABAD