به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

رنگ مناسب پارکت چوبی خود را چگونه انتخاب کنیم

رنگ مناسب پارکت چوبی خود را چگونه انتخاب کنیم

رنگ مناسب پارکت چوبی خود را چگونه انتخاب کنیم

رنگ مناسب پارکت چوبی خود را چگونه انتخاب کنیم ؟ این سوالی است که ممکن است بارها از خود بپرسید. کفپوش خانه یکی از قسمت های مهم هر خانه ای است. چون در دکوراسیون داخلی هر منزلی علاوه بر نوع لوازم و چیدمان آن نوع و رنگ کفپوش ساختمان بسیار اثر گذار است.

در گذشته قالی و فرش کف خانه را می پوشاند. استفاده از فرش در خانه نمایی سنتی و روستایی می دهد. با گذشت زمان و با پیشرفت علم و صنعت، کفپوش های بسیار متنوع و زیبایی درست شدند که جای قالیچه و فرش را پر کردند. در بین انواع کفپوش ها پارکت چوبی طرفداران خاص خود را همواره دارد. پارکت چوبی قابلیت بسیار خوبی برای ایجاد تنوع در کف منزل یا اداره و محل کار دارد. برای انتخاب رنگ پارکت نکته های خوبی وجود دارد که به لحاظ رنگ شناسی و دکوراسیون داخلی بسیار مهم است. در زیر به توضیح این نکته های قابل توجه می پردازیم:

کفپوش چوبی رنگارنگ

به رنگ دیوارها و سقف، مبلمان، پرده ها، فرش و ابعاد اتاق یا محل مورد نظر دقت کنید. دقت به این موارد شما را از سردرگمی نجات خواهد داد.
در مورد ابعاد اتاق باید گفت که اگر اتاق شما نسبتا دراز و باریک است و عرض کمی دارد بهتر است رنگ دیوار ها و سقف را روشن انتخاب کنید و رنگ پارکت را تیره تر انتخاب کنید تا فضای شما پهن تر از حد معمول خود به نظر بیاید. اگر اتاق شما کم ارتفاع است و زیاد روشن نیست پارکت رنگ روشن را انتخاب کنید تا فضای اتاق روشن تر بنظر برسد. استفاده از پارکت چوبی تیره رنگ برای اتاق هایی که روشنایی کمی دارند مناسب است چون فضا را به خوبی روشن می کند.

رنگ مناسب پارکت چوبی خود را چگونه انتخاب کنیم

 

رنگ مناسب پارکت چوبی برای پارکت پذیرایی

 

پارکت چوبی با رنگ فندقی فضایی گرم و دلپذیری را بوجود می آورد که گزینه ی خوبی برای اتاق نشیمن است.هر چند در انتخاب رنگ پارکت چوبی رنگ مبلمان و دیوارها نیز تاثیر گذار است. به عنوان مثال برای مبلمان رنگ روشن، پارکت قهوه ای با رگه های نسبتا تیره همخوانی خوبی ایجاد می کند و حس و حال طبیعت را در خانه برای ما بوجود می آورد.

اگر مبلمان بنفش یا آبی دارید پارکت چوبی را نسکافه ای رنگ خریداری کنید. این کار موجب می شود جذابیت دکوراسیون شما بیشتر شود. اگر مبلمان شما زرشکی یا قهوه ای است از رنگ های سرد برای رنگ پارکت خود استفاده کنید تا فضای منزل شما متعادل شود. پس بهتر است پارکت چوبی شما بژ یا کرم انتخاب شود. رنگ های تیره یا چرک نیاز مداوم به تمیزکاری ندارند و موجب طول عمر بیشتر پارکت می شوند. اگر مبلمان روشن دارید از پارکت چوبی یا پارکت تمام چوب با اختلاف دو درجه تیره تر بخرید.

رنگ مناسب پارکت چوبی خود را چگونه انتخاب کنیم

با توجه به مطالب بالا رنگ مبلمان بر انتخاب رنگ کفپوش چوبی تاثیر می گذارد. چون مبلمان بر روی کفپوش چوبی قرار می گیرد. پس باید تناسب رنگ بین اجزای مبلمان و پارکت باشد تا فضای دلچسبی را ایجاد کند. در غیر این صورت فضای منزل یکدست و خسته کننده خواهد بود.

رنگ مناسب پارکت چوبی در اتاق خواب

در اتاق خواب رنگ پارکت ها با توجه به رنگ دیوارها، پرده، تختخواب و … انتخاب می شود. در زیر به چند نمونه از ترکیب رنگ ها اشاره می کنیم:
ترکیب رنگ کرم یا بژ با پارکت چوبی نسکافه ای زیبایی و گیرایی خاصی به اتاق خواب می دهد. همنشینی این دو رنگ در اتاق موجب لوکس و تمیز نشان دادن اتاق می شود.
پارکت استخوانی رنگ زمانی بسیار جالب است که لوازم بنفش رنگ در اتاق باشند. همنشینی رنگ بنفش و استخوانی بسیار چشم نواز است.

به کار بردن رنگ خاکستری و اندکی بنفش در وسایل اتاق خواب در کنار پارکت قهوه ای رنگ جلوه ی اتاق شما را چند برابر می کند. یک رنگ متداول دیگر در اتاق خواب رنگ صورتی است. رنگ گلبهی، صورتی و تناژهای مختلف از صورتی به همراه پارکت چوبی طوسی فضای بسیار رمانتیک و رویایی را برای شما ایجاد می کند. می توان از پارکت رنگ فندقی یا شکلاتی نیز به جای رنگ طوسی استفاده کرد که در این صورت به گیرایی اتاق شما افزوده می شود.

بافت پارکت چوبی مولفه ی دیگری است که باید به آن توجه ویژه ای شود. وجود خطوط عمودی در طرح پارکت فضای اتاق را باریک و بزرگتر نشان می دهد این در حال است که خطوط افقی فضای اتاق را پهن تر و کوچکتر می کند.