به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

روش نصب پارکت چوبی

روش نصب پارکت چوبی

روش نصب پارکت چوبی

پارکت چوبی یکی از زیباترین کفپوش های چوبی است که از دیرباز تا امروز برای هرچه زیباتر کردن خانه ها بکار گرفته می شود. این نوع کفپوش چوبی بواسطه رنگ و جنسی که دارد تداعی کننده گرما و حس نوستالژی در منزل شما است. قوانین کارما تایید می کنند که جنس چوب باعث ایجاد انرژی های مثبت در محیط می شوند و از این رو پارکت چوبی می تواند علاوه بر زیباتر کردن محیط خانه شما، یک انرژی مثبت عالی را در این محیط به جریان بیندازد که برای اهالی ساکن در خانه بی نظیر خواهد بود. در این مطلب روش نصب پارکت چوبی را بصورت مختصر بررسی خواهیم کرد.

اما خرید پارکت چوبی نیازمند یک بررسی دقیق و حرفه ای است. این بررسی در درجه اول بابت متراژ و در نظر گرفتن زاویه های خانه شماست و در درجه دوم این مسئله حائز اهمیت است که رنگ پارکت چوبی انتخابی شما با رنگ دیگر لوازم خانه هارمونی داشته باشد.
در این میان نکته دیگری که لازم است بسیار به آن توجه داشته باشید اینکه پارکت چوبی را بهتر است به کمک یک متخصص نصب کنید تا جلوه ی زیبای آن دوچندان شود. بدیهی است که نصب پارکت به هیچ عنوان نمی شود که توسط افراد عادی انجام پذیرد به همین دلیل فکر اینکه با تماشای فیلم های آموزشی بخواهید پارکت چوبی نصب کنید را از ذهن بیرون کرده و از یک متخصص کمک بگیرید.

 

نصب پارکت چوبی طی کدام مراحل انجام می شود؟

هنگامی که یک شخص متخصص جهت نصب پارکت چوبی به منزل شما می آید ممکن است لازم باشد تا خانه را برای انجام این کار تخلیه کنید. به هر حال پس از اینکه شرایط برای نصب پارکت ها مهیا شد، شخص متخصص این کار را در طی چند مرحله به انجام می رساند. یکی از این مراحل جمع آوری لوازم مورد نیاز و ابزارهای مربوط به نصب پارکت است و سپس مراحلی که شروع به کار نصب پارکت چوبی هستند به ترتیب زیر خواهند بود؛
آماده سازی طبقه زیرین بنوان اولین قدم در جهت نصب حرفه ای پارکت چوبی بحساب می آید.

به این ترتیب کف زیرین بطور کامل تمیز می شود. دقت کنید که هرگونه رنگ، موم، درزگیر، چسب و آوار را بردارید. قبل از شروع نصب کف پارکت چوبی مطمئن شوید که کف کاملا خشک شده است.
سپس لازم است تا با دقت کامل طبقه زیرین را تراز کنید. برای سنباده زدن در مناطق مرتفع و یا پر کردن مناطق فرو رفته از ترکیب تسطیح سیمان، از سنباده کمربند استفاده کنید.

توجه داشته باشید که در این مرحله باید هر قسمت آسیب دیده را در زیر طبقه جایگزین کنید. این نکته بسیار مهم است که کف باید کامل صاف و یکدست باشد تا اطمینان حاصل شود که کف پارکت با کف هم سطح قرار گرفته است و این مهم ترین مرحله پیش از قرار دادن پارکت روی کف است.

 

روش نصب پارکت چوبی
روش نصب پارکت چوبی

آنچه باید از فوت و فن نصب پارکت چوبی بدانید

در ادامه مراحل نصب پارکت چوبی لازم است بدانید که می رسیم به اینکه باید هر قسمت ازکف را سفت کنید. و مرکز هر دیوار را علامت گذاری کنید. برای نشان دادن مرکز هر دیواره از یک نشانگر استفاده کنید. و خطوط گچ مستقیم را به یکدیگر متصل کنید که دیوارهای مخالف را به هم متصل می کند. مجدد کف را مرتب کنید.

در ادامه هر پنل پارکت چوبی را با زاویه 45 درجه نگه دارید. زبانه ها و شیارها را بین پنل جدید و پنل مجاور که از قبل در طبقه زیرین گذاشته شده قرار دهید و با پتک لاستیکی در جای خود قرار دهید. یکی از پنل ها تراز شده، پنل جدید را درون چسب قرار دهید. این کار را تکرار کنید تا همه 8 تخته پارکت چیده شود.

به این ترتیب قسمت هایی از پنل های پارکت چسب و تخمگذار را تکرار کنید. تا زمانی که همه به جز ردیف آخر پنل های پارکت چیده شوند.

در مراحل پایانی این نصب حرفه ای ردیف آخر پنل های پارکت چوبی را با استفاده از اره برقی اندازه گیری و برش دهید. ردیف آخر تابلوهای پارکت را بگذارید.
و در نهایت برای تکمیل مراحل نصب پارکت چوبی کفِ کف های پارکت را با غلت دادن پنل های تازه چیده شده با غلتک کف 150 پوند (68.04 کیلوگرم) ظرف چند ساعت پس از اتمام نصب، کامل و با دقت محکم تنظیم کنید.