به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

زیبایی خانه با پارکت چوبی

زیبایی خانه با پارکت چوبی

زیبایی خانه با پارکت چوبی:

اگر می خواهید خانه ی رویایی و متفاوتی داشته باشید زیبایی خانه با پارکت چوبی قطعا تضمین میشود. حضور چوب طبیعی در خانه، دکوراسیون منزل شما را متفاوت می کند و حس گرم و دلنشینی برای بیننده به وجود می آورد. امروزه دغدغه نگهداری از محصولات چوبی کمتر شده است و همواره راه حلی برای مقابله با مشکلات نگهداری محصولات پیشنهاد می شود. هر چند روز به روز کیفیت هر محصولی رو به افزایش است. در این راستا پارکت چوبی مهندسی و پارکت تمام چوب با کیفیت عالی در بازار عرضه می شوند.

که بسیاری از مشکلات خرید و نگهداری را حل کرده اند. گاهی اوقات محصولاتی عین چوب نیز عرضه می شوند که ظاهر آن مثل چوب است اما شیمیایی و صنعتی اند. این محصولات برای کسانی مناسب اند که حس راحتی با چوب ندارند. هر چند استفاده از چوب برای کسانی که آلرژی دارند بسیار بهتر است.

 

تعریف پارکت:

به کفپوش هایی که از لایه ی طبیعی چوب تشکیل شده اند پارکت می گویند. پارکت ها تکه های پازل مانندی اند که با یک چیدمان صحیح و مناسب کنار هم قرار می گیرند. در نصب پارکت ها باید دقت کافی داشت. حتما از یک متخصص یا نصاب مخصوص پارکت های چوبی کمک بگیرید. چسباندن یا نصب پارکت روی لایه ی زیری صورت می گیرد. گاهی پارکت چوبی پس از نصب باید ساییده شود و پس از آن لاک خورده شود.

پارکت چوبی

زیبایی منزل با پارکت چوبی

 

در پارکت تمام چوب لایه ی رویی از ترمووود ساخته شده است. این لایه ی ترموود همان چوب است که در معرض حرارت بالا قرار می گیرد و سپس سرد می گردد. با طی این مراحل ترموود در مقابل تغییر دما، بارندگی، رطوبت، حشرات و برخورد اجسام با سطح آن مقاومت نسبتا زیادی نشان می دهد. به خاطر چنین ویژگی هایی از ترمووود در محیط های بیرونی استفاده می شود.

 

زیبایی خانه با انواع پارکت چوبی

 

پارکت یک لایه یا Solid:

این نوع پارکت از یک لایه درست شده است و زیبایی اصیلی را دارد. یک لایه ای است طبیعی از چوب درخت و اصلا از مد نمی افتد. این نوع پارکت به منزل شما گرمی و حس نوستالوژی خوبی را منتقل می کند. در پارکت های یک لایه قابلیت ساب زدن بالاست و به راحتی ترمیم می شود. محدودیت ترمیمی ندارد و با ساب و لاک زدن به حالت اولیه خود برمیگردد. چون یک تکه است با تغییر دما دچار انقباض و انبساط می شود. با توجه به ضخامت بالا برای منزلی که سیستم گرمایش از کف دارند مناسب نیست.

نوع قدیمی تری از پارکت چوبی اند و از لحاظ مقاومت در برابر رطوبت و عوامل دیگر دوام کمتری دارند. تخته های این نوع کفپوش بالای صد سال است که در بازارهای سراسر جهان عرضه می شود.

دو دلیلی که علت انتخاب طرفداران این محصول است در زیر ذکر شده است:
برای ساخت هر تایل آن از قطعات اصلی چوب استفاده شده است و به عنوان یک کفپوش بادوام و مناسب شناخته می شوند. گروهی از این نوع پارکت استفاده می کردند تا برای پشتیبانی و تعویض قطعات ضمانت شده باشد.

انتخاب این نوع کفپوش یک انتخاب مطمئنی به حساب می آید که با طول عمر بالا در برابر اجسامی مثل مبل و … مقاومت از خود نشان دهد. پولیش و جلا در این نوع محصول به سادگی امکان پذیر می باشد.

 

پارکت مهندسی شده:

این نوع پارکت چوبی دارای چند لایه از چوب طبیعی درخت است. 3 تا 13 لایه ی طبیعی از چوب روی هم قرار می گیرد تا لایه های مهندسی پارکت شکل بگیرند. پارکت های مهندسی از انواع کفپوش های جدیدند که به علت کیفیت بالا در سطح جهانی معروف شده اند. در زیر به دلایل محبوبیت این نوع پارکت چوبی می پردازیم:

چون کیفیت این نوع محصول بالاست روی هر نوع سطحی نصب می گردد حتی سطوحی که مرطوب اند. این امر برای آن دسته از افرادی که در محیط های پر رطوبت زندگی می کنند اهمیت زیادی دارد چون محدودیت مکانی در آن از بین می رود. در گذشته امکان نصب پارکت چوبی در این مناطق وجود نداشت.

کفپوش مهندسی ارزان تر و مناسب تر از دیگر انواع آن است. این نوع کفپوش چوبی برای محیط های متفاوت با کاربرد های مختلف بسیار مناسب و کار آمدند. پس از مشاهده ی محدودیت های پارکت معمولی، پارکت مهندسی شده تولید و به بازار عرضه شد.