به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

ضخامت پارکت چوبی

29 آوریل
ضخامت پارکت چوبی

ضخامت پارکت چوبی

در سال های اخیر استفاده از پارکت های چوبی برای پوشش کف کف ساختمان ها کاربرد گسترده ای پیدا کرده است. کفپوش های چوبی دارای مزایایی می باشند که باعث شده است تا در سراسر جهان به تولید این نوع از کفپوش ها در طرح ها و رنگ های مختلف بپردازند و آن را روانه بازار کنند. کفپوش های چوبی در انواع مختلفی مانند لمینت، پارکت  ترمووود در بازار وجود دارند که هر یک دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشد. پارکت ها را در ضخامت های مختلفی تولید کرده و به دست مشتریان می رسانند. در این مقاله قصد داریم تا به ضخامت پارکت چوبی بپردازیم.

معرفی پارکت چوبی

پارکت چوبی از انواع کفپوش های چوبی می باشد که از چوب درختانی مانند راش، افرا، زبان گنجشک، بامبو، گردو و … تولید می شود و به عنوان پوشش کف مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از کفپوش سرامیک باعث می شد که در فصل زمستان سطح سرامیک ها سرد شده و فرایند گرم کردن ساختمان زمان و انرژی بیشتری را مصرف کند. اما پارکت ها و به طور کلی کفپوش های چوبی عمل انتقال حرارت را به خوبی انجام می دهند و سطح آنها دارای دمای مناسبی می باشد.

همچنین با وجود پارکت به عنوان کفپوش، قالی و قالیچه ها بر روی آن سر نمی خورند در صورتی که در مورد کفپوش های سرامیکی این مشکل وجود دارد.

انواع پارکت های چوبی

به علت تنوع در طرح و رنگ چوب درختان مختلف، پارکت ها نیز در رنگ ها و طرح های متنوعی وجود دارند که با توجه به سلیقه و همچنین رنگ دیگر اجزای موجود در منزل مانند مبلمان، دیوارها و پرده ها می توان ترکیب و هارمونی زیبایی را در دکوراسیون داخلی ایجاد کرد. پارکت ها در انواع طرح های دو بعدی و سه بعدی موجود می باشند که پارکت های سه بعدی یک فضای واقعی و حقیقی را برای فرد تداعی می کنند. همچنین پارکت ها را در انواع مختلف پارکت های سه لایه و تمام چوب تولید می کنند که کیفیت پارکت تمام چوب نسبت به پارکت سه لایه بسیار بالاتر می باشد.

ضخامت پارکت چوبی

پارکت چوبی را در ضخامت های 7، 8، 10، 12 و 15 میلی متر تولید می کنند. پارکت تمام چوب ضخامتی در حدود 20 میلی متر دارد و از دوام و استحکام بسیار بالایی برخوردار است. ضخامت پارکت ها به نحوه تولید آنها بستگی دارد و ممکن است پارکت هایی با ضخامت کم دارای استحکام بسیار بالایی باشند. پس ضخامت پارکت معیاری برای کیفیت و دوام پارکت نمی باشد.

نکاتی در مورد ضخامت پارکت چوبی

برای انتخاب ضخامت پارکت مورد نظر باید به یک سری نکات توجه نمود و پس ان ضخامت مورد نظر را انتخاب کرد. نکته اول این است که در صورتی که کف ساختمان شما دارای سطح ناهموار می باشد بهتر است از پارکت هایی با ضخامت های بیشتر استفاده کنید تا ناهمواری ها را به طور کامل پوشش دهدو مشکلی را ایجاد نکند. پارکت های 12 میلی متری گزینه مناسبی برای این نوع از سطح می باشند.

نکته دیگر این است که در صورتی که در طبقه پایین شما منزلی وجود دارد بهتر است پارکت های با ضخامت بیشتر را انتخاب کنید تا عایق بهتری برای صوت باشند. اما در صورتی که منزل شما مستقل و یک طبقه می باشد پارکت های با ضخامت کمتر برای این نوع از ساختمان ها مناسب تر است.