به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

طراحی منزل با پارکت چوبی – واحد نمونه تولیدی پارکت چوبی

06 جولای

طراحی منزل با پارکت چوبی – واحد نمونه تولیدی پارکت چوبی

طراحی منزل با پارکت چوبی

طراحی منزل با پارکت چوبی و پارکت تمام چوب جایگاه ویژه ای را برای خود دارند. در یک بازسازی و زیباسازی منزل عوض کردن کفپوش یکی از مهمترین کارها است. امروزه صاحبان خانه با انتخاب های متعددی برای نصب کفپوش مناسب مواجه است و از آنجا که طرفداران اجناس ساخته شده از نوع چوب بالا است.

کفپوش همه ی المان های دکور داخل منزل را تحت تاثیر قرار می دهد پس در انتخاب مناسب جنس، طرح و رنگ مناسب کفپوش باید دقت کافی داشت. همواره افراد زیادی دوست دارند از نشانه های طبیعی در محیط زندگی استفاده کنند.

چوب یک مصالح بسیار شناخته شده ای است که همواره در دکوراسیون بندی ساختمان مورد توجه قرار داشته است. یک پارکت چوبی با توجه به جنسی که دارد اصلا از مد نمی افتد و علاوه بر حس گرمی که به پاهای انسان می دهد از لحاظ روحی نیز لذت بخش است چون با دیدن چوب در منزل، طبیعت زیبا یاد آوری می شود.
قبل از خرید کفپوش باید از یک سری اطلاعات کاربردی آگاهی داشته باشیم. با توجه به اینکه تنوع در طرح و رنگ کفپوش ها زیاد است انتخاب سخت تر می شود.

 

پارکت چوبی
طراحی منزل با پارکت چوبی مناسب

گام های موثر در طراحی منزل با پارکت چوبی مناسب

در طراحی منزل با پارکت چوبی ابتدا باید از مقدار هزینه ای که می خواهید بکنید مطلع باشید در واقع برای خرید و انتخاب نوع کفپوش به جیب خود نگاه کنید.
ببینید کفپوش را برای چه محیطی می خواهید نصب کنید مثلا برای محیط های پر رفت و آمد که احتمال آسیب دیدن، سقوط وسایل و ریختن روغن و مایعات دیگر زیاد است به مقاومت و جنس کفپوش دقت کامل داشته باشید.

از میزان رطوبت فضای مورد استفاده آگاهی بیابید. چرا که محیط های مرطوب برای کفپوش چوبی مناسب نیست. چون چون در تماس با آب و رطوبت باد می کند و خراب می شود.

آگاهی داشته باشید که سطح مورد نظر شما چقدر در معرض نور آفتاب قرار می گیرد. زیرا نور خورشید موجب کمرنگ شدن کفپوش شما می شود.
نسبت به روش های پاک کردن و نظافت کفپوش اطلاع کامل داشته باشید.
به ضخامت کفپوش دقت کنید. ضخامت بالای کفپوش ممکن است در بسته شدن درها تداخل ایجاد کند.

پارکت ها

به کفپوشی که از چوب طبیعی درختان تشکیل شده باشد پارکت چوبی می گویند. ابتدا سطح مورد نظر را کاملا صاف می کنند سپس برای ایجاد عایق صدا و حرارت لایه هایی کاور می شود بعد از آن پارکت ها نصب می شوند و سطح مورد نظر ساییده می شود تا کاملا یکدست و صاف شود. پس ا انجام این کارها لاک زده می شود تا براق و زیبا شوند.

اگر خرابی در پارکت چوبی ایجاد شد کافی است پس از ساییدن سطح و یکدست کردن محل خراش، لاک زده شود. طراحی منزل با پارکت چوبی مناسب پوشاندن راه پله، نشیمن و حال و پذیرایی است. اما از آن در محل های دیگر نیز می توان استفاده نمود. پس محدودیت مکانی نخواهد داشت. فقط در مکان های مرطوب استفاده از پارکت چوبی توصیه نمی شود.

پارکت چوبی

طراحی منزل با پارکت چوبی مناسب با اکثر سلیقه هاست و از طرفی سازگار با اکثر دکوراسیون هاست. طول عمر پارکت چوبی زیاد است و سطحی نرم، گرم و راحت دارد.
یکی انواع محبوب پارکت ها، پارکت تمام چوب است. پارکت تمام چوب همانطور که از اسمش پیداست، تماما از چوب درست شده است ولی چوب این نوع محصول از جنس درخت بلوط یا افراست که مقاومت زیادی در برابر عوامل محرک محیطی دارد.

خوشبختانه ما در دنیای مدرن زندگی میکنیم که برای حل هر مشکلی راهی دارد مثلا تنوع بسیار زیاد کفپوش ها نه تنها قدرت انتخاب را بالا می برد بلکه کیفیت های بهتر و مقاوم تر را به ما عرضه می کند. از آنجا که مزایای کفپوش چوبی زیاد است به راحتی نمی شود آن را نادیده گرفت. پس از ورود کفپوش چوبی موفقیت آن در بازار مصالح ساختمانی نمایان شد و طرفداران زیادی یافت.

کفپوشهای مهندسی و کفپوش solid flooring از انواع کفپوش های چوبی موجود در بازارند که هر کدام از آنها ویژگی مخصوص به خود را دارند. و در زیر به توضیح مختصری از آنها می پردازیم:

کفپوش مهندسی: که از چوب تخته ای چند لایه ام دی اف تشکیل شده اند و در سطح جهانی معروفند و در ابعاد مختلف یافت می شوند.
کفپوش solid flooring: که در اصل مدل های قدیمی تر از پارکت های چوبی اند و از مقاومت کمتری برخوردارند. این نوع کفپوش طول نسبتا زیادی دارند چون تایل این نوع کفپوش از قطعات اصلی چوب است ابعاد بزرگتری دارند.

طراحی منزل با پارکت چوبی