به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

عوامل موثر هزینه نصب پارکت چوبی 

عوامل موثر هزینه نصب پارکت چوبی 

عوامل موثر هزینه نصب پارکت چوبی

در تعیین عوامل موثر هزینه نصب پارکت چوبی و کفپوش های دیگر عواملی مثل متراژ کف ساختمان، محلی که پارکت چوبی نصب می شود، حجم کار، ابزار نصب پارکت و نوع آن تاثیر دارند مثلا ممکن است کف نیاز به عمل زیرسازی داشته باشد و در این صورت مسلما قیمت و هزینه ی نصب بیشتر خواهد شد. ساختمان هایی که سیستم گرمایش از کف دارند قطعا نیاز به زیرسازی دارند و موقع زیرسازی هزینه ی بیشتری را شامل می شوند.

در مورد حجم کار باید گفت که اگر در هنگام نصب پارکت چوبی نیاز به نصب قرنیز باشد هزینه بیشتر خواهد شد. در نصب کفپوش های پلاستیکی به قرنیز نیازی نیست و قیمت نصب کفپوش هزینه ی کمتری را در بر خواهد گرفت. اما در نصب برخی پارکت ها، وجود قرنیز حائز اهمیت است و هزینه می برد. در محاسبه هزینه ی نصب پارکت ها، بسته به اینکه چه مقدار مصالح می برد و پارکت از چه نوع و برندی است، قیمت خرید و نصب آن تغییر میکند.به عنوان مثال قیمت نصب در پارکت چوبی ، پارکت لمینت و یا اجرت نصب کفپوش پی وی سی متفاوت می باشد. قیمت نصب پارکت در سالن ورزشی بر اساس مساحت آن و نصب تخصصی تر متفاوت می گردد.

 

قیمت نصب پارکت چوبی

به طور کلی هزینه ی نصب کفپوش یا قیمت نصب پارکت چوبی از یک رنج قیمت مشخص شروع و تا یک رنج مشخص افزایش می یابد. قیمت نصب پارکت چوبی هم بر اساس متراژ ، نوع و متر مربعی آن محاسبه می گردد.کیفیت نصب و حرفه ای بودن نصاب پارکت چوبی هم از عوامل پنهان دیگر در هزینه ی نصب پارکت هاست.
رنج قیمت در کفپوش لمینت نسبت به کفپوش هایی مثل پارکت تمام چوب ، پارکت چوبی و کفپوش سنگی پایین تر است.

در محاسبه ی اینکه هزینه ی پارکت متری چند برای ما آب می خورد نیاز داریم بدانیم: میزان و نوع پوشش کف زیرسازی شده و مصالح به کار برده شده چقدر است.
اگر نصب پارکت چوبی همراه با ساب و لاک باشد هزینه ی بیشتری خواهد داشت. در نصب انواع کفپوش ها متراژ محلی که قرار است کفپوش شود بسیار مهم است. مسلما با افزایش مساحت منطقه هزینه ی دستمزد بیشتر می شود. دستمزد نصب در کفپوش پی وی سی کمتر از سایر کفپوش هاست و در کل مقرون به صرفه تر است.

آنچه که مشخص است این است که هزینه ی اجرای پارکت چوبی ، لمینت، پارکت تمام چوب و … بنا به تنوع مدل ها و برند ها و طرح ها در بازار و شرکتها بسیار گسترده است و قیمت ها بنا به دلایلی ثابت نیست و در ثانیه متغیر است. به همین دلیل قبل از خرید و نهایی کردن تصمیم برای شروع کار، بهتر است حتما ابتدا برآورد هزینه برای نصب کفپوش انجام دهید.

 

عوامل موثر هزینه نصب پارکت چوبی 

 

 

 

طرفداران پارکت

پارکت چوبی پوششی است که طرفداران زیادی را دور خود جمع کرده است همه ی پارکت ها ویژگی های خاصی برای خود دارند اما استفاده از چوب طبیعی در پارکت چوبی و کفپوش چوبی موجب شده که جزء جذابترین کفپوش داخلی باشد.
پارکت چوبی از پانل های چوبی در ابعاد و اشکال مختلف تشکیل می شود که با الگوهایی زیبا و متفاوت می توان آن ها در کنار هم چید. این نوع کفپوش یکی از بهترین و سالم ترین انواع کفپوش های دنیاست. چون از چوب خالص و طبیعی تولید شده حس گرما و راحت بودن را به شما انتقال می دهد.

این نوع پارکت از چوب درختان متنوعی چون: بلوط، کاج، راش، بامبو، زبان گنجشک، افرا و … درست می شود. پس امکان انتخاب چوب پارکت با قیمت و کیفیت مختلف وجود دارد. انتخاب جنس پارکت به فضای مورد نظر، میزان رفت و آمد، مقدار رطوبت و … بستگی مستقیمی دارد.
در بین انواع پارکت ها، پارکتی که از جنس چوب بلوط است به دلیل مقاومت و فشردگی بافت خود نسبت به سایر چوب درختان استحکام بیشتری دارد.

کفپوش چوبی نوعی عایق گرمایی برای کف ساختمان به حساب می آید و باید به خوبی به کف متصل شود تا هنگام راه رفتن صدا ایجاد نکند. در گذشته برای اتصال پارکت به کف از چسب استفاده می شد اما امروزه این پارکت ها دارای شیارهایی که به آن کلیک می گویند می باشند. با قفل شدن این کلیک ها در هم دیگر نیازی به چسب نیست و اتصالات محکمی خواهند داشت.