به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

فوم پارکت چوبی – تولید و فروش انواع پارکت چوبی

فوم پارکت چوبی – تولید و فروش انواع پارکت چوبی

فوم پارکت چوبی چیست؟

 

فوم پارکت چوبی یک لایه ابر مانندی می باشد که در ضخامت های مختلف جهت استفاده در زیرسازی پارکت چوبی چند لایه به کار می رود. البته علاوه بر آن در صنایع مختلف چون صنعت مبلمان سازی، کفپوش های ورزشی و … استفاده و کاربرد دارد. فوم هایی که برای پارکت‌ چوبی چند لایه و یا لمینت استفاده می شوند در 3 نوع فوم معمولی، فوم سایلنت و فوم ویسکوز می باشد.

 

انواع و کاربردهای متفاوت فوم ها

 

همانطورکه اشاره گردید 3 نوع فوم در بازار برای زیرسازی پارکت چوبی چند لایه به کار می رود نه پارکت تمام چوب. فوم ها به لحاظ ظاهر، کیفیت و مواداولیه تشکیل شده در آن ها با یکدیگر تفاوت دارند.

1-فوم معمولی
فوم معمولی بسیار نرم و خاصیت ارتجاعی دارد و از آن برای کف هایی از نوع سرامیک و سنگ می توان استفاده نمود. اما به لحاظ کیفیت و مرغوب بودن از فوم سایلنت بسیار پایین تر می باشد و در صورت استفاده از آن به عنوان زیرسازی در پارکت چوبی با گذشت زمان باعث پوسیدگی و شکستگی پارکت چوبی می شود.

2-فوم سایلنت
یکی از با کیفیت ترین و مرغوب ترین فوم پارکت چوبی و یا لمینت می باشد که بیشتر از سایر فوم پارکت چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. فوم سایلنت از مواد اولیه بهتر و با کیفیت بهتری تشکیل شده است که سبب افزایش عمر ماندگاری پارکت ها می شود. همچنین این نوع فوم، چگالی بالایی داشته و بیشتر از فوم معمولی به هم فشرده تر می باشد و این امر سبب شده که هیچ نوری از آن عبور نکند. همچنین مانع از نفوذ رطوبت می گردد، بنابراین به عنوان یک عایق رطوبتی عمل می کند.

از فوم سایلنت برای همه نوع کف ساختمان از سرامیک، سنگ، موزاییک استفاده می شود. بهترین استفاده و کاربرد از این فوم در محیط هایی از جنس سیمان و یا بتن می باشد. در صورتی که کفپوش سیمانی را به خواهیم با کفپوش تزئین کنیم، استفاده از فوم پارکت چوبی سایلنت، واجب الاجرا می شود. زیرا سنگ ریزه های سیمانی با گذشت زمان در زیر پارکت، سبب ایجاد سر و صدا می کنند و این فوم در نقش عایق صدا مانع از بروز هرگونه صدای نابهنجاری می گردد.

3-فوم ویسکوز
فوم ویسکوز و یا فوم متال سایلنت نوعی از فوم سایلنت می باشد. با این تفاوت که روکشی از جنس آلومینیوم سطح آن را پوشانده است. از فوم ویسکوز یا فوم متال سایلنت برای محیط هایی استفاده می شود که دارای گرمایش از کف می باشند. در واقع روکش آلومینیوم سبب می گردد که بازتاب گرما از کف رو به سمت بالا انجام گیرد. همچنین روکش آلومینیوم مانع از آسیب رسیدن به کفپوش چوبی می شود. هنگامی که گرمایش از کف باشد.

فوم پارکت چوبی
فوم‌ سایلنت

طریقه استفاده از فوم پارکت چوبی

 

برای نصب و اجرای کفپوش چوبی حتماً از قبل باید زیرسازی های مناسب و اصولی مَد نظر قرار بگیرد. همانطور که بارها ذکر گردید، اولین مرحله ی اجرای کفپوش چوبی، صاف و یکدست کردن کف زمین از هرگونه ناهمواری ها و برآمدگی ها می باشد. همچنین به هیچ وجه زمینی که مایل هستیم با پارکت چوبی، کفپوش گردد مرطوب نباشد. رطوبت برای چوب مانند سم می باشد. و از کیفیت و عمر ماندگاری آن به مرور زمان می کاهد. بنابراین باید حتماً قبل از شروع کار، رطوبت را به صفر برسانیم.
سپس مرحله تمیزکردن محیط می باشدکه باید از هر گونه آلودگی، گرد و غبار پاک شود. در مرحله نهایی که مهمترین بخش زیرسازی پارکت چوبی می باشد، اجرا و نصب فوم مناسب پارکت چوبی می باشد.

آنچه که در خصوص فوم ها گفته شد. فوم پارکت چوبی سایلنت به مراتب گرانتر از فوم پارکت چوبی معمولی می باشد. اما باید توجه نمود که گران بودن فوم سایلنت را به بهای بی کیفیت بودن و ارزان تر بودن فوم معمولی معاوضه نکنیم. چون یکی از عوامل مهم کیفیت ، عمر و ماندگاری پارکت چوبی ، انتخاب و استفاده از فوم مناسب می باشد. بنابراین بهتر است که از فوم سایلنت به عنوان زیرکار استفاده گردد.

فوم پارکت چوبی
فوم‌ پارکت چوبی

استفاده از فوم در زیرسازی کفپوش چوبی

 

باید بدانیم که استفاده از فوم، سبب استقامت و دوام کفپوش ها می شود. برای نصب فوم پارکت چوبی و لمینت ابتدا آن را پهن نموده و به صورت لب به لب به روی کف محیط تنظیم می کنیم. کناره لبه فوم ها باید حدود 2 سانتی متر از لبه ی دیوار بالا بیایند. در صورتی که محیط به سیستم گرمایشی از کف مجهز باشد. حدود یک هفته قبل از اجرای نصب، سیستم ها باید خاموش باشد. و همچنین به جای فوم معمولی باید از فوم هایی که دارای یک لایه محافظ آلومینیومی می باشند، استفاده نمود.

مزایای استفاده از فوم

 

1- فوم پارکت چوبی به عنوان عایق صدا مانع از پخش صدا در هنگام راه رفتن می شوند. یکی از معایب پارکت های چوبی این است که در هنگام راه رفتن در طول شبانه روز، صدای قدم های پا در کل ساختمان می پیچد. که باعث آزار و اذیت برای ساکنین ساختمان می گردد. بنابراین استفاده از فوم در زیرسازی بسیار مهم می باشد.
2- فوم ها نقش عایق برودتی و حرارتی را ایفا می کنند. مانع از نفوذ رطوبت شده و همچنین مانع از به هدر رفتن گرما می گردند.
3- فوم پارکت چوبی خاصیت ارتجاعی دارند. در نتیجه ایمنی پارکت های چوبی را افزایش می دهند.

شرکت پارس درب تولید کننده انواع پارکت چوبی بلوط راش ممرز