به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

قیمت پارکت چوبی – واحد نمونه تولیدی و صادراتی پارکت چوبی در کشور

قیمت پارکت چوبی – واحد نمونه تولیدی و صادراتی پارکت چوبی در کشور

  1. قیمت پارکت چوبی

پارکت چوبی یکی از بهترین و لوکس ترین، کفپوش هایی می باشد که با هر سلیقه و دکوراسیونی مطابقت می کند. قیمت پارکت چوبی با سایر کفپوش ها چه به لحاظ قیمت و کیفیت، تفاوت بسیاری دارد. زیرا کفپوش چوبی از متریال چوب ساخته و طراحی می شود. بنابراین از مقاومت و استحکام بسیار بالایی بر خوردار می باشد. همچنین پارکت چوبی ، عمر و ماندگاری بسیار بالایی دارد. بنابراین اگر پارکت چوبی را طبق اصول استاندارد، مراقبت و نگهداری کنیم، می تواند بالغ بر 50 سال ماندگاری داشته باشد. همچنین این نوع از کفپوش ها در صورت هر گونه تغییر، آسیب دیدگی ناشی از باد کردن، خراشیدگی، سائیدگی و حتی ضربه و فشار قابل تعمیر و بازسازی می باشند. از این رو قیمت پارکت های چوبی به مراتب بسیار بالاتر از سایر کفپوش ها می باشد.

معیار های تعیین کننده قیمت پارکت چوبی

آنچه که تعیین کننده میزان و هزینه نصب و اجرا و قیمت پارکت چوبی می باشد در وهله نخست، جنس چوبی می باشد. که در ساخت پارکت چوبی به کار می رود. قیمت پارکت چوبی بر حسب جنس چوب که از چه نوع درختی تهیه شده است، گردو، صنوبر، کاج و یا افرا و … متغیر می باشد. مثلاً جنس و کیفیت پارکت چوبی که از چوب گردو ساخته شده اند به دلیل استحکام و مقاوم بودن آن در برابر ضربه، کیفیت بافت، رنگ و حتی جنس چوب با پارکت چوبی که از چوب درخت کاج که دارای چوبی سبک می باشد، بسیار متفاوت می باشد.

از دیگر نکاتی که قبل از تعیین قیمت پارکت چوبی باید مد نظر قرار بدهیم، ابعاد و متراژ کف ساختمان می باشد که در قیمت تمام شده پارکت های چوبی بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد. بنابراین قبل از آنکه به سراغ خرید پارکت چوبی بروید، ابعاد مکانی که قرار است با کفپوش چوبی، مفروش گردد را ، متر کنید. سپس با در دست داشتن مساحت و ابعاد درست محیط به سراغ خرید کفپوش چوبی بروید.

قیمت پارکت چوبی
معیارهای تعیین قیمت پارکت چوبی

 

کفپوش چوبی

همچنین جدا از هزینه ای که برای خرید پارکت های چوبی می پردازید. هزینه نصب و اجراء پارکت توسط نصاب و همچنین هزینه حمل و نقل نیز جداگانه باید محاسبه و پرداخت شود. سعی کنید که حتماً از نصاب بسیار ماهر و کُننده کار، جهت نصب پارکت های چوبی انتخاب شود. در انتخاب نصاب به اندازه انتخاب پارکت تمام چوب با کیفیت، حساس و دقیق باشید. هزینه ای که نصاب، بابت نصب می گیرد بر اساس هر یک متر کار، تعیین می شود. یعنی هر چقدر متراژ کار بیشتر باشد، هزینه دستمزد نصاب نیز به مراتب بیشتر خواهد بود.

از جمله موارد دیگری که در تخمین هزینه نصب پارکت دخیل می باشد و باید مورد توجه قرار داد.‌ علاوه بر میزان حجم کار، میزان مصالحی که برای نصب پارکت استفاده می شود. همچنین ابزار های نصب و این موضوع که پارکت چوبی خود را از کدام برند ایرانی و یا خارجی تهیه کرده اید، متفاوت می باشد.

از مهم ترین عوامل دیگری که در هنگام نصب پارکت چوبی ، بسیار هزینه بر می باشد و باید حتماً قبل از اجرای پارکت، مورد بازبینی نصاب قرار بگیرد. زیرسازی کف محل مورد نظر می باشد. اگر کفپوش محیطی که قرار است پارکت ها بر روی آن نصب و اجرا شود. دارای ناهمواری ها و پَستی و بلندی باشد. قبل از شروع کار حتماً باید رفع گردد تا پارکت ها بر روی آن نصب گردد.

از این رو باید قیمت پارکت چوبی جداگانه برای کف سازی محیط هم کنار گذاشته شود. همچنین ساختمان هایی هم که دارای سیستم گرمایشی از کف می باشند. قبل از اجرا و نصب پارکت، باید آماده سازی شوند. بنابراین نیازمند فوم های مخصوصی بوده و از این رو زمان بَر و هزینه بیشتری را هم متقبل می گردند.
همچنین اگر قصد دارید که برای محیط هایی مثل آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی از پارکت های چوبی استفاده کنید. استفاده از پارکت هایی با استقامت بسیار بالا و یا استفاده از پارکت های چوبی ضد آب بسیار گران تر می باشند.

کفپوش زیبای چوبی

در کل قیمت کفپوش چوبی بستگی به جنس و نوع چوب، ضخامت چوب، استحکام و پایداری چوب، رنگ و طرح به کار رفته در آن دارد. اگر چه در مرتبه نخست، قیمت پارکت چوبی ، بستگی مستقیم به نوع جنس چوب دارد، اما به هیچ وجه کیفیت را فدای قیمت نکنید. این را باید مَد نظر قرار دهید ، کفپوش با کیفیتی که انتخاب می کنید، قرار است، سالیان سال زینت دهنده کفپوش منزل شما باشد. پس چیزی را انتخاب کنید که باب سلیقه و میل شما بوده و از عمر و ماندگاری خوبی بر خوردار باشد.

شرکت پارس درب تولید کننده اتواع پارکت چوبی