به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

مقایسه پارکت چوبی با سرامیک – واحد نمونه تولیدی پارکت چوبی

مقایسه پارکت چوبی با سرامیک – واحد نمونه تولیدی پارکت چوبی

مقایسه پارکت چوبی با سرامیک

در ابتدای مقایسه پارکت چوبی با سرامیک باید بدانیم که یکی از مهمترین ارکان در دکوراسیون و یا چیدمان داخلی، انتخاب کفپوش مناسب با محیط و فضای دکوراسیون منزل و یا محیط کار می باشد. از گذشته تا به امروز انواع متعدد و متنوعی از کفپوش ها به بازار سرمایه ارائه شده اند. آنچه که در هر خانه ایرانی در ابتدا مزین کننده کفپوش آن بوده است. بی شک فرش ایرانی بوده است. یعنی باید گفت که فرش، جزء نخستین کفپوش هایی می باشد که در یاد و خاطره ما همچنان می درخشد. حتی اکنون که انواع مختلفی از کفپوش ها از جمله پارکت چوبی، سرامیک، سنگ، موزاییک، لمینت به بازار آمده اند، باز هم از فرش به عنوان تزیین کننده ی این کفپوش ها، استفاده و بهره برده می شود.

در میان ما ایرانیان، انتخاب و استفاده و مقایسه پارکت چوبی با سرامیک ، سنگ و یا موزاییک، مقدم تر از استفاده از پارکت تمام چوب بوده است. باید گفت که در ابتدا استفاده از پارکت چوبی که با عنوان کفپوش لوکس و تجملی شناخته شده بود. در خانه ی اشراف زادگان و یا متمولین دیده می شد. اما امروزه با توجه به کفپوش چوبی متنوعی که به بازار ارائه شده است ، پارکت ها، در میان مردم با استقبال بسیار گرمی روبرو شده اند.

مقایسه پارکت چوبی با سرامیک
مقایسه پارکت چوبی با سرامیک

 

کفپوش پارکت چوبی یا سرامیک ؟

اینکه انتخاب و مقایسه پارکت چوبی با سرامیک و کدام بهتر است. سوالی است کاملاً سلیقه ای و به نظر شما بستگی دارد. اما در معرفی این دو نوع کفپوش، می بایست گفت که هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشند. که با دانستن آن ها می توانید انتخاب خود را کامل نمایید.
انتخاب و استفاده از سرامیک به عنوان کفپوش منزل و یا محیط کار، از دیرباز یکی از پر مصرف ترین کفپوش ها میان مردم بوده است. درخشندگی، جذابیت ، تمیز کردن راحت آن، از دلایل اصلی این انتخاب می باشد. اما این کفپوش، خارج از خیره کننده بودن آن، دارای معایبی چند هم می باشد.

در مقایسه پارکت چوبی بیکی از بزرگترین معایب استفاده از سرامیک، سردی فیزیکی آن می باشد. که به خصوص در زمستان، درد سر ساز می باشد. چرا که اگر با پاهای برهنه بر روی آن قدم بزنید. سردی کف زمین را به خوبی حس خواهید نمود.

این در حالی است که کفپوش پارکت چوبی به دلیل استفاده از چوب به عنوان ماده اصلی تشکیل دهنده آن، عایق گرما باشد. در حقیقت یکی از خواص استفاده از پارکت های چوبی، جلوگیری از اتلاف گرما و یا انرژی محیط به کف ساختمان می باشد.

انتخاب سرامیک

همچنین در مقایسه پارکت چوبی با سرامیک یکی از معایب استفاده از کفپوش سرامیک، لغزنده بودن آن می باشد. سرامیک ماهیت سُر خوردن دارد. یعنی با داشتن کودک و یا سالمند در منزل می بایست جوانب احتیاط را در هنگام راه رفتن و یا دویدن فرزندانتان به عمل آورید. اما این در حالی است که در هنگام راه رفتن بر روی کفپوش چوبی، احساس آرامش به همراه حس نرم بودن در زیر پاهایتان می کنید. که این امر نشات گرفته از ماهیت چوب می باشد.

اما از مهمترین و یا بهتر بگوییم، بزرگترین فواید استفاده از سرامیک در قیاس با پارکت چوبی ، مقاومت این کفپوش در برابر رطوبت و نم می باشد. از این رو مناسب ترین مکان برای استفاده از آن ، سرویس بهداشتی و یا حمام می باشد. اما امروزه طرح جدیدی از سرامیک با عنوان طرح پارکت، به بازار آمده است. این موضوع برای آن دسته از افرادی که سرامیک را به جای استفاده از پارکت ترجیح می دهند. انتخاب بسیار مناسبی می باشد. همچنین برای کسانی که کل منزل شان را با پارکت چوبی، مفروش نموده اند. اما در مکان هایی مانند سرویس بهداشتی می توانند از طرح پارکت سرامیک، استفاده کنند.

آنچه که در خصوص سرامیک می بایست بیان گردد. این است که سرامیک نسبت به چوب، شکننده تر می باشد. از این رو در برداشتن و یا انداختن وسایل سنگین و تیز، می بایست جوانب احتیاط را رعایت نمود. اما چوب در برابر فشار و یا ضربه بسیار مقاوم تر می باشد.

مثلاً در صورت آسیب دیدن و شکستن سرامیک، می بایست حتماً عضو آسیب دیده، تعویض گردد. سرامیک نیز به صورت مربع هایی در سایز های مختلف 2.5*2.5 تا 120*60 طراحی و برش داده شده اند. از این رو پیدا کردن مشابه آن علاوه بر آنکه کاری سخت و زمان بر می باشد، بسیار هزینه بر نیز می باشد. این در حالی است که اگر پارکت چوبی دچار شکستگی، ترک خوردگی و یا باد کردگی ( در اثر رطوبت ) شود، نیاز به تعمیر سطحی و بسیار جزئی دارد.

در تعمیر نمودن پارکت های چوبی از بتونه و لاک مخصوص استفاده می کنند. اگر فقط خط و خش بر روی سطح آن ایجاد شده باشد. که با سنباده کشی، رفع و رجوع می گردد و سپس با لاک مخصوص آن، سطح خراشیده شده، پوشانده می شود. اما اگر سائیدگی و خراش بسیار عمیق بوده باشد. سنباده را تا جایی ادامه می دهند. که بتوانند روی سطح آسیب دیده را بتونه به کار بزنند.

محیط گرم و راحت با کفپوش چوبی

در جمع بندی کلی و مقایسه پارکت چوبی با سرامیک می بایست بیان کرد که پارکت چوبی است و گرما و لذت طبیعت را به خانه ارمغان می آورد. همچنین تنوع چوب درختان، بسیار متنوع تر از سرامیک می باشد. همینطور طول عمر پارکت چوبی در مقایسه با سرامیک بسیار بیشتر می باشد.

مقایسه پارکت چوبی با سرامیک
در مقایسه پارکت چوبی با سرامیک ، پارکت چوبی انتخاب بهتری خواهد بود

شرکت پارس درب تولید ‌کننده انواع پارکت چوبی