به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

مقایسه ی پارکت چوبی با کفپوش ها

مقایسه ی پارکت چوبی با کفپوش ها

مقایسه ی پارکت چوبی با کفپوش ها

میخواهیم در مطلب زیر به مقایسه  ی پارکت چوبی با کفپوش ها دیگر بپردازیم.
سلایق اشخاص با یکدیگر متفاوت است. برخی کفپوش سرامیکی را می پسندند و برخی موکت را ترجیح می دهند. گرمایی که موکت به خانه می دهد غیر قابل انکار است. این روزها کفپوش چوبی و پارکت چوبی اهمیت زیادی پیدا کرده اند. با ظهور پارکت چوبی ، کفپوش های سرامیکی و سنگی کمتر استفاده شدند. پارکت چوبی به خوبی توانست جایگاه ویژه ای در بین مصالح ساختمانی برای خود باز کند. میخواهیم در مطلب زیر به مقایشه پارکت چوبی با کفپوش ها دیگر بپردازیم

 

کفپوش چوبی زیبا

افراد زیادی در مورد دکوراسیون خانه ی خود وسواس به خرج می دهند. از آنجا که نوع کفپوش انتخابی بر دکوراسیون خانه تاثیر زیادی میگذارد باید از همه ویژگی های کفپوش چوبی آگاهی کاملی داشت. با توجه به سبک زندگی، بودجه و میزان رفت و آمد پیشنهاداتی را در زیر به شما ارائه می دهیم:

اگر در خانه ای زندگی می کنید که حیوانات خانگی یا کودکان پر جنب و جوش دارید فرش پهن نکنید. برای مناطق پر گذر و خانواده های شلوغ پارکت چوبی گزینه ی خوبی است. اگر رفت و آمد در منزل شما کم است می توانید فرش پهن یا موکت پهن کنید.
برای مناطقی که معمولا بارانی یا برفی اند کفپوش های مقاوم مثل کفپوش چوبی ، سنگ و سرامیک مناسب است. کفپوش اتاق کودک باید سازگار با پاهایش باشد یعنی نرم باشد، سطوح لغزنده ای نداشته باشد تا کودک با ایمنی بیشتری روی آن قدم بگذارد. کفپوش اتاق انباری، رخت شویی خانه، حمام و سرویس بهداشتی باید مجهز به ماده ی سطحی ضد لغزش باشد. در واقع لغزنده و خطرناک نباشد.

 

سایر کفپوش ها

سنگ و سرامیک و کاشی های مرمر هزینه بر تر هستند اما کفپوش چوبی ، لمینت، پارکت تمام چوب و پارکت چوبی بادوام تر و به صرفه ترند.
اگر دوست دار محیط زیست هستید و میخواهید کفپوشی انتخاب کنید که تجدید پذیر باشد می توانید کاشی های بازیافت شیشه ای، چوب بامبو و کفپوش چوبی را در اولویت انتخاب های خود قرار دهید. انواع کفپوش چوبی یکسری قابلیت های سازمان یافته ای را دارند. مثلا کفپوش چوبی و پارکت چوبی عایق مناسبی برای جذب صدا هستند در عوض نمی توان با کفش پاشنه بلند روی آن راه رفت.

در مورد پالت چوبی باید گفت که قبلا بیشتر برای حیاط، اتاق کار، کارگاه و زیر زمین ها استفاده میشده است اما امروزه با ایجاد تغییراتی که در جهت بهبود آن ایجاد شده است، داخل ساختمان نیز استفاده می شود. پس پالت چوبی جزء انواع کفپوش چوبی است.

 

مقایسه ی پارکت چوبی با کفپوش ها
مقایسه ی پارکت چوبی با کفپوش ها

 

پارکت یک تکه چیست؟

پارکت های یک تیکه ظاهری بسیار طبیعی و زیبا به منزل می دهند. هرچند نصب این نوع پارکت زمان بر و پرهزینه است. نگهداری این نوع پارکت ها نسبتا سخت و دشوار می باشد.

پارکت تمام چوب

پارکت تمام چوب عمر طولانی تری دارد و بسیار شیک و مدرن است. از چوب درختان تنومند و محکم درست می شوند و برای کسانی که مشکل سر و صدا و گرما دارند مناسب است. این نوع پارکت ها را می توان با ساییدن و سنباده کشیدن و سپس براق کردن مثل روز اول نو و زیبا کرد.

 

پارکت های ضد آب

چون جنس پارکت از آب است و آب هم دشمن اصلی چوب به شمار می رود پارکت های سازمان یافته ای ایجاد شدند که نسبت به آب مقاوم باشد یا به اصطلاح ضد آب باشد. این نوع پارکت بیشتر برای محیط هایی مثل آشپزخانه، حمام و سرویس های بهداشتی مناسب اند. پیشرفت و تکنولوژی در همه ی راستا قدم های بسیار بزرگی را بر می دارد. که همگی شرایط زندگی بشر را بهبود می دهند.

 

مزایای پارکت چوبی

پارکت چوبی جزء مصالح ساختمانی لوکس محسوب می شود، در ابتدا این محصول صرفا برای خانه های اشراف نصب میشد اما امروزه در اکثر خانه ها نصب می شود. بهرحال اگر کسی دنبال یک کفپوش لوکس و لاکچری است بهتر است از پارکت چوبی یا پارکت تمام چوب بهره ببرد.

دوام و استحکام پارکت چوبی بالاست. با توجه به اینکه جنس چوب گران تر است، دوام بهتری را نیز خواهد داشت. طول عمر کفپوش چوبی زیاد است و با توجه به اینکه قابلیت پردازش و لاک دارد گزینه ی مقرون به صرفه ای نیز است.

مقایسه ی پارکت چوبی با کفپوش ها

زیبایی پارکت چوبی

یک شاخصه ی بسیار مهم و پرطرفدار که خریداران توجه زیادی به آن دارند (علی الخصوص خانم ها) مسئله ی زیبایی کفپوش است که پارکت چوبی در این مورد حرف اول را میزنند و به خاطر زیبایی طبیعی خود پیشتازند.