به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

نگهداری صحیح پارکت چوبی _ واحد نمونه تولیدی و صادراتی پارکت چوبی

نگهداری صحیح پارکت چوبی _ واحد نمونه تولیدی و صادراتی پارکت چوبی

نگهداری صحیح پارکت چوبی

 

نگهداری صحیح پارکت چوبی ارتباط مستقیم با طول عمر آن دارد. هر چقدر نگهداری پارکت چوبی آن با دقت بیش‌تری انجام شود، کفپوش چوبی شما کیفیت بهتری خواهد داشت. پارکت تمام چوب به عنوان یک کفپوش انتخاب بسیار جذابی است. افراد زیادی پارکت را به دلیل ویژگی‌های خاص آن به عنوان کفپوش منزل خود انتخاب می‌کنند. اگر کفپوش منزل شما هم چوبی است بهتر است که نگهداری صحیح از آن را یاد بگیرید تا کیفیت و زیبایی اولیه آن حفظ شود.

یکی از مهم‌ترین موارد در نگهداری صحیح پارکت چوبی نحوه تمیز کردن آن است. زیرا نحوه تمیز کردن پارکت چوبی می‌تواند بیش‌ترین آسیب را به کفپوش‌ها بزند. ممنوعیت‌هایی در هنگام تمیز کردن پارکت‌ها وجود دارد که ما باید آن‌ها را بدانیم. به همین دلیل هنگامی که از کفپوش چوبی استفاده می‌کنید نحوه مراقبت از آن را هم باید بلد باشید. نگهداری صحیح پارکت‌ چوبی به خصوص در هنگام تمیز کردن آن بسیار مهم است. زیرا طول عمر و کیفیت پارکت چوبی به این عامل بستگی دارد.

نگهداری صحیح پارکت چوبی
نگهداری صحیح پارکت چوبی

هرگز پارکت چوبی را با آب تمیز نکنید

پارکت چوبی همان طور که از اسمش پیداست از جنس چوب است. در طبیعت هیچ‌گاه چوب و آب با یکدیگر سازگاری نداشتند. به همین دلیل پارکت تمام چوب نیز به هیچ عنوان با آب رابطه خوبی ندارد. تماس پارکت‌ چوبی با آب منجر به ترک و تورم در کفپوش می‌شود. ساختار پارکت هنگامی که با آب در تماس باشند واکنش نشان داده و به سرعت خراب می‌شود. حال افرادی هستند که برای تمیز کردن کفپوش چوبی منزل خود از آب استفاده می‌کنند.

می‌توانید تصور کنید که این افراد چه آسیب بزرگی به کفپوش‌های خود وارد می‌کنند. زیبایی، کیفیت و طول عمر کفپوش شما به این مورد وابسته است. پس در هنگام تمیز کردن پارکت اصلا از آب به طور مستقیم استفاده نکنید. حتی تا حد ممکن از تی نم‌دار هم استفاده نشود. می‌توانید با یک جارو دستی یا جاروبرقی با سری مخصوص پارکت‌های خود را تمیز کنید. اگر مجبور بودید از مواد شوینده مایع استفاده کنید، بهترین کار این است که به سرعت با یک حوله یا دستمال مخصوص رطوبت روی پارکت چوبی را بگیرید. استفاده از بخارشوی به دلیل ایجاد رطوبت و گرمای زیاد آسیب زیادی به پارکت‌ها می‌زند.

ممنوعیت ریختن مایعات روی پارکت چوبی

 

ممکن است روی پارکت چوبی شما به هر دلیلی مایعی ریخته شود. در این زمان باید به سرعت مایع را با یک دستمال پاک کنید. البته توجه کنید که دستمال مورد استفاده حتما آب‌گیر باید. میزان مایع ریخته شده هر چقدر هم کم باشد می‌تواند به عمق پارکت شما نفوذ کرده و به آن آسیب بزند.

حیوانات خانگی و کفپوش چوبی

 

در ارتباط نگهداری صحیح پارکت چوبی با حیوانات خانگی شاید جای سوال داشته باشد. اما وقتی با دقت به این موضوع نگاه کنید متوجه می‌شوید حیواناتی مانند سگ‌ها و گربه‌ها که عموما در خانه‌ها نگهداری می‌شوند، می‌توانند با چنگال خود به پارکت آسیب بزنند. پنجه‌های این حیوانات عمیق‌ترین خش‌ها را به روی کفپوش چوبی ایجاد می‌کنند، بنابراین در نگهداری از آن‌ها باید بیش‌تر فکر کنید. اگر در نگهداری از حیوانات خانگی مسر هستید باید از پارکت محکمی مثل بلوط استفاده کنید. هم‌چنین ناخن‌های حیوان خانگی خود را به طور مرتب کوتاه کنید.

تمیز کردن پارکت چوبی

 

پارکت چوبی وقتی تمیز است عاری از هرگونه گرد و خاکی است. گرد و خاک یکی از عوامل ایجاد خش روی پارکت‌ها است. باید به طور منظم پارکت‌ها را تمیز کنید. تمیز کردن پارکت باید با دقت انجام شود تا کمترین آسیب را به آن بزند. انتخاب مواد شوینده در تمیز کردن پارکت بسیار مهم است. استفاده از پادری در ورودی‌ها نیز می‌‌تواند از ورود گرد و خاک تا حد زیادی جلوگیری کند.

آسیب زدن مبلمان به پارکت چوبی

مبلمان می‌تواند به پارکت چوبی آسیب بزند. بهترین کار و نگهداری صحیح پارکت چوبی این است که اولا به هیچ وجه مبلمان را روی کفپوش چوبی هل ندهید. دوما در زیر پایه‌های مبل خود از پدهایی جهت کاهش فشار استفاده کنید. اگر مبلمان شما آسیب کوچکی به پارکت وارد کرده است آن را سریعا ترمیم و تعمیر کنید. زیرا خرابی آن می‌تواند گسترده‌تر شده و هزینه بیش‌تری برای شما داشته باشد. کفش پاشنه بلند نیز دقیقا مثل پایه‌های مبل عمل کرده و ممکن است به پارکت شما آسیب بزند. ممکن است این موضوع از نظر شما خیلی مهم نباشد، اما در طولانی مدت متوجه خش‌های عمیق کفش پاشنه بلند می‌شوید.

پارکت چوبی می‌تواند بر اثر نور خورشید نیز کیفیت خود را از دست بدهد. اگر منزل شما نورگیر است باید حتما از پرده استفاده کنید. زیرا نور خورشید درخشندگی پارکت را از بین می‌برد.

نگهداری صحیح پارکت چوبی
نگهداری صحیح پارکت چوبی هنگام استفاده از مبلمان

 

شرکت پارس درب تولید کننده پارکت چوبی

 

منابع: http://minafam.co/en/index.php/blogs/87-blog3
https://tragate.com/isik-floor-laminate-flooring-14908/product