به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

هزینه و مراحل نصب پارکت چوبی

هزینه و مراحل نصب پارکت چوبی

هزینه و مراحل نصب پارکت چوبی

با توجه به متراژ ساختمان پیمانکار می تواند هزینه و مراحل نصب پارکت چوبی را  تشخیص دهد چه مبلغی هزینه خواهد شد. بهتر است ابتدا مفهوم قیمت تمام شده را بدانیم: به تمامی هزینه های حمل بار و نوع و مقدار لوازم مورد استفاده در نصب به علاوه ی مبلغ کل پارکت، قیمت تمام شده می گویند. همه ی این موارد توسط پیمانکار با سابقه محاسبه می شود و قیمت تمام شده ی پارکت چوبی اعلام می شود.

 

مراحل نصب پارکت چوبی این گونه است:

ابتدا باید کف محل مورد نظر کاملا صاف و تمیز باشد. به این مراحل بالا مراحل زیرسازی کف می گویند. زیرسازی کف بیشتر برای آسایش افراد در آپارتمان ها و ساختمان های چند طبقه صورت می گیرد، چون از لق زدن و سر و صدا کردن پارکت چوبی جلوگیری می کند.
آنگاه با چسب سرد دانه دانه تایل های پارکت را بر می دارند و به طور منظم به کف می چسبانند.

پس از چسباندن پارکت با غلطک مخصوص چند بار سطح پارکت شده را طی می کشند تا پارکت ها کاملا به کف بچسبند. در حدود یک ساعت زمان لازم است تا پارکت چوبی کاملا روی کف چسبنده شود پس تا یک ساعت اصلا روی پارکت راه نروید تا یک پارکت محکمی را داشته باشید.
برای نصب پارکت ها تخصص نیاز است و قطعا کسانی که تخصص لازم در این زمینه ندارند نمی توانند عملیات نصب را به خوبی انجام دهند. پس حتما از یک نصاب متخصص کمک بگیرید.

هزینه و مراحل نصب پارکت چوبی

هزینه و مراحل نصب پارکت چوبی و محاسبه ی قیمت پارکت چوبی چگونه است؟

ابتدا باید مساحت کل محل هایی که قرار است پارکت شوند را بدانید. برای این کار از یک کاغذ، خودکار و متر کمک بگیرید. طول و عرض اتاق و پذیرایی و … را متر کند و مساحت را بدست بیاورید. آنگاه حاصل همه ی مساحت ها را با یکدیگر جمع کنید تا حدود کلی متراژ پارکت شما محاسبه شود. علاوه بر هزینه ی خرید پارکت، به هزینه ی حمل و نصب نیز دقت داشته باشید. معمولا متخصصین نصب پارکت بر اساس نصب هر یک متر پارکت، قیمت کل را محاسبه می کنند.

پس برای محاسبه ی مبلغ کلی بعد از انتخاب پارکت، هزینه ی حمل و نقل، هزینه ی هر متر مکعب قیمت پارکت و هزینه ی هر متر مکعب نصب آن را با هم جمع و محاسبه کنید. در این صورت می توانید بدانید چه مقدار پول برای خرید پارکت دلخواه خود باید کنار بگذارید.

پارکت چوبی از اواخر قرن هفدهم میلادی عرضه شدند. به دلیل حس نوستالژیکی که به فضا می دهند بسیار رواج پیدا کردند. استفاده از پارکت چوبی و پارکت تمام چوب برای خانه هایی که حالت تاریخی دارند نیز بسیار مناسب است. در واقع اگر در کف منزل خود پارکت چوبی یا هر نوع کفپوش چوبی نصب کرده اید به ارزش منزل خودتان افزوده اید.

هزینه و مراحل نصب پارکت چوبی

پارکت چوبی بلوط

دارای لکه های طبیعی روی سطح خود هستند وجود این لکه ها برای عده ی کثیری از افراد خوشایند و زیبا است. ممکن است این لکه ها تیره یا روشن باشند. اگر از وجود لکه ها روی پارکت خوشتان نمی آید اصلا پارکت چوبی بلوط را نخرید. مقاومت این نوع پارکت زیاد است و در مقابل ضربات احتمالی مستحکم است.

 

پارکت چوبی زبان گنجشک

این نوع چوب محکم تر و مقاوم تر از چوب درخت بلوط است. دارای طیف بسیار گسترده ای از رنگهای زیبا است البته طیف رنگی روشن دارد و این امر همه پسند نیست. به علاوه لکه های تقریبا محوی روی چوب درخت زبان گنجشک نیز وجود دارد.

 

پارکت چوبی کاج

از معروفترین و محبوبترین پارکت ها پارکت چوبی کاج است که از مقاومت نسبی کمتری نسبت به بقیه ی پارکت ها برخوردار است، هر چند مقاومت چوب درختان کاج با یکدیگر تفاوت دارد. چوب درخت کاج تنوع رنگی بالایی دارد و به شما قدرت انتخاب بیشتری را می دهد. ایرادی که دارد این است که بافت آن بسیار حساس است و به هنگام نصب حتما باید مقاوم سازی گردد.

 

پارکت چوبی افرا

پارکت های ایجاد شده از این درخت، رنگ روشنی دارند و مقاوم هستند. این نوع پارکت ها به تغییرات آب و هوا حساس نیستند. دارای رگه و لکه های اندکی اند. با ایجاد سایه روشن ها روی سطح خود موجب زیبایی منزل می شوند و با گذشت زمان در رنگ این پارکت چوبی تغییری ایجاد نمی شود.