به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

ویژگی پارکت چوبی مناسب _ واحد نمونه تولیدی پارکت چوبی

ویژگی پارکت چوبی مناسب _ واحد نمونه تولیدی پارکت چوبی

ویژگی پارکت چوبی مناسب

ویژگی پارکت چوبی مناسب دارای خاصیتی است که آن را از سایر پارکت‌های موجود در بازار متمایز می‌کند. قبل از پرداختن به ویژگی‌های کفپوش چوبی باید آن را بشناسیم. پارکت تمام چوب از لایه‌هایی از چوب در ابعاد و رنگ‌های متنوع ساخته می‌شوند و به عنوان یک نوع کفپوش در ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی استفاده می‌شوند. در دکوراسیون داخلی یکی از موارد تعیین‌کننده کف فضا است و پارکت چوبی یکی از راه‌های پوشاندن فضای مورد نظر شما است. پارکت تمام چوب حس آرامش را در شما به وجود می‌آورد و فضا شما را دلنشین‌تر می‌کند. کفپوش چوبی مناسب برای فضای شما آن است که بیش‌ترین ارتباط را با دکوراسیون شما داشته باشد.

ویژگی پارکت چوبی مناسب
ویژگی پارکت چوبی مناسب برای منزل

اگر ارتباط مناسبی بین عناصر دکوراسیون به وجود آید آن دکوراسیون زیباتر جلوه داده می‌شود. همواره طراحان دکوراسیون داخلی در تلاش هستند که این ارتباط را به وجود آورده و از آن برای ایجاد حس مثبت در بیننده استفاده می‌کنند. برای داشتن نتیجه خوب در یک دکوراسیون باید انتخاب‌های درستی انجام دهیم. مخصوصا در مواردی مانند کف که بیش‌ترین تاثیر را در نتیجه نهایی خواهند داشت. به همین دلیل انتخاب بهترین کفپوش چوبی از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه به ویژگی پارکت چوبی مناسب و خوب می‌پردازیم.

جنس چوب و درجه سختی پارکت چوبی

همان طور که می‌دانید پارکت چوبی از چوب طبیعی درختان ساخته می‌شود. درجه سختی درختان با یکدیگر متفاوت بوده و برخی از آن‌ها نرم‌تر و برخی دیگر سخت‌تر هستند. انتخاب اندازه درجه سختی به سلیقه و کاربری شما بستگی دارد. بدون شک هر چه میزان درجه سختی بالاتر باشد مقاومت چوب بیش‌تر می‌شود. رتبه‌بندی میزان سختی چوب‌ها در انتخاب بهتر به شما کمک زیادی می‌کند. با وجود این که چوب‌های سختی مانند بلوط و گردو گران‌تر هستند اما چون مقاومت بیش‌تری نسبت به چوب‌هایی مانند کاج و صنوبر دارند، بسیار مناسب‌تر هستند. البته نیازی نیست در همه فضاهای منزل خود از چوب‌های سخت و گران قیمت استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید در فضاهایی مانند پذیرایی که تردد در آن به مراتب بیش‌تر است از این دسته از چوب‌ها استفاده کنید.

ویژگی پارکت چوبی مناسب
ویژگی پارکت چوبی مناسب برای خانه های شما

بافت و درخشندگی پارکت چوبی

 

پارکت چوبی درجه یک دارای بافت زیباتر و گره‌های بیش‌تری داشته و به طور کلی از کفپوش‌های چوبی دیگر براق‌تر می‌باشد. هر چقدر بافت و طرح چوب استفاده شده در پارکت زیباتر باشد، بهتر است. پس برای داشتن یک انتخاب خوب حتما به درخشندگی و بافت چوب پارکت‌ها دقت زیادی کنید. البته باید در نظر داشته باشید که اگر به فضاهای خلوت و مینیمال علاقه بیش‌تری دارید بافت سبک و رنگ روشن انتخاب بهتری است. بافت و گره‌های شدید و رنگ تیره فضا را رسمی کرده و برای دکوراسیون‌های کلاسیک مناسب‌تر هستند.

ضخامت پارکت چوبی

 

پارکت چوبی در ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شود. ضخامت کفپوش چوبی ارتباط مستقیمی با مقاومت و دوام آن دارد. به این صورت که هر چقدر میزان ضخامت بیش‌تر باشد مقاومت آن بیش‌تر است. اندازه ضخامت به عوامل مختلفی مانند میزان تردد، نحوه نصب و بستر قبلی کف بستگی دارد. در فضاهای عمومی و مکان‌هایی مانند ورودی‌ها که تردد زیاد است از پارکت‌هایی با ضخامت 12 میلی‌متر استفاده می‌کنند. اما در منازل مسکونی معمولا پارکت‌هایی با ضخامت 8 میلی‌متر مناسب هستند.

اعتبار شرکت سازنده پارکت چوبی

 

پارکت چوبی توسط شرکت‌های ایرانی و خارجی تولید می‌شود. گواهی‌ها و اعتبار این شرکت‌ها معرف آن‌ها به شما بوده و سابقه شرکت سازنده پارکت تمام چوب در تولید بهتر نقش بسزایی دارد. از گواهی‌های مهمی که شرکت‌های برتر دارند می‌توان به گواهی iso 9002 و گواهی‌نامه blaue angel اشاره کنیم. هر دو این گواهی‌ها به شرکت‌هایی که بدون مواد شیمیایی مضر و با کیفیت بسیار بالا پارکت تولید می‌کنند، اعطا می‌شود. یکی دیگر از مواردی که پارکت خوب را تضمین می‌کند ضمانت شرکت سازنده است. هر چقدر مقدار ضمانت بیش‌تر باشد پارکت بهتری را خریداری کرده‌اید.

در نهایت اجرای تمیز پارکت چوبی در بهتر بودن آن نقش زیادی دارد. اگر شما پارکت‌های خود را به درستی و تمیز نصب کنید زیبایی آن دو چندان خواهد شد. نصب پارکت‌ها حتما باید توسط افراد با تجربه انجام شود. انتخاب نحوه نصب به عهده خود شما است مهم این است که تمیزی و کیفیت محصولات حفظ شوند. کنترل و مراقبت از کفپوش چوبی نیز امری مهم و ضروری است. این کار باید به طور منظم و دقیق انجام شود تا کیفیت آن‌ها حفظ شوند. در صورت نیاز به تعمیرات هر چند جزیی این کار را در اسرع وقت انجام دهید تا باعث خرابی سایر پارکت‌ها نشود.

ویژگی پارکت چوبی مناسب
ویژگی پارکت چوبی مناسب با اعتبار سازنده

 

شرکت پارس درب تولید کننده پارکت چوبی

 

منابع: https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.haro.com%2Fen%2Fproducts%2Flaminate%2Foak-nature-authentic-matt%2Findex.php%2F530015%2F&psig=AOvVaw1AX9WKpuGVkNQyXOg8lsv_&ust=1602452180248000&source=images&cd=vfe&ved=0CA0QjhxqFwoTCLDmiuH9quwCFQAAAAAdAAAAABAc