به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت چوبی، مزایا و معایب آن

05 جولای

پارکت چوبی، مزایا و معایب آن

پارکت چوبی، مزایا و معایب آن:

یکی از بهترین نوع کفپوش ها، کفپوش چوبی است. این روزها زیبایی خانه و دکوراسیون منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار است و  هنگامی صحبت از پارکت چوبی، مزایا و معایب آن می شود انتخاب های زیادی را خواهیم داشت. مثلا کفپوش چوبی، لمینت، سنگ، سرامیک و … که انتخاب هر کدام از این موارد به سلیقه ی شخصی، دکوراسیون منزل و رنگ بندی و طراحی دیوار ها و قیمت آن بستگی زیادی دارد.

اگر جزء افرادی هستید که از وجود زیبایی طبیعی در منزل لذت می برید کفپوش چوبی گزینه مناسبی است. افرادی که قصد دارند محیطی طبیعی و معماری امروزی تری داشته باشند قطعا به فکر نصب پارکت چوبی در ساختمان خود خواهند بود. در دنیای مدرن امروز استفاده از چوب بسیار رواج پیدا کرده است. پارکت تمام چوب یکی از شیک ترین و زیباترین نوع کفپوش ها محسوب می شود.

پارکت چوبی، مزایا و معایب

 

 

پارکت تمام چوب

 

استفاده از پارکت چوبی از ایجاد آلرژی در اشخاص می کاهد زیرا در ساخت آن ها از مواد صنعتی و حساسیت زا استفاده نمی شود.

پارکت های چوبی به راحتی قابل ترمیم اند اگر بر اثر خط و خش شیاری روی آن ایجاد شد یا فرسوده شد با یک ساب و لاک دوباره به یک کفپوش نو و تمیز تبدیل می شود. پس نگران فرسودگی و خش های ایجاد شده روی آن نباشید.

پارکت چوبی عایق صدا و دما هستند و با راه رفتن روی پارکت ها حس گرم و راحتی به پاهای شما منتقل می شود.

پارکت چوبی از لحاظ وزنی بسیار سبک اند. پس برای آپارتمان های چندین واحدی گزینه مناسبی محسوب می شود.

سرعت نصب بسیار بالایی دارند.

گرد و خاک روی این پارکت ها سریع با جاروبرقی تمیز می شود. پس تمیز کردن آن، به سهولت انجام می شود.

از آنجا که پارکت چوبی نسبتا نرم تر از بقیه ی انواع کفپوش هاست خطر کمتری برای بچه ها و اشیای شکستنی دارد.

 

 

پارکت چوبی و معایب آن:

اگر لکه ای روی پارکت چوبی بود با پارچه نخی نسبتا مرطوب روی کفپوش کشیده سریع پاک می شود. اما رسیدن آب موجب باد کردن پارکت می شود و از عمر مفید پارکت چوبی می کاهد.

اگر آب روی کفپوش چوبی ریخت باید سریع پاک شود، چون جنس آن از چوب است، خیس شدن طول عمرش را کم می کند.

پارکت چوبی در مقابل جسم نوک تیز چندان مقاومتی ندارد، جهت بهبود این وضعیت پس از نصب باید حتما نسبت به تقویت آن اقدام کرد. با این وجود چوب بامبو و بلوط مقاومت نسبی بیشتری نسبت به بقیه چوب ها دارند.

با توجه به شرایط آب و هوایی، جنس کفپوش انتخاب می شود. مثلا در آب و هوای مرطوب کفپوش چوبی گزینه ی مناسبی نیس چون ممکن است دچار کپک زدگی شود و یا حتی باد کند.

 

قیمت انواع کفپوش ها:

قیمت هر کفپوشی به جنس آن، ضخامت، استحکام و مقاومت، طرح و رنگ آن بستگی زیادی دارد. چون این محصولات از جنس چوب طبیعی اند از لحاظ قیمت تفاوت زیادی با انواع دیگر آن خواهند داشت. با توجه به اهمیت زیاد و نقش مهمی که پارکت در منزل ایفا می کند در انتخاب آن دقت کافی داشته باشید و محصول را به علت ارزان بودن انتخاب نکنید. در واقع نباید کیفیت فدای قیمت شود، قیمت متعادل همراه با استحکام و زیبایی محصول، از مواردی است که در انتخاب شما موثر واقع می شود.

در گذشته پارکت چوبی بیشتر از جنس درختان افرا و کاج بوده است اما امروزه از سایر درختان مقاوم برای ساخت آن استفاده می شود. به علاوه، قبلا چیدمان پارکت ها ساده بوده است اما امروزه به صورت زیکزاک، مورب،حصیری، جناقی و غیره نصب می شوند و حالت مدرن تری را به منزل می دهند.

این روزها کفپوش تمام چوب نظر عده ی زیادی را به خود جلب کرده است زیرا محیطی طبیعی و در عین حال کلاسیک را به منزل شما هدیه می دهد. از طرفی دیگر هیچ وقت دمده و خسته کننده نمی شود.

پارکت تمام چوب علاوه بر ظاهر زیبا دوام بالاتری نسبت به بقیه ی کفپوش های چوبی دارد زیرا از درختانی با مقاومت بیشتر درست شده است.

نکته مهمی که باید به آن اشاره شود این است که برای نصب پارکت چوبی حتما از متخصصان این کار کمک بگیرید و هرگز خودتان دست به کار نشوید، زیرا نحوه ی نصب پارکت چوبی بسیار مهم است. اگر کفپوش بد نصب شود با راه رفتن روی آن صدا ایجاد می شود و به مرور به راحتی کنده می شود.