به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت چوبی با تنوع بالا

پارکت چوبی با تنوع بالا

پارکت چوبی با تنوع بالا

در اینجا به شما درباره پارکت چوبی با تنوع بالا خواهیم گفت  که کفپوش های ساخته شده از چوب طبیعی چه زیبایی های خاصی دارند. استفاده از پارکت چوبی و کفپوش چوبی موجب متفاوت کردن خانه شما از سایر منازلی که کفپوش سرامیکی یا سنگی دارند می شود. افرادی که دکور چوبی را دوست دارند، نگران این موضوع نیستند که دردسرهای زیادی خواهد داشت و دردسر هایش را نیز به جان می خرند.

امروزه محصولات چوبی مثل پارکت تمام چوب و پارکت چوبی، با کیفیت بیشتری تولید می شوند و سازمان یافته، شیک تر و متنوع تر می شوند. به جز این نوع پارکت ها، کفپوش هایی هستند که ظاهری بسیار مشابه با پارکت چوبی دارند اما از جنس چوب نیستند. از جمله کفپوش پی وی سی یا وینیل، کفپوش لینولئوم، ترمووود و … از انواع این نوع کفپوش هاست، که در زیر به توضیح این نوع کفپوش ها می پردازیم:

 

پارکت چوبی با تنوع بالا

 

 

پارکت چوبی

کفپوش های پی وی سی ظاهری کاملا مشابه با پارکت چوبی دارند. به احتمال زیاد کلمه ی پی وی سی به گوش شما خورده است و در کنار واژه هایی مثل درب و پنجره و لوله آن را شناخته اید. این ماده ی بسیار سخت و ارزشمند در ساخت کفپوش منزل یا اداره نیز به کار می روند. به این نوع کفپوش، کفپوش وینیل نیز میگویند که به صورت تایل و ورق و صفحه وجود دارد. برای مصارف مسکونی و تجاری کاربرد های مختلفی دارد. با فن آوری های جدید وینیل دارای کیفیت بهتری شده است. مخصوصا در مقابل خط و خش مقاومت زیادی پیدا کرده است. این نوع کفپوش به علت مقاومت زیاد، نگهداری آسان و ضد رطوبت بودن آن برای استفاده در آشپزخانه و حمام و مراکز بهداشتی و درمانی بسیار مناسب است.

پارکت به کفپوش هایی گفته می شود که از چوب درختان درست شده باشد، همان قطعات پازلی کوچک که از قدیم طرفداران زیادی داشته اند. البته امروزه در ابعاد و طرح های مختلفی تولید می شوند. پارکت چوبی پس از نصب به ساب و لاک نیاز دارد. هر چند سال یکبار این فرآیند جهت جلا و زیبایی پارکت باید تکرار گردد. پارکت تمام چوب به آب ، رطوبت و برخورد اجسام نوک تیز بسیار حساس است و مراقبت های ویژه ای در این زمینه باید به عمل بیاید.

چوب، یک مصالح آشنایی محسوب می شود که به عنوان کفپوش مورد توجه قرار داشته و هیچ وقت قدیمی و کهنه نمی شود. گرما و صمیمیت خاصی به فضا می دهد. کفپوش به عنوان یک عنصر مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی هر فضایی اهمیت ویژه ای دارد. پارکت چوبی با همه ی سبک های دکوراسیون فضا متناسب و سازگار است. این امر از نگرانی ها در مورد عدم تناسب کفپوش با محیط می کاهد.

کفپوش لینولئوم

از انواع دیگر کفپوش چوبی لینولئوم است که طرح های چوبی زیبا و متنوعی دارد. این کفپوش از مواد کاملا طبیعی و فرآورده های چوبی ساخته تولید می شود. لینولئوم به صورت رولی و تایلی تولید و پخش می گردد. این کفپوش مناسب آشپزخانه ی منازل است و سطح نرم و راحتی را در کف پا بوجود می آورد. لینولئوم به آسانی تمیز می شود و با دوام است. با طول عمر بالای خود دوست دار محیط زیست می باشد چون از مواد کاملا طبیعی درست شده و تجدید پذیر است. گازهای شیمیایی تولید نمی کند پس هوای داخل منزل آلوده نمی شود و برای افراد حساسیت زا نیست.

کفپوش بامبو

ظاهر بامبو بسیار شبیه به چوب است و نسبت به سایر کفپوش ها ارزان تر است. سرعت رشد گیاه بامبو بسیار بالا می باشد. پس این نوع کفپوش از موادی کاملا تجدید پذیر تولید می شود و با رشد این گیاه جایگزینی صورت می گیرد. پارکت بامبو سطح راحت تری برای پا ایجاد می کنند. مقاومت کفپوش بامبو در مقایسه با دیگر مصالح ساختمانی بسیار کمتر است و در مقابل رطوبت محکم نیست. . با وجود رطوبت در محیط ممکن است این چوب پیچ و تاب بخورد. تنوع رنگی و طرحی چوب بامبو نسبت به دیگر پارکت چوبی بسیار کمتر است. در مقابل نور آفتاب مقاومت چندانی ندارد و تغییر رنگ می دهد.

چوب ترمووود

برای تولید چوب ترمووود، در کارخانه ها فرآیندهایی انجام می دهند که خصوصیات منفی چوب از بین می رود و برای ساخت پارکت آماده می شود. این نوع کفپوش برای فضاهای نیمه باز مثل تراس نیز کاربرد دارد.