به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت چوبی خام و پارکت چوبی پرداخت شده – واحد تولیدی پارکت چوبی

پارکت چوبی خام و پارکت چوبی پرداخت شده – واحد تولیدی پارکت چوبی

پارکت چوبی خام و پارکت چوبی پرداخت شده چیست؟

آنچه در خصوص پارکت چوبی تا به الان گفته شد، پارکت چوبی خام و پارکت چوبی پرداخت شده از کنار هم قرار گرفتن تایِل های چوبی در طرح ها و اندازه های متنوع تشکیل می شود که بیشتر برای محیط های داخلی و فضاهای بسته مورد استفاده قرار می گیرد. پارکت تمام چوب بر حسب مقاوم بودن، ضد آب بودن، شیارهای موجود بر روی سطح آن، رنگ و بافت چوب، طبقه بندی می شود. پارکت چوبی در هنگام نصب در محل اجرا، به صورت پارکت چوبی خام که هیچ گونه پرداختی بر روی آن ها انجام نشده است و یا به صورت آماده، یعنی از قبل، پرداخت ها بر روی آن انجام گرفته است، نصب می گردند.

پارکت چوبی آماده یعنی، پارکت چوب از قبل و در محیط کارگاه و یا کارخانه، تمامی پرداخت ها از جمله روغن زدن، جلا دادن، سنباده کشی، رنگ و غیره بر روی آن انجام شده و فقط پارکتچوبی ، آماده نصب و اجرا در محیط می باشد.

بررسی مقایسه کردن و تفاوت های پارکت چوبی خام و پارکت چوبی پرداخت شده

در مقایسه دو نوع پارکت چوبی خام و پارکت چوبی آماده پرداخت شده باید گفت که هر کدام از این کفپوش چوبی دارای قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی می باشند که این ویژگی ها سبب ایجاد تمایز و تفاوت میان آن دو با یکدیگر شده است.
پارکت چوبی آماده یا پارکت های چوبی که از قبل در کارخانه، پرداخت روی آن ها انجام شده است، فقط جهت نصب و اجرا در محیط استفاده می شوند. بنابراین این نوع از پارکت ها در مدت زمان بسیار کمی با توجه به ابعاد و فضای اتاق، نصب می گردند. همچنین بلافاصله بعد از نصب آن، می توانید بر روی پارکت ها قدم برداشته و اسباب و اثاثیه منزل را بچینید.

پارکت چوبی خام و پارکت چوبی پرداخت شده
پارکت چوبی زیبا و دلنواز

 

پارکت چوبی در منزل و دکوراسیون داخلی ، شیک و خواستنی

اما پارکت های چوبی خام و یا طبیعی که هیچ گونه پرداختی بر روی آن ها صورت نگرفته است، بسیار زمان بَر می باشند. زیرا بعد از نصب پارکت، حتماً باید پرداخت های لازم بر روی تایِل های چوب انجام بگیرد. از جمله پرداخت هایی که بر روی پارکت های چوبی خام صورت می گیرد، پرداخت با پلی یورتان به عنوان ماده محافظتی از پارکت، می باشد. پلی یورتان یا بر پایه آب و یا بر پایه روغن می باشد.

اگر از پلی یورتان بر پایه روغن استفاده شود، مدت زمان زیادی طول می کشد که پارکت ها خشک شوند. همچنین تا زمانی که کفپوش چوبی خشک نشده است، نمی توانید بر روی سطح پارکت، قدم بر دارید و یا حتی اسباب و اثاثیه خود را در محیط بچینید. زیرا کفپوش ها در برابر هر گونه خراشیدگی و یا سائیدگی بسیار حساس می باشند. همچنین به لحاظ سلامت و بهداشت باید به این نکته توجه نمود که وقتی پارکت چوبی در محل پرداخت می شود و بخصوص در زمان پرداخت با پلی یورتان ( حال پلی یورتان بر پایه آب باشد و یا بر پایه روغن) استنشاق هایی که از بخار آن به مشام می رسد، بسیار سمی و خطرناک می باشد. در حقیقت پلی یورتان دارای ترکیبات آلی سمی بوده که سرطان زا می باشد.

همچنین در حین پرداخت با پلی یورتان در محیط منزل یا کار، گرد و غبار ناشی از کار بر روی سطح پارکت ها می نشیند، که تمیز کردن آن ها نیز پُر دردسر می باشد.
پارکت چوبی طبیعی که بعد از اتمام نصب در محل، پرداخت بر روی آن انجام می گیرد، به لحاظ آنکه ممکن است در حین نصب، با افتادن شیء و یا هر اتفاق دیگری، تایِل های چوبی دچار آسیب دیدگی شوند، قبل از پرداخت چوب، نصاب این امکان را دارد که آن تایِل را تعویض یا پرداخت کند، بنابراین از این جهت مناسب تر می باشد.

 

کفپوش چوبی ، چشم اندازی بسیار زیبا

همچنین یکی از مزیت های پارکت چوبی خام به پارکت چوبی پرداخت شده ، آزاد بودن حق انتخاب این کفپوش در نوع، مواد، رنگ و کیفیت آن که بر روی این کفپوش ، می خواهد انجام بگیرد.
همچنین کفپوش های آماده یا کفپوش هایی که از قبل پرداخت شده اند به مراتب بسیار گران تر از کفپوش های طبیعی و یا خام می باشند که قرار است در محل در حین نصب، پرداخت بر روی آن ها انجام شود.

پارکت چوبی خام و پارکت چوبی پرداخت شده
کفپوش چوبی زیبا و شیک

 

شرکت پارس درب واحد نمونه تولیدی و صادراتی انواع پارکت چوبی