به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون – واحد نمونه تولیدی و صادراتی پارکت چوبی

پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون – واحد نمونه تولیدی و صادراتی پارکت چوبی

انتخاب پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون منزل

میخواهیم در این مطلب به اهمیت کفپوش در خانه و انتخاب پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون منزل به طور مفصل بپردازیم. در ابتدا باید بگوییم آنچه که امروزه بشر با آن روبرو است و بیش از هر چیز دیگری به آن احتیاج دارد، تغییر و تحول در زندگی می باشد. زندگی ماشینی، خستگی های ممتد، فشارهای روحی و روانی خسته کننده، بشر را به این فکر فرو می برد که لااقل تغییری هر چند کوچک در محیط اطراف زندگی اش ایجاد نماید. تغییر در سبک دکوراسیون منزل، یکی از بهترین شگردها برای تغییر در حال و هوای روحیه آدمی می باشد.

امروزه سبک های متنوعی در طراحی و چیدمان منزل به وجود آمده است. آنچه که بیش از حد می تواند فضای خانه تان را تغییر و تحول دهد، کفپوش منزل تان می باشد. انتخاب پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون به عنوان فرشی از جنس چوب در کنار اسباب و اثاثیه، می تواند شور و نشاط زندگی را با یادآوری حس و حال طبیعت فزونی دهد. استفاده از پارکت چوبی و یا ابزار آلات چوبی به عنوان نمایی در دکوراسیون منزل، می تواند یادآور ماهیت طبیعت بکر جنگل های شمال باشد.

در حقیقت پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون منزل کفپوشی است که از چوب تنه درختان ساخته و پرداخته می شود و با روش های نوین، رنگ و جلا داده شده و به عنوان فرش چوبی، آراستگی خاصی به خانه تان می بخشد.

 

پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون
انتخاب پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون

 

طراحی دکوراسیون منزل با پارکت چوبی

با ورود به دنیای مدرن و گذشتن از آنچه که سبک زندگی قدیم بود، علاوه بر تغییر و تحول در سبک زندگی، شاهد تغییرات شگرفی هم در دکوراسیون و چیدمان منزل می باشیم. آنچه که بیش از هر چیزی دچار تغییر و تحول اساسی گشت، کفپوش منزل و حتی محیط کار می باشد. در گذشته ما شاهد آن بودیم که در بیشتر منازل ما ایرانیان، موکت، فرش و یا سنگ و سرامیک، بیشترین امتیاز برای مفروش کردن کفپوش منزل را از آن خود کرده بودند.

اما امروزه آنچه که شاهد آن هستیم، تغییر در سبک سلایق مردم و تغییر به سمت استفاده از پارکت چوبی می باشد. اگرچه قدمت پارکت چوبی به قرن هفدهم میلادی بر می گردد و بیشتر مورد استفاده در خانه های اشراف زادگان و کاخ نشینان یافت می شد. اما در چند سال اخیر استفاده از پارکت تمام چوب به شدت مورد توجه مردم و به خصوص قشر جوان قرار گرفته است.

آنچه که در انتخاب نوع پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون ، متناسب با فضا و چیدمان منزل ، می بایست در نظر گرفته شود، رنگ، جنس چوب، ضخامت، طرح و حتی نوع چیدمان و کنار هم قرار گرفتن تایل های چوب می باشد. که در بزرگ و یا کوچک نمودن و همچنین مدرن و یا کلاسیک جلوه دادن اتاق هایتان تاثیر بسیار مهمی می گذارد.

 

زیبایی دل انگیز و فرح بخش در محیطی گرم با پارکت چوبی

مثلاً می بایست دقت گردد که از چه نوع جنس چوبی به عنوان پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون منزل تان استفاده می کنید. اگر برای محیط های پر رفت و آمد مانند، ورودی خانه، اتاق پذیرایی و یا فضای آشپزخانه تان استفاده می کنید، حتماً می بایست از بهترین و با کیفیت ترین نوع پارکت چوبی استفاده نمایید. همچنین چوب می بایست از ضخامت خوبی برخوردار بوده ( حدود 8 میلی متر ضخامت آن باشد) تا در برابر فشارهای حداکثری تاب نیاورده و استحکام خود را حفظ نماید. همچنین می بایست توجه نمود که پارکت چوبی بسته به نوع چوبی که در ساخت آن طراحی و استفاده می شوند، درجه بندی می گردند.

همانطور که گفته شد، چوب های به دو دسته چوب نرم و سخت طبقه بندی می شوند. از این رو انتخاب پارکت چوبی از جنس بدنه چوب بلوط ( در زمره سخت چوب) به مراتب با کیفیت تر، مرغوب تر و مستحکم تر از پارکت چوبی از جنس چوب درخت کاج ( در زمره نرم چوب) می باشد.

همچنین از نکات مهم در انتخاب پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون منزل، انتخاب نوع رنگ پارکت چوبی می باشد. رنگی که برای کفپوش چوبی در نظر گرفته می شود، حتماً می بایست با دکوراسیون و فضای چیدمان داخلی خانه و یا محیط کار هم خوانی و مطابقت لازم را داشته باشد. چرا که شما با انتخاب فرش چوبی به عنوان زینت دهنده کفپوش خانه تان، لباسی را بر تن خانه تان انتخاب نموده اید که در صورت مراقبت و رسیدگی صحیح و اصولی، می تواند بیش از 40 سال برای صاحب خانه آن، دوام و ماندگاری داشته باشد. از این رو می بایست در انتخاب رنگ پارکت چوبی ، حداکثر توجه و دقت تان را به کار بندید.

همخوانی میان رنگ پارکت چوبی با دکوراسیون منزل

همچنین در خصوص رنگ ها، می بایست به این نکته اشاره نمود که یکی از اصول طراحی دکوراسیون، تضاد میان رنگ ها می باشد. برای آنکه محیط خانه و یا منزل تان را شیک و جذاب نشان دهید، بهتر آن است که از فرمول تضاد میان رنگ ها به بهترین نحو استفاده نمایید. تضاد میان رنگ کفپوش منزل با نوع رنگ مبلمان و یا سایر اثاثیه منزل، می تواند هارمونی بسیار تحسین برانگیزی را به وجود آورد.

در طراحی دکوراسیون منزل، اگر قصدتان انتخاب کفپوش چوبی می باشد، حتما به ابعاد و اندازه های اتاق تان توجه نمایید. انتخاب کفپوش چوبی به رنگ تیره برای فضای اتاقی که کوچک و نمایی تاریک دارد به شدت نفی می شود. چرا که فضای اتاق را دل مرده، تاریک و بسته نشان می دهد. از این رو می بایست قبل از هر گونه اقدامی با یک طراح، مشورت نمایید. انتخاب رنگ روشن و انتخاب نوع چیدمان درست تایل های چوب ( انتخاب حالت مورب)، می تواند سبب بزرگتر و روشن نشان دادن اتاق تان شود.

پارکت چوبی
پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون و هارمونی رنگ با فضای داخل

 

 

هارمونی میان رنگ پارکت چوبی و اسباب و اثاثیه منزل

همچنین اگر از فضایی مناسب و بزرگ برخوردار هستید و اسباب و اثاثیه منزل با فاصله از یکدیگر چیده شده اند، می توانید با انتخاب رنگی تیره برای پارکت چوبی تان، علاوه بر اینکه محیطی گرم و دلچسب تر را ایجاد می کنید، سبب نزدیک تر شدن و صمیمیت بیشتر میان اسباب و اثاثیه منزل را هم به وجود آورید.

انتخاب پارکت چوبی در کوراسیون

آنچه که می تواند تحولی در زندگی روزمره ما ایجاد نماید، تغییر در سبک دکوراسیون می باشد. با تغییر در شیوه زندگی هر چند کوچک و ناچیز، می تواند نگاه شما را به زندگی اطراف تان عوض نماید. انتخاب پارکت چوبی به عنوان سبکی مدرن برای کفپوش منزل، می تواند نگاهی نو را به دکوراسیون و چیدمان منزل تان ببخشد.
آنچه که دکوراسیون منزل را بیش از هر چیز تحت تاثیر قرار می دهد، خارج از آنکه با وسایل لوکس و یا سنتی و قدیمی آن را تزئین و آراسته کرده باشید، رنگ اسباب و اثاثیه آن می باشد که اگر از هارمونی و همخوانی لازم برخوردار باشد، می تواند تنوع و یکپارچگی خاصی را به منزل شما ارمغان آورد.

انتخاب رنگ مناسب کفپوش برای دکوراسیون منزل

اگر شما از آن جمله افرادی می باشید که دوست دار طبیعت بوده و با دیدن چوب و تزئینات چوبی، شما را به یاد شور و نشاط جنگل می اندازد، انتخاب پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون به عنوان تزیین کننده کفپوش منزل شما، بهترین گزینه و انتخاب می باشد.

آنچه که می بایست در خصوص پارکت چوبی مد نظر قرار داده شود، این است که اگر کفپوش منزل شما با پارکت تمام چوب ، مفروش شده است باید توجه نمایید که برای انتخاب رنگ پارکت چوبی نکاتی مد نظر می باشد که به لحاظ رنگ شناسی و دکوراسیون از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

کفپوش چوبی
پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون منزل

 

انتخاب رنگ مناسب پارکت چوبی در دکوراسیون منزل

قبل از هر اقدامی جهت تهیه و نصب پارکت، می بایست به رنگ سقف، دیوارها، رنگ اسباب و اثاثیه دکوراسیون، رنگ پرده ، فرش و همچنین مبلمان تان توجه نمایید. همچنین آنچه که بسیار اهمیت دارد، ابعاد و متراژ اتاق تان می باشد.
همانطور که در مقاله قبل بدان اشاره گردید در صورت کوچک و یا عریض بودن ابعاد اتاق تان، می توانید از پارکت هایی با رنگ تیره استفاده نمایید به شرط آنکه رنگ دیوارها و یا سقف اتاق تان با رنگ روشن تزیین شده باشد.

همچنین اگر سقف اتاق تان کوتاه می باشد، بهترین انتخاب، رنگ تیره برای کفپوش چوبی و رنگ روشن و تا حد امکان رنگ سفید برای سقف اتاق تان می باشد. با ورد به چنین اتاقی، چنان تحت تاثیر و انعکاس دو رنگ تیره و روشن، یکی برای کف و دیگری در سقف می شوید که فراموش خواهید نمود که از قبل این اتاق دارای سقفی کوتاه بوده است.

همچنین از نکات بسیار حائز اهمیت در چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل، یکدست بودن و یا همخوانی داشتن کفپوش تمامی اتاق های منزل از اتاق پذیرایی گرفته تا اتاق خواب، ورودی خانه و حتی آشپزخانه با یکدیگر می باشد. حتماً سعی نمایید که اگر کفپوشی را که برای اتاق پذیرایی تان انتخاب می کنید، برای اتاق خواب و یا آشپزخانه تان هم از همان جنس چوب و رنگ انتخاب نمایید تا هماهنگی های لازم را با یکدیگر داشته باشد.

هارمونی میان رنگ پارکت چوبی با سایر دکوراسیون

اگر سرمایه و یا بودجه کافی برای یک دست نمودن تمامی کفپوش خانه تان با هم را ندارید، می توانید برای اتاق خواب تان که کمتر در معرض دید عموم می باشد از پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون با کیفیت پایین استفاده نمایید. اما حداقل سعی نمایید که در زمینه ی تُن رنگ پارکت، کمترین تفاوت ها را با یکدیگر داشته باشند.

همچنین اگر می خواهید که کفپوش سرویس بهداشتی و یا حمام تان را هم مفروش به پارکت چوبی نمایید. می بایست این را مد نظر قرار دهید که پارکت ها از جنس چوب می باشند. و خصیصه مهم چوب، حساس بودن آن در برابر رطوبت و نم می باشد. از این رو علاوه بر آنکه می بایست از بهترین کیفیت و برند ممکن انتخاب شود، نیازمند اصول و شرایط نگهداری خاصی هم می باشد. از این رو بهترین انتخاب شما برای مفروش نمودن سرویس بهداشتی و یا حمام می تواند انتخاب کفپوش سرامیک با طرح پارکت چوبی باشد. اما حدالامکان در این زمینه هم می بایست رنگ سرامیک تان، مشابهت بسیاری با رنگ کفپوش چوبی که برای سالن پذیرایی تان و یا اتاق خواب تان انتخاب کرده اید، داشته باشد.

یکی از مهمترین نکات در خصوص تهیه و انتخاب پارکت چوبی در تغییر دکوراسیون به عنوان کفپوش منزل تان، این است که شما با انتخاب فرش چوبی، نه تنها آراستگی و لوکس بودن را به فضای خانه تان بخشیده اید، بلکه با این عمل، سرمایه گذاری مناسبی نیز برای ملک خود انجام داده اید. انتخاب و استفاده از پارکت به عنوان کفپوش چوبی ، می تواند بر قیمت و ارزش ملک شما تا چند برابر بیافزاید.

شرکت پارس درب واحد نمونه تولیدی پارکت چوبی در ایران