به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت چوبی در فضای باز و بسته

پارکت چوبی در فضای باز و بسته

پارکت چوبی در فضای باز و بسته

نصب پارکت چوبی در فضای باز و بسته بسیار مناسب است و با خصوصیات خاصی که دارد می تواند نماینده ی خوبی برای دادن انرژی مثبت طبیعت به دکوراسیون خانه باشد. کفپوش چوبی که برای فضای بیرون مثل بالکن، نورگیر و تراس استفاده می شود باید ویژگی های متفاوت تری را داشته باشد مثلا در مقابل نور، رطوبت و عوامل محیطی دیگر باید مقاوم باشد.

آن دسته از افرادی که از تراس خود به عنوان پاسیو و یا باغچه ی کوچک استفاده می کنند می توانند کفپوش بالکن خود را با نصب پارکت چوبی مناسب زینت دهند. چون امروزه با افزایش شهرنشینی مساحت خانه ها کوچک می شوند فضای بالکن ها نیز کوچک است و عوض کردن کف بالکن هزینه ی زیادی را نمیخواهد، پس اگر بالکن دارید با نصب یک پارکت چوبی مناسب با آن محیط، تغییرات بسیار جذابی را می توانید روی آن اعمال کنید. فضای بالکن های کوچک پس از نصب پارکت رنگ روشن، بسیار بزرگتر بنظر می رسد. پس نصب پارکت چوبی رنگ روشن یک امتیاز مثبت برای بالکن شما به حساب می آید.

 

پارکت چوبی در فضای باز و بسته

پارکت چوبی در فضای باز

کفپوش چوبی برای یک فضای باز می تواند یک پوشش دائمی برای کف خانه، تراس و یا روف گاردن باشد. این کفپوش چوبی تاثیر زیادی بر زیبایی و دلنشینی خانه، تراس و نورگیرهای شما خواهد گذاشت. پارکت چوبی  که برای این محیط ها استفاده می شوند، باید مقاومت به آب و آتش را داشته باشد و عایق گرما و سرما باشد. کفپوش هایی که برای فضای بیرون استفاده می شوند معمولا سازگار با محیط درست می شوند پس حتما قبل از خرید و نصب از تمامی ویژگی های آن آگاهی کافی را داشته باشید.

در فضای باز ویژگی هایی مانند مقاومت بیشتر در برابر نور آفتاب، عوامل برودتی و رطوبت اهمیت پیدا می کنند با پیشرفت روز افزون تکنولوژی گزینه های بسیاری برای این فضاها بوجود آمدند. با استفاده از کفپوش چوبی مخصوص محیط باز ، محیطی آرامش بخش و طبیعی را خواهید داشت. پارکت چوبی و پارکت تمام چوب برای دکوراسیون داخلی کف اتاق و پذیرایی سازگار است ومحیطی نسبتا سنتی و تاریخی را ایجاد می کند. کفپوش چوبی که برای محیط باز بهینه سازی شده است علاوه بر زیبایی و مقاومتی که دارند مقرون به صرفه نیز هستند.

 

پارکت چوبی و ترمو

امروزه بیشتر از چوب های ترمو برای تولید کفپوش چوبی محیط های باز استفاده می شود و به علت فرآیند گرما دیدگی، طول عمر بالا و زیبایی طبیعی آن بهترین گزینه برای این محیط ها است. در ساخت این نوع چوب ها به خاطر اینکه پس از نصب از سر خوردن جلوگیری شود شیار های ریز و درشت ایجاد شده است.

پارکت چوبی و پارکت تمام چوب از پارکت هایی هستند که از چوب و الوار کاملا طبیعی درست شده اند و برای فضای زیر سقف سازگاری دارند. پس از ورود پارکت چوبی برای بهینه سازی و سازگاری با محیط های بارانی و افتابی گروه های دیگری از پارکت ها نیز روانه بازار شدند که برای نصب در فضای باز به کار می روند. این نوع پارکتها و کفپوش های چوبی دارای مقاومت بالا در مقابل خط و خش و ساییدگی، نور آفتاب، باد و باران داشته و به ایجاد محیطی زیبا و دلنشین با ظاهری طبیعی کمک زیادی می کنند.

پارکت چوبی رنگ روشن

افراد بسیاری از دیدن و نصب چوب در خانه خود لذت می برند و از اینکه کف خانه شان پارکت چوبی باشد نگرانی و دغدغه ندارند. بودن چوب در منزل به آن ها گرما و نشاط می بخشد و مشتاق حضور گرم چوب طبیعی اند. پس با قیمت آن مشکلی نداشته و نصب می کنند. این افراد در واقع قیمت نهایی منزل را بالاتر برده اند. نصب پارکت چوبی حکم یک سرمایه را برایشان خواهد داشت.

گروهی نگران نگهداری و مراقبت های بعد از نصب آن هستند. باید بگوییم نگرانی آنها بی مورد است. با رعایت نکاتی نه چندان سخت می توان همواره پارکت چوبی تمیز و تازه ای داشته باشیم:
مواظب باشید روی پارکت چوبی یا پارکت تمام چوب خط و خش نیفتد اگر هم افتاد با سابیدن و لاک زدن دوباره نو می شود.
از ریختن آب روی پارکت چوبی اجتناب کنید اگر هم آب ریخت سریع با پارچه خشک پاک کنید.
اگر سطح پارکت شما گرد و خاکی بود با جاروبرقی آن را تمیز کنید.
برای تمیز کردن پارکت چوبی مایع شست و شوی مخصوصی در بازار موجود است می توانید از آن استفاده کنید.