به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت چوبی مناسب خود را انتخاب کنیم _ واحد نمونه تولیدی پارکت چوبی

پارکت چوبی مناسب خود را انتخاب کنیم _ واحد نمونه تولیدی پارکت چوبی

پارکت چوبی مناسب خود را انتخاب کنیم

 

 

پارکت چوبی یکی از روش‌های کفپوش کردن فضاهای مختلف است. انتخاب پارکت چوبی مناسب و کفپوش کردن فضاها با استفاده از پارکت تمام چوب فضای شما را لوکس‌تر و زیباتر می‌کند و با در نظر گرفتن کیفیت بالای آن‌ها طول عمر بالایی دارند. به همین دلیل سال‌های زیادی است که از این نوع کفپوش‌ها استفاده می‌شود و طرفداران زیادی دارند. پارکت‌ها در فضاهایی با دکوراسیون کلاسیک و حتی مدرن به کار می‌رود.

برای انتخاب پارکت چوبی مناسب تنوع زیادی وجود دارد. زیرا این نوع کفپوش‌ها چه از نظر جنس چوب و چه رنگ با یکدیگر تفاوت بسیاری دارند. این تنوع در محصولات پارکت چوبی باعث شده در هنگام خرید پارکت‌های خود دچار اشتباه شده و پارکتی نامناسب را برای فضای مورد نظر خود خریداری کنید. به همین دلیل باید بدانید که چگونه پارکت چوبی مناسب خود را انتخاب کنید.
ترفندهایی برای خرید پارکت چوبی وجود دارد و شما قبل از خرید کفپوش خود باید از آن‌ها آگاه شوید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با ترفندهای خرید پارکت چوبی آشنا کنیم.

پارکت چوبی مناسب
انتخاب پارکت چوبی مناسب

ترفند‌های خرید پارکت چوبی

برای خرید پارکت چوبی باید چند نکته زیر را بدانید.
ابتدا باید با انواع چوب‌ها و جنس آن‌ها آشنایی داشته باشید. انتخاب درست در جنس چوب باقی کار را برای شما راحت‌تر می‌کند زیرا بسیاری از عوامل به جنس چوب به کار رفته در پارکت تمام چوب بستگی دارد. به طور کلی چوب با توجه به تراکم و بافت به دو دسته چوب نرم و سخت تقسیم می‌شوند. تقسیم‌بندی چوب‌ها به دسته‌های نرم و سخت با توجه به گونه درختان است. چوب‌های نرم در واقع متعلق به درختانی است که همیشه سبز هستند. درختانی که چوب نرم دارند معمولا خزان ندارند و در فصل پاییز برگ آن‌ها نمی‌ریزد.

معروف‌ترین درختان نرم چوب درخت کاج، سدر و صنوبر است. قیمت پارکت تمام چوب این نوع چوب‌ها معمولا ارزان‌تر است. ولی نکته مهم در پارکت دوام آن است که پارکت‌هایی که از چوب‌های نرم ساخته می‌شود دوام پایینی دارند. چوب‌های سخت آن دسته از درختانی است که در فصل پاییز برگ آن‌ها می‌ریزد. این نوع چوب‌ها برای ساخت پارکت بسیار مطمئن‌تر هستند. زیرا مقاومت و دوام بسیار بالایی دارند. البته چوب‌های سخت نسبت به چوب‌های نرم گران‌تر بوده ولی عملکرد مناسب‌تری دارند.

پارکت چوبی مناسب ساخته شده از چوب سخت عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد. معروف‌ترین درختانی که چوب سخت دارند درخت بلوط، گردو، راش، سپیدار، چنار، تبریزی، انجیر، زبان گنجشک و افرا است. با شناخت این نوع درختان انتخاب بهتری در پارکت خواهید داشت. کفپوش چوبی ساخته شده از چوب سخت به دلیل تراکم بالا در مقابل آتش‌سوزی نیز مقاومت بهتری دارد. سختی این چوب‌ها به میزان قابل قبولی بالا است که باعث شده مقاومت و طول عمر پارکت بالاتر رفته و انتخاب بهتری باشند. البته در انتخاب پارکت‌هایی از جنس چوب سخت هم تنوع بسیاری وجود دارد. این نوع چوب‌ها خود به درجات 1 تا 3 تقسیم می‌شوند و بهترین کفپوش‌ها آن‌هایی هستند که از چوب‌های درجه 1 در آن‌ها استفاده شده است.

پارکت چوبی مناسب
پارکت چوبی مناسب

انتخاب پارکت چوبی مهندسی شده

 

پارکت چوبی به طور کلی به دو روش ساخته می‌شود. روش قدیمی ساخت پارکت به صورت تمام چوب بوده که پارکت از یک چوب یک لایه ساخته می‌شود. این روش هنوز هم برای ساخت پارکت استفاده می‌شود و بسیار محبوب است. روش دوم روش مهندسی شده نام دارد که نسبتا جدید است. در این روش برای ساخت پارکت چند لایه چوب را با اندازه‌های یکسان روی هم قرار داده و با فشار به هم پرس می‌کنند. پرس لایه‌ها به وسیله دستگاه‌های مخصوصی انجام می‌شود. تولید پارکت چوبی با روش دوم عملکرد بهتری خواهد داشت. زیرا در روش مهندسی شده ایرادات و معایب روش اول حذف شده و پارکت بهتری تولید می‌شود. این نوع پارکت‌ها در برابر رطوبت مقاومت بهتری از خود نشان می‌دهند. پس به طور کلی خرید پارکت‌های مهندسی شده گزینه بهتری هستند.

پارکت چوبی مناسب ساخته شده از چوب سخت و مهندسی شده گزینه بسیار خوبی برای خرید هستند. این نوع پارکت‌ها ممکن است قیمت بالایی داشته باشند اما کیفیت و دوام آن‌ها ارزش این قیمت بالا را دارد. هم‌چنین از نظر ظاهر و بافت چوب‌های سخت زیباتر هستند و ثبات ابعادی بهتری نیز دارند. زیرا چوب ممکن است اگر به خوبی خشک نشود در زمان استفاده باد کند یا جمع شود. این اتفاق در چوب‌های سخت بسیار کم می‌افتد. شما می‌توانید با خیال راحت پارکت چوبی مناسب از جنس چوب سخت را انتخاب کنید و سال‌های زیاد از آن با همان کیفیت اولیه استفاده کنید.

 

 

پارس درب واحد نمونه تولیدی و صادراتی پارکت چوبی 

 

منابع: https://www.google.com/url?sa=i&url=http%3A%2F%2Fwww.designparquet.fr%2Fc%2F361%2Fp%2Fb2890a508523bdf994184744b6536612%2F-Loft-oak-Loft-exotic-Loft-Pro-Loft-Engineered-Parquet.html&psig=AOvVaw1BvsrJFmRayacGUB0_QjrU&ust=1603227884630000&source=images&cd=vfe&ved=0CA0QjhxqFwoTCOj7usDHwewCFQAAAAAdAAAAABAP