به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت چوبی و پارکت تمام چوب لوکس لاکچری است؟

پارکت چوبی و پارکت تمام چوب لوکس لاکچری است؟

پارکت چوبی و پارکت تمام چوب لوکس لاکچری است؟

پارکت چوبی از برش قطعات چوب و تبدیل آن ها به سایز های کوچکتر تولید می شود و تایل های آن در واقع قطعات اصلی چوب است این در حالی است که اکثر کفپوش های جدید از چندین لایه تشکیل می شوند جنس این لایه ها از موادی است که در کارخانه ها تولید می شود. طرح هایی که در پارکت چوبی و پارکت تمام چوب است طرح واقعی ساقه ی درختان است و اگر دقت کنید هیچ تایل مشابهی را پیدا نخواهید کرد این موضوعی است که پارکت چوبی را بسیار خاص و زیبا کرده است. پارکت چوبی و پارکت تمام چوب لوکس و لاکچری است؟

در مورد تاریخچه ی کاربرد چوب در دکوراسیون باید گفت که از سال های بسیار دور انسان ها وقتی کاربرد چوب را فهمیدند شروع به ساخت وسایل و خانه هایی از چوب کردند. هر چند امروزه اکثر لوازم در کارگاه ها و کارخانه ها تولید می شوند و از جمله پارکت چوبی نیز در شرکت ها تولید می شوند.

 

پارکت چوبی و پارکت تمام چوب لوکس لاکچری

 

پارکت چوبی زیبا

پارکت یک تکه برای افرادی مناسب است که دوست دارند خانه شان ظاهری طبیعی داشته باشد، این نوع پارکت نصب طولانی دارد و مراقبت های ویژه ای نیز نیاز دارد. پس اگر با تمیز کردن و مراقبت آن مشکلی ندارید قطعا پارکت لوکسی را انتخاب کرده اید.

پارکت تمام چوب ، از انواع دیگر کفپوش چوبی است. این نوع کفپوش چوبی طول عمر نسبتا بالایی دارد و بسیار شیک و مدرن است. برای افرادی که آلرژی دارند گزینه ی خوبی است همانطور که از اسمش پیداست کلا از چوب تشکیل شده و در ساختار خود هیچ ماده ی شیمیایی ندارد و طبیعی است پس حساسیتی ایجاد نمی کند. از لحاظ قیمت نسبتا گران است اما اگر از زاویه ی دیگر بخواهیم به آن نگاه کنیم به عنوان یک سرمایه در ساختمان به حساب می آید که در نهایت اگر قصد فروش ساختمان را داشته باشیم قیمت آن بیشتر می شود.

 

پارکت چوبی و مراقبت

آب از دشمنان اصلی چوب است و چون پارکت چوبی از ماده ی اصلی چوب تشکیل شده اند می توان حدس زد که آب چه بلایی بر روی چوب می آورد، در همین راستا پارکت های ضد آب برای بهینه سازی پارکت های قبلی روانه بازار شدند و با استقبال گرم مردم روبرو شدند زیرا این نوع پارکت ها در مقابل آب و رطوبت مقاومت بالایی دارند و این موضوع محدودیت استفاده از پارکت را در مکانهای مرطوب برطرف می کند. امروزه از پارکت های ضد آب در کف آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، بالکن، حمام و … استفاده می کنند.

لوکس مثل پارکت تمام چوب

در کل پارکت ها کالایی لاکچری به حساب می آیند. علی الخصوص پارکت چوبی و  پارکت تمام چوب آن..!
پارکت چوبی کالای لوکسی است چون در ابتدا این نوع کفپوش چوبی تنها برای خانه های طبقه ی اشراف نصب می شده است. اما امروزه در اکثر منازل این کفپوش چوبی نصب می شود و هنوز هم خاصیت لاکچری و لوکس بودن خود را حفظ کرده است. به همین علت در مقایسه با کفپوش های دیگر نسبتا گرانتر است.

میزان دوام پارکت چوبی نیز بالاست. اگر مراقبتهای لازم در مورد پارکت چوبی به عمل بیاید به راحتی تا 80 سال زیبایی خود را حفظ می کند و این موضوع چندان بی اهمیت هم نیست.
زیبایی کفپوش چوبی امری مهم برای خریداران پارکت ها به حساب می آید و از این نظر پارکت چوبی و پارکت تمام چوب حرف اول را میزند. پس با انتخاب پارکت چوبی زیبایی طبیعت را به منزل خود منتقل کنید.

پارکت چوبی تجزیه پذیر و دوستدار محیط زیست است. این خاصیت برای آن دسته از افرادی که نمی خواهند به محیط زیست خود آسیبی وارد کنند امر مهمی است.
لایه ی رویی پارکت ها با یکدیگر تفاوت است در واقع جنس لایه های سطح پارکت را برای نصب در فضاهای متفاوت یکسان درست نمی کنند. مثلا اگر پارکت قرار است در محلی نصب شود که رفت و آمد زیاد است باید از پارکتی استفاده کرد که لایه ی رویه ی محکم تری داشته باشد. در فضاهایی مثل منزل رفت و آمد ها در مقایسه با فضایی مثل اداره قطعا کمتر است.

در مورد ضخامت پارکت ها باید گفت با افزایش ضخامت، کیفیت بهتری نیز خواهند داشت. این موضوع قیمت پارکت چوبی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و بهای آن را نیز بیشتر می کند.