به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت چوبی چیست ؟ 

پارکت چوبی چیست ؟ 

پارکت چوبی چیست ؟

شاید بارها با این سوال روبه رو شده اید که پارکت چوبی چیست ؟ پارکت چوبی نوعی از انواع کفپوش ها است که برای بهبود دکوراسیون منازل مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب هر ردیف پارکت چوبی از کاشی های ایجاد شده با چیدن تکه های کوچک چوب سخت در تکرار الگوها شکل می گیرد.

جالب است بدانید که این طرح های پارکت چوبی زمانی در خانه های سراسر ایالات متحده رایج بود. ماجرا از آنجایی شروع شد که در طول دهه 1960 ، به نظر می رسید تقریباً در هر خانه آشپزخانه ، اتاق غذاخوری ، اتاق یا اتاق آشپزخانه با این نوع اتاق ها وجود دارد. پارکت ها که کفپوش چوبی سخت با طراحی هندسی هستند . به سرعت در میان طراحان دکوراسیون و همچنین صاحبان خانه ها مورد تایید قرار گرفت و محبوب شد.

اما اتفاقی که افتاد اینکه به تدریج، خرده فروشان کفپوش چوبی حمل گسترده ای از کاشی های پارکت را متوقف کردند. و امروزه تنها چند منبع عمده برای کاشی های کف پارکت چوبی وجود دارد. برخی از تولیدکنندگان عمده پارکت چوبی که از اولین تولیدکنندگان بوده اند. مانند بروس، محصولات خود را متوقف کرده اند. البته ممکن است بتوانید موجودی اندکی از آنها را که برای فروش در برخی از فروشگاه ها ارائه شده است، پیدا کنید.

پارکت چوبی چیست ؟
پارکت چوبی

 

البته تولیدات داخلی نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. و برای تهیه پارکت چوبی می توانید به این تولیدی ها مراجعه کنید و رنگ و طرح پارکت مورد نظر خود را انتخاب کنید. و برای نصب آن نیز از تیم حرفه ای همان تولیدی و یا از دیگر متخصصان کمک بگیرید.

تاریخ پارکت چوبی و ماجرای نمود آن در زندگی

مانند هر آنچه که در این جهان وجود دارد. پارکت چوبی نیز تاریخ و ماجرایی منحصر به خودش را دارد. به احتمال زیاد مطالعه تاریخ و داستان مربوط به این پارکت تمام چوب بیش از هر گروهی برای طراحان و متخصصان طراحی دکوراسیون داخلی جالب توجه است.

جالب است بدانید که قدیمی ترین پارکت چوبی مربوط به قرن شانزدهم است. که اشراف ثروتمند شروع به نصب آن روی کف مرمر توسط صنعتگرانی کردند که با چیدمان دقیق قطعات کوچک چوب سخت در الگوهای هندسی، این اثر را ایجاد کردند. پارکت چوبی از انواع مختلفی برخوردار است. از جمله این انواع می توان به پارکت چوبی در خانه های سطح بالا کرد. داستان جالبی مربوط به پارکت تمام چوب وجود دارد. آن اینکه خانه هایی که در دوران جنگ در آمریکا پارکت شده بودند در این بحبوحه پارکت را با فرش می پوشاندند.

در این مدت ، فرش در همه خانه ها به جز بهترین خانه ها حاکم بود. جایی که کفپوش های مختلف از انواع مختلف هنوز در آن وجود داشت. همه اینها هنگامی تغییر یافت که تولیدکنندگان کف سازی در دهه 1960 و 1970 شروع به تولید انبوه پارکت چوبی نازک به مساحت 8 تا 12 اینچ کردند.

تولیدکنندگان با ایجاد کاشی های چوبی مهندسی شده با تکه های روکش چوب سخت که با الگوهای هندسی مرتب شده اند. به این ترتیب پارکت چوبی بسیار گران قیمت را برای هر کسی امکان پذیر کردند. از آنجا که کاشی ها فقط از روکش های چوب سخت استفاده می کردند. هزینه های این کفپوش بسیار مناسب بود. در نتیجه ، صدها هزار خانه به طور ناگهانی از پارکت چوبی استفاده می کردند. که اغلب موکت های خود را برای این کار برمی داشتند.

پارکت چوبی چیست ؟
کفپوش چوبی

انتخاب پارکت چوبی برای منزل

لازم بذکر است که پارکت چوبی که در ایران تولید می شود. به گونه ای است که ممکن است لازم باشد. کمی جستجو کنید. تا سبک مورد نظر خود را پیدا کنید. اما پس از انتخاب آن برای کفپوش منزل خود، روند تغییر دکوراسیون منزلتان به سمتی می رود. که مشخص می کند شما در حال ایجاد یک کف هستید که طبق استانداردهای امروز تا حدودی بی نظیر است.

در نتیجه انتخاب خود را با دقت انجام دهید. برخی از خریداران پارکت را یک انتخاب پرماجرا می دانند، در حالی که دیگران آن را قدیمی میدانند.

توجه داشته باشید که برای انتخاب پارکت چوبی لازم است متراژ دقیق محیط خود را حساب کنید. و زوایای محیط را در نظر بگیرید. همچنین ضرورت دارد تا یک هارمونی مناسب میان رنگ پارکت چوبی با رنگ مبلمان و درب های منزل خود برقرار کنید. برای انتخاب پارکت چوبی مورد نظر خود می توانید از طراحان داخلی کمک بگیرید. و یا اینکه از متخصصانی که در نصب این پارکت ها وارد هستند مشورت بگیرید تا راحت تر به رنگ و طرح دلخواهتان برسید.

پارکت چوبی چیست ؟
پارکت تمام چوب