به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

چرا پارکت چوبی ؟ – واحد نمونه تولیدی و صادراتی پارکت چوبی در ایران

چرا پارکت چوبی ؟ – واحد نمونه تولیدی و صادراتی پارکت چوبی در ایران

چرا پارکت چوبی؟

شاید این سوال بارها در ذهنتان مرور شود که چرا پارکت چوبی ؟  حس حضور بو و رنگ طبیعی چوب در خانه لذت بخش است یک دلیل اصلی که توجه مردم را به خود جلب کرده همین امر طبیعی بودن آن است. مواد شیمیایی و صنعتی روز به روز بیشتر می شوند و این در حالی است که انسان ها ذاتا طبیعت را دوست دارند. پارکت چوبی و کفپوش چوبی کاملا طبیعی اند. وجود چوب در کف منزل همان حسی را منتقل می کند که با دیدن جنگل زیبا به ما دست می دهد. پس کاملا طبیعی است که این حس خوشایند با دیدن کفپوش چوبی به دیگران منتقل گردد.

پارکت چوبی
چرا پارکت چوبی بهترین انتخاب است؟

چرا پارکت چوبی در طراحی منزل بیشتر مورد استقبال است؟

فقط چند مرحله ساده در امر بازسازی منزل، طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان را دگرگون می کند و یکی از این موارد مهم، چرا پارکت چوبی مناسب بر کف ساختمان است. با کنار هم قرار گرفتن تکه های پارکت در ابعاد منظم کفپوش چوبی نصب می شود.
پارکت چوبی گاهی به صورت یکپارچه و یک تکه هستند و گاهی نیز از چند لایه مختلف تشکیل شده اند البته پس از نصب پارکت هر دوی آنها ظاهری مشابه دارند و تشخیص آنها سخت است. یک دلیل قانع کننده برای نصب پارکت چوبی در بازسازی منزل این است که نیازی نیست از انواع مصالح ساختمانی به کار گرفته شود و منزلی ریخت و پاش در حال تعمیر داشته باشیم. وقتی مصالح مختلفی در منزل می ریزد چند روز برای جمع وجور کردن مصالح ساختمانی صرف می شود.

به دلیل داشتن تنوع در رنگ، طرح و الگوهای چیدمان متفاوت، در انتخاب پارکت چوبی دچار سردرگمی می شویم. اما این امر از جهات دیگر خوب است چون افراد مختلف سلیقه های مختلفی دارند. و پارکت های چوبی برای هر سلیقه گزینه ای دارد. جلوه ی زیاد این محصول در خانه، دیگران را به خرید این محصول تشویق می کند.
پارکت و کفپوش چوبی ، طبیعی و سالم است. و در ساختار آن مواد شیمیایی و صنعتی راهی ندارد و این موضوع از بزرگترین مزایای آن محسوب می گردد. تماس مستقیم پا و بدن با پارکت چوبی هیچ ضرری را ندارد چون طبیعی است.
وجود پارکت چوبی در منزل حس بسیار دل انگیزی ایجاد می کند. اما نگهداری از پارکت مسئله ای است که نباید نادیده گرفته شود.

چه عواملی که دشمن پارکت چوبی هستند؟

اولین عامل آب است. آب و آتش دو عنصر دشمن چوب به حساب می آیند. چرا پارکت چوبی موقع تمیز کردن باید از ریختن آب بر روی آن بپرهیزید؟ عامل آب موجب باد شدن و تخریب هر نوع چوبی می شود و پارکت های چوبی با آب باد می کنند و زودتر با خرابی مواجه می شوند.
عامل بعدی اجسام نوک تیزند: برخورد اجسام تیز سطح پارکت را خراب می کند. هر چند این نوع خرابی در پارکت های چوبی قابل ترمیم اند و با طی مراحلی کاملا نو می شوند.
اجسامی مانند پایه ی مبلمان و پایه ی میز تلویزیون نیز موجب خش انداختن بر سطح پارکت می شوند. پس بهتر است محلی که درگیر پایه ی اجسام هستند کاور شوند تا سطح پارکت خط خطی خش دار نشود. اگر در نگهداری پارکت چوبی دقت لازم را بعمل بیاورید بالای صد سال دوام خواهد داشت.

نکاتی مهم در مورد اینکه چرا پارکت چوبی باید مراقبت شود

اگر لکه ی روغنی یا اسیدی روی پارکت شما ایجاد شد سریعا با دسما نیمه مرطوب آن را پاک کنید تا تمیز شود. برای تمیز کردن پارکت چوبی یک سری تمیز کننده های مخصوص کفپوش چوبی و پارکت تمام چوب تولید شده اند. بهتر است از این شوینده های مخصوص جهت پاکیزگی کفپوش چوبی استفاده شود.

تمام پارکت ها، چه پارکت تمام چوب و چه پارکت مهندسی شده لایه هایی دارند. هر چند تعداد لایه های پارکت مهندسی بیشتر است. اگر لایه ی رویی از جنس پلی اورتان باشد برای پاک کردن سطح کفپوش از تی نسبتا مرطوب استفاده کنید. محل هایی که تردد در آن قسمت زیاد است. مثل جلوی در حال، مرتبا باید تمیز شود. محل پر تردد را زودتر و بیشتر تمیز کنید. در غیر این صورت ممکن است با تغییر رنگ آن قسمت مواجه شوید.
اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم چرا پارکت چوبی ؟ چون قیمت پارکت چوبی مناسب است. به راحتی تمیز می شود، طول عمر و پایداری نسبتا زیادی دارد. به آسانی تعمیر و لاک زده می شود و حساسیت زا نیست. از طرف دیگر تنوع در چوب و گونه های مختلف آن زیاد است. با توجه به جنس چوب در ساختار پارکت، قیمت آن متغیر است.چرا پارکت چوبی

چرا پارکت چوبی؟