به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

مزایای پارکت لمینت

21 آوریل
مزایای پارکت لمینت

مزایای پارکت لمینت

پارکت لمینت یکی از انواع کفپوش هاست که امروزه در منازل مدرن استفاده می شود. این نوع کفپوش از زیبایی خاصی برخوردار بوده و علاوه بر آن دارای مزایایی نیز نسبت به دیگر کفپوش ها مانند سنگ و سرامیک می باشد. استفاده از این نوع کفپوش جلوه زیبایی را به منازل می دهد و در انتقال حرارت بسیار خوب عمل می کند. در این مطلب به مزایای پارکت لمینت و معرفی آن به طور کامل پرداخته شده است.

پارکت لمینت چیست؟

به نوعی از کفپوش های دکوراتیو که از جنس HDF می باشند پارکت لمینت گفته می شود. این نوع از کفپوش ها علاوه بر زیبایی دارای مقاومت و دوام بالا نیز می باشند و نظافت نسبتا راحتی دارند.

 کفپوش لمینت از چهار قسمت لایه پوششی، کلیک، لایه طرح و مغز HDF تشکیل شده است که هر یک از این قسمت ها عملکرد ویژه ای را دارند. لایه پوششی از لمینت در مقابل آب و ضربه محافظت می کند. کلیک ها هم جهت اتصال تایل های لمینت به هم طراحی شده اند و لایه طرح نیز لایه ای است که طرح لمینت را شکل می دهد و به مغز HDF متصل می گردد. اما لایه اصلی لمینت لایه مغز می باشد که از HDF تشکیل شده است. ممکن است برخی لمینت پارکت ها دارای لایه مغز MDF باشند که این نوع از کفپوش چوبی کیفیت چندانی نخواهد داشت.

مزایای پارکت لمینت

مزایای پارکت لمینت
مزایای پارکت لمینت

از آنجایی که انتخاب کفپوش مناسب یکی از مهم ترین مراحل در دکوراسیون یک ساختمان است توجه به مزایا و معایب آن یک نکته اساسی است که باید به آن توجه شود. در ادامه به تعدادی از مزایای پارکت لمینت پرداخته شده است:

  • پارکت‌لمینت دارای سطح سر نمی باشد و از لیز خوردن افراد به خصوص کودکان جلوگیری می کند.
  • دوام و استحکام این نوع کفپوش بسیار بالاست و لمینت را از مواد ضد خش و ضد ضربه می سازند تا در مقابل ضربات مختلف مقاوم باشد. البته درجه بندی های مختلفی برای لمینت وجود دارد و کیفیت آن در انواع متوسط و بالا وجود دارد.
  • تمیز کردن کفپوش ها مشکلی است که اکثر افراد با آن مواجه می باشند. برای نظافت پارکت لمینت نیاز به شوینده و وسیله خاصی نمی باشد و لایه پوششی آن به گونه ای طراحی شده است که لکه ها را به خود نمی گیرد و با یک دستمال مرطوب می توان آن را تمیز نمود.
  • امکان تعویض تایل های پارکت‌لمینت در صورت آسیب قطعه ای از آن وجود دارد و در صورت صدمه دیدن لازم نیست تا تمام کفپوش را تعویض نمایید.
  • تنوع طرح و رنگ از دیگر مزایای پارکت لمینت می باشد که باعث محبوبیت آن در بین دیگر کفپوش ها شده است.
  • هزینه پارکت‌لمینت چندان زیاد نبوده و نسبت به کفپوش های دیگر مانند سرامیک از هزینه کمتری برخوردار است.
  • پارکت‌لمینت انتقال دما را به خوبی انجام می دهد و در فصل زمستان سطح آن سرد نمی شود. همچنین این نوع کفپوش عایق خوبی برای صدا نیز می باشد.
  • نصب پارکت چوبی لمینت پیچیدگی و زیرسازی زیادی ندارد و به راحتی می توان آن را در هر جای ساختمان استفاده کرد.

اما ذکر این نکته نیز ضروری می باشد که پارکت لمینت ها دوست دار محیط زیست می باشند و می توان آنها را بازیافت نمود و دوباره مورد استفاده قرار داد.

همچنین بخوانید: پارکت تمام چوب

parquet wood benefits