به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

بهترین رنگ پارکت چوبی

26 آوریل
بهترین رنگ پارکت چوبی

بهترین رنگ پارکت چوبی

رنگ ها نقش مهمی را در دکوراسیون داخلی ایفا می کنند و می توانند تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی منزل داشته باشند. علاوه بر آن رنگ ها تاثیر بسیاری بر روحیه افراد خواهند داشت و قادر به القای غم و شادی در افراد می باشند. در نتیجه انتخاب رنگ های مناسب در دکوراسیون اهمیت زیادی دارد. یکی از مواردی که در طراحی دکوراسیون ساختمان ها بسیار به چشم می آید کفپوش ها می باشند. کفپوش ها در انواع مختلفی مانند سرامیک، سنگ، پارکت تمام چوب و لمینت موجود می باشند که در سال های اخیر استفاده از کفپوش های چوبی به علت زیبایی منحصر به فردی که دارند گسترده تر بوده است. بهترین رنگ پارکت چوبی رنگی است که متناسب با دیگر وسایل منزل بوده و بتواند حس خوبی را در خانه القا کند.

پارکت چوبی چیست؟

امروزه کفپوش چوبی طرفداران زیادی را در سراسر جهان پیدا کرده اند و اکثر افراد ترجیح می دهند تا از این نوع کفپوش ها به عنوان پوشش کف ساختمان خود استفاده کنند. کفپوش های چوبی در انواع مختلفی مانند پارکت، ترمووود، لمینت و کفپوش پی وی سی وجود دارد که هر یک دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند.

برای تولید کردن پارکت چوبی از چوب درختان مختلفی استفاده می کنند و پس انجام عملیاتی بر روی سطح این چوب ها، آنها را به شکل پارکت در می آورند. پارکت ها را با استفاده از چسب های مخصوصی به کف ساختمان می چسبانند. رنگ ها و طرح های مختلفی برای پارکت ها وجود دارد که با توجه به سلایق مختلف می توان هر یک را انتخاب نمود.

بهترین رنگ پارکت چوبی

به علت تنوع در رنگ انواع چوب ها، تنوع رنگ و طرح در پارکت های چوبی نیز بیار زیاد است و ممکن است افراد در هنگام خرید سردرگم شوند. برای انتخاب رنگ پارکت نکاتی را باید در نظر گرفت. در ابتدا نیاز است تا به رنگ دیوارها و درب  و پنجره ها دقت شود تا رنگ پارکت متناسب با آنها انتخاب گردد. همچنین توجه به رنگ مبلمان منزل و رنگ و طرح پرده ها می توان رنگ مورد نظر را انتخاب کرد.

باید توجه داشت که در صورتی که فضای ساختمان کوچک است از پارکت های با رنگ تیره استفاده نشود چون رنگ های تیره فضا را کوچکتر نشان می دهند. معمولا پارکت هایی با رنگ های تیره را در ساختمان هایی که زیر بنای بزرگتری دارند استفاده می کنند. در برخی از منازل ممکن است سقف به اندازه کافی بلند نباشد، برای چنین ساختمان هایی بهترین رنگ پارکت چوبی رنگ های روشن است تا سقف را بلندتر از چیزی که هست نشان دهند.

بهترین رنگ پارکت چوبی
بهترین رنگ پارکت چوبی

نکاتی در رابطه با رنگ پارکت چوبی

  • پارکت هایی با رنگ فندقی انتخاب مناسبی برای سالن پذیرایی می باشند زیرا محیطی صمیمی و گرم را ایجاد می کنند.
  • پارکت هایی با رنگ های روشن و بژ می توانند فضا را بزرگتر جلوه داده و همچنین حس شادابی را در افراد القا کنند.
  • پارکت هایی با رنگ خاکستری رنگ هایی خنثی می باشند که در القای آرامش بسیار مفیدند.