به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

انتخاب رنگ پارکت چوبی ، یک گزینه ایده‌آل

28 آوریل
انتخاب رنگ پارکت چوبی

انتخاب رنگ پارکت چوبی ، یک گزینه ایده‌آل

تاثیر رنگ ها در دکوراسیون داخلی و به طور کلی در زندگی بسیار زیاد است. رنگ ها می توانند حس مثبت یا منفی را در افراد منتقل کنند و در روحیات افراد نقش بسزایی داشته باشند. از نظر علمی نیز روانشناسی رنگ ها نقش مهمی در زندگی افراد دارد و می توان با استفاده از رنگ به بهبود خلق و خو و احساسات افراد دست پیدا کرد. کفپوش ها از ارکان مهم در دکوراسیون داخلی می باشند که انتخاب رنگ مناسب برای آنها اهمیت بسیاری دارد. انتخاب بهترین رنگ پارکت چوبی ، یک انتخاب ایده آل به حساب می آید و می تواند جلوه خاصی به منزل شما ببخشد.

پارکت چوبی چیست؟

کفپوش چوبی به علت این که فضای زیادی از خانه را اشغال می کنند و در سراسر ساختمان به کار گرفته می شوند تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون ساختمان دارند. به این علت ضروری است که در هنگام انتخاب کفپوش، نوع مناسبی را انتخاب کرد. کفپوش ها در انواع مختلفی مانند سنگ، سرامیک، کفپوش های چوبی و کفپوش های پی وی سی طرح چوب وجود دارند. به علت زیبایی و دوامی که چوب دارد در سال های اخیر استفاده از کفپوش های چوبی مانند پارکت تمام چوب و لمینت گستردگی زیادی پیدا کرده است.

برای تولید پارکت های چوبی از چوب درختانی مانند بلوط، بامبو، زبان گنجشک و … استفاده می کنند و به علت تنوع در طرح و رنگ چوب درختان مختلف، پارکت های چوبی نیز در انواع رنگ و طرح ها در بازار موجود می باشند.

بهترین رنگ پارکت چوبی

رنگ پارکت نکته بسیار مهمی است که در هنگام خرید پارکت چوبی باید به آن توجه داشت. پارکت ها در انواع رنگ های تیره، روشن و خنثی وجود دارند و با توجه به عوامل و معیارهای مختلف می توان رنگ های متنوعی را انتخاب کرد.

انتخاب رنگ پارکت چوبی
انتخاب رنگ پارکت چوبی

نکته ای که باید در انتخاب رنگ پارکت به آن توجه داشت رنگ بندی سایر اجزای ساختمان مانند رنگ دیوارها، مبلمان، پرده ها و … می باشد. می توان برای ایجاد هارمونی در دکوراسیون از سبک تیره و روشن استفاده کرد و به عنوان مثال در صورتی که رنگ دیوارها تیره است از پارکت با رنگ روشن استفاده نمود.

علاوه بر زیبایی توجه به یک سری از نکات برای انتخاب رنگ پارکت ضروری می باشد. توجه به حجم فضایی که پارکت مورد استفاده قرار می گیرد بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال اگر فضای ساختمان کوچک است بهتر است از کفپوش هایی با رنگ روشن استفاده شود تا فضا را بزرگتر جلوه دهد. همچنین در صورتی که سقف ساختمان کوتاه است باید رنگ روشن برای پارکت انتخاب گردد تا کوتاهی سقف به چشم نیاید.

انتخاب رنگ پارکت چوبی با توجه به فضای مورد استفاده

انتخاب رنگ پارکت چوبی
انتخاب رنگ پارکت چوبی

فضایی که قرار است پارکت در آن قرار گرفته شود بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثال رنگ پارکتی که برای سالن و پذیرایی انتخاب می شود با رنگ پارکت اتاق خواب لزوما نباید شبیه به هم باشد. برای سالن و پذیرایی می توان از رنگ های عسلی روشن استفاده کرد و برای اتاق خواب با توجه به سلیقه و روحیات می توان از رنگ های روشن تری استفاده نمود.

به هر حال انتخاب بهترین رنگ پارکت چوبی، یک انتخاب ایده آل می باشد که باید به آن توجه ویژه ای داشت.

همچنین بخوانید:

پارکت لمینت بلوط

جدیدترین مدل های پارکت چوبی