به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

بهترین کفپوش چوبی برای حیوانات خانگی

20 آوریل
بهترین کفپوش چوبی برای حیوانات خانگی

بهترین کفپوش چوبی برای حیوانات خانگی

بسیاری از افرادی که حیوانات خانگی نگرانی هایی در رابطه با نظافت منزل و نوع کفپوشی که انتخاب می کنند دارند. حیوانات خانگی ممکن است با پنجه های خود به کفپوش ها آسیب بزنند و یا با کثیف کردن آنها طول عمر آن کفپوش را پایین آورند. در صورتی که به علاقمند به استفاده از کفپوش های چوبی در دکوراسیون منزل خود می باشید و نگران آسیب آن توسط حیوانات خانگی می باشد مطالعه این مقاله به شما پیشنهاد می شود. در این مطلب بهترین کفپوش چوبی برای حیوانات خانگی معرفی شده است.

کفپوش چوبی

کفپوش های چوبی یکی از محصولاتی است که برای پوشش کف از آنها استفاده می شود و زیبایی و جلوه خاصی را به منزل شما می بخشد. اما با وجود زیبایی که این نوع از کفپوش ها دارند مراقبت از آنها نیز نیازمند رعایت نکاتی می باشد که از آسیب دیدن آنها جلوگیری شود. رطوبت و آب دشمن کفپوش های چوبی می باشد و با نفوذ رطوبت به درون چوب ممکن است با گذشت زمان کپک زدگی در چوب ایجاد شده و لایه های زیرین آن آسیب ببینند و کفپوش خراب شود. حال در صورتی که حیوان خانگی داشته باشید این مراقبت کمی سخت تر خواهد بد و باید کفپوشی را انتخاب کرد که از آسیب های احتمالی در امان باشد.

کفپوش های چوبی در انواع مختلفی مانند لمینت، پارکت چوبی، ترمووود و کفپوش پی وی سی وجود دارند که برای جلوگیری از آسیب باید بهترین کفپوش چوبی برای حیوانات خانگی را انتخاب کرد.

بهترین کفپوش چوبی برای حیوانات خانگی

بهترین کفپوش چوبی برای حیوانات خانگی

 برای انتخاب کفپوش مناسب برای افرادی که دارای حیوانات خانگی می باشند باید نکات مختلفی مورد توجه قرار گیرد و پس از آن دست به انتخاب نوع کفپوش زد. یکی از نکات مهم انتخاب کفپوشی است که در مقابل پنجه های تیز حیوانات مقاومت بالایی داشته باشد و دچار خط و خش نشود. نکته دیگر مقاومت کفپوش در مقابل نظافت و بهداشت حیوانات می باشد به طوری که بتوان آن را به راحتی تمیز کرد و لک کثیفی بر روی آن باقی نماند. کفپوش مناسب برای حیوانات خانگی باید به گونه ای باشد که عمل انتقال حرارت را در فصل های مختلف به درستی انجام دهد و همچنین سطح مناسبی برای راه رفتن و بازی کردن حیوانات داشته باشد. در ادامه به بهترین کفپوش چوبی برای حیوانات خانگی پرداخته شده است.

انتخاب بهترین نوع کفپوش چوبی برای حیوانات خانگی

بهترین کفپوش چوبی برای حیوانات خانگی
بهترین کفپوش چوبی برای حیوانات خانگی

سنگ و سرامیک یکی از انواع کفپوش ها در منازل می باشند که استفاده فراوانی از آنها می شود اما برای نگهداری  حیوانات خانگی به علت لیز بودن زیادشان چندان مناسب نمی باشند. همچنین این نوع از کفپوش ها در فصل زمستان سرمای زیادی را انتقال می دهند و همچنین نصب آنها نیز نیاز به زیرسازی داشته و نسبتا مشکل می باشد.

پارکت چوبی برای حیوانات خانگی

پارکت چوبی یکی از انواع کفپوش های چوبی است که علاوه بر زیبایی که در دکوراسیون دارد آسایش و راحتی را برای حیوانات خانگی در هنگام راه رفتن فراهم می کند. همچنین به علت سر نبودن سطح آن کفپوش مناسبی برای حیوانات می باشد. تنوع در رنگ چوب پارکت ها نیز باعث زیبایی بخشیدن به منزل می شود.

اما معایبی نیز برای این نوع کفپوش چوبی وجود دارد که می توان به امکان آسیب رساندن به تایل ها در اثر پنجه حیوانات و همچنین کثیف شدن سطح آن و قابل دید بودن لکه ها اشاره کرد.

لمینت چوبی برای حیوانات خانگی

بهترین نوع کفپوش چوبی برای حیوانات خانگی شاید لمینت چوبی باشد که این روزها طرفداران بسیاری را در طراحی دکوراسیون منازل پیدا کرده است. این کفپوش ها دارای مقاومت و دوام بالاتری نسبت به پارکت می باشند و در مقابل کشیده شدن پنجه حیوانات مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. این کفپوش ها انتقال حرارت را در گرما و سرما به خوبی انجام می دهند و کیفیت بسیار بالایی در ساخت دارند. شست و شو و نظافت راحت لمینت چوبی یک مزیت بزرگ برای آن به شمار می رود.

نکته حائز اهمیت در رابطه با این نوع کفپوش ها این است که در صورت آسیب دیدگی می توان به راحتی تایل های آن را تعویض نمود.

best wood flooring options for home with dogs