به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

اشتباهات رایج درهنگام استفاده از پارکت چوبی

25 آوریل
اشتباهات رایج در هنگام استفاده از پارکت چوبی

اشتباهات رایج درهنگام استفاده از پارکت چوبی

پارکت چوبی یکی کفپوش های محبوب در دکوراسیون داخلی می باشد که امروزه افراد زیادی در سراسر جهان این نوع کفپوش را برای منازل خود ترجیح می دهند. پارکت های چوبی در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید می شود که با توجه به سلیقه شخصی و هارمونی دیگر وسایل منزل می توان به انتخاب هر یک از رنگ ها و طرح ها پرداخت. اما استفاده و نصب پارکت چوبی نیازمند رعایت یکسری نکات می باشد تا بتوان طول عمر آن را افزایش داد و استفاده مفیدی از آن نمود. در این مقاله به اشتباهات رایج در استفاده از پارکت چوبی پرداخته شده است.

پارکت چوبی چیست؟

کفپوش های مختلفی در بازار وجود دارند که به علت تنوع بالا تمامی سلایق را پوشش می دهند. سنگ، سرامیک، لمینت، پارکت و … از انواع کفپوش ها می باشند. در سال های اخیر به علت زیبایی و مزایایی که کفپوش های چوبی دارند مورد استقبال فراوانی قرار گرفته اند. پارکت ها را از چوب درختان مختلفی مانند افرا، بلوط، زبان گنجشک و … تهیه می کنند و با پردازش هایی که بر روی آن انجام می دهند به تولید پارکت می پردازند. نصب و نگهداری از پارکت با سرامیک و سنگ کاملا متفاوت است و نکات ویژه ای را در مقابل کفپوش های چوبی باید رعایت نمود.

اشتباهات رایج در استفاده از پارکت چوبی

کفپوش چوبی از جمله پارکت چوبی به علت مزایای فراوانی که دارند مانند زیبایی، تنوع در طرح و رنگ، قیمت مناسب، انتقال خوب گرما و سرما، عایق بودن در برابر صدا، امکان تعویض در صورت آسیب دیدگی و مزایای دیگر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته اند. اما اشتباهاتی ممکن است در استفاده از پارکت ها رخ دهد که با وجود داشتن اطلاعات کافی در مورد آنها می توان از آسیب های احتمالی جلوگیری کرد.

اشتباهات در نگهداری پارکت چوبی

اشتباهات رایج در هنگام استفاده از پارکت چوبی
اشتباهات رایج در هنگام استفاده از پارکت چوبی

یکی از اشتباهات رایج در استفاده از پارکت چوبی نظافت آن با آب است. آب می تواند به چوب آسیب جدی وارد کرده و سبب کپک زدن و پوسیدگی آن گردد. برای تمیز کردن پارکت بهتر است از دستمال یا تی استفاده نمایید. همچنین استفاده از شوینده های قوی و نامناسب موجب خرابی زودهنگام پارکت می گردد بهتر است برای لکه زدایی پارکت مقداری سرکه سفید را با آب مخلوط کرده و به کمک یک دستمال لکه را برطرف نمایید.

در صورتی که حیوان خانگی دارید باید مراقب باشید تا با پنجه های تیز خود به پارکت آسیب نزند. همچنین بهتر است از پدهای مخصوصی برای پایه مبل ها استفاده کنید تا به پارکت فشار زیادی وارد نشود.

اشتباهات رایج در هنگام نصب پارکت چوبی

برای نصب پارکت باید از نصابی که در این تخصص و تجربه کافی دارد استفاده کرد. هنگام نصب پارکت عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. اگر محیطی که قرار است پارکت تمام چوب در آن نصب شود رطوبت زیادی داشته باشد باید از پارکت هایی که در مقابل رطوبت مقاومت بالاتری دارند استفاده گردد.

همچنین میزان گرمایش و سرمایش کف نیز باید در نظر گرفته شود تا پارکت دچار آسیب دیدگی نگردد. چسب های مورد استفاده برای اتصال پارکت ها به یکدیگر باید از کیفیت کافی برخوردار باشد تا پارکت ها به مرور زمان دچار از هم گسستگی نشوند.

همچنین بخوانید:

جدیدترین مدل پارکت چوبی

نقش کفپوش چوبی در دکوراسیون داخلی

common mistake wood flooring installation