به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

نحوه نصب پارکت لمینت

30 مه
نحوه نصب پارکت لمینت

نحوه نصب پارکت لمینت

کفپوش های چوبی از کفپوش هایی هستند که در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده اند و در ساختمان های مختلف مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی و … مورد استفاده قرار می گیرند. به علت زیبایی و دوام بالایی که این نوع از کفپوش ها دارند بسیاری از افراد این نوع از کفپوش ها را به انواع دیگر کفپوش ها مانند سرامیک و سنگ ترجیح می دهند. برای نصب انواع کفپوش چوبی مانند پارکت و لمینت نیاز به تخصص می باشد و توجه به نکات بسیاری ضروری می باشد. در ادامه به معرفی و نحوه نصب پارکت لمینت پرداخته شده است.

معرفی پارکت لمینت

کفپوش هایی مانند سرامیک، سنگ و کاشی از انواع کفپوش هایی می باشند که در گذشته و امروز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این ها انواعی از کفپوش های دیگر وجود دارد که از جنس چوب می باشند و آنها را از چوب درختان مختلف مانند درخت گردو، افرا، راش، بامبو، بلوط و … می سازند. استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی ساختمان ها جلوه بسیار زیبایی را به ساختمان می دهد و علاوه بر آن به علت دوام بالایی که چوب دارد، استحکام این کفپوش ها بسیار زیاد است.

کفپوش های چوبی را در انواع مختلفی مانند لمینت، پارکت، ترمووود و کفپوش های pvc طرح چوب تولید می کنند که هر یک دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند. نصب پارکت و لمینت نیاز به توجه ویژه ای دارد که در ادامه به نحوه نصب پارکت‌لمینت پرداخته شده است.

نحوه نصب پارکت لمینت

نحوه نصب پارکت لمینت

در صورتی که در هنگام نصب پارکت چوبی لمینت به نکاتی توجه نشود می تواند سبب بروز مشکلاتی مانند صدا دادن پارکت، باد کردن آن و خرابی زود هنگام آن گردد. نوع نصب پارکت با لمینت به علت ساختار متفاوتی که این دو دارند متفاوت می باشد. برای نصب پارکت ها از چسب های مخصوصی استفاده می کنند، اما لمینت ها دارای تایل هایی می باشند که باید آنها را مانند قفل و کلید به یکدیگر متصل کرد.

نکات مهمی در نحوه نصب پارکت لمینت

برای نصب‌پارکت‌لمینت ها توجه به نکانی ضروری است و نصاب پارکت در هنگام نصب باید این نکات را مد نظر قرار دهد تا پارکت‌لمینت به بهترین شکل ممکن نصب شده و در آینده دچار مشکل نگردد.

  • قبل از نصب‌پارکت‌لمینت باید در ابتدا محل مورد نظر زیرسازی گردد و کف مورد نظر کاملا صاف و یکدست شود.
  • برای این که پارکت ها با محیطی که قرار است در آن نصب گردند هم دما شوند، بهتر است از چند روز قبل آن را در آن محیط قرار داد تا به دمای آن محیط عادت کند.
  • در صورتی که ساختمان دارای حشراتی مانند سوسک یا مورچه یا جانوران موذی مانند موش باشد بهتر است در ابتدا سم پاشی صورت گرفته و بعد از آن اقدام به نصب‌پارکت‌لمینت نمود.
  • برای نصب پارکت باید مقداری از چسب مخصوص را بر روی کف ریخته و سپس پارکت ها را بر روی آن می چسبانند. برای نصب لمینت تایل ها را با دقت به یکدیگر و به کف می چسبانند.
  • نیاز است تا پس از نصب‌پارکت‌لمینت گرد و خاک هایی که بر روی آنها نشسته است را به دقت تمیز کرد.
  • در انتها پس از این که چسب کاری و چسباندن پارکت لمینت ها به اتمام رسید لازم است تا بر روی آن ها پولیش کاری شود.

همچنین بخوانید:

پارکت لمینت در برابر رطوبت

نحوه پاک کردن لکه از روی کفپوش

Install Parquet