به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت لمینت در برابر رطوبت

09 مه
پارکت لمینت در برابر رطوبت

پارکت لمینت در برابر رطوبت

استفاده از پارکت لمینت ها و کفپوش های چوبی در سال های اخیر در سراسر جهان گسترش زیادی پیدا کرده است و انواع مختلفی از آنها در بازار تولید می شوند. تولید کننده های مختلف کفپوش های چوبی در تلاشند تا روز به روز بر کیفیت محصولات خود بیفزایند و تکنولوژی های جدیدتری را به آنها اضافه کنند. کفپوش های چوبی نیاز نگهداری و مراقبت زیادی در مقابل رطوبت دارند اما با ورد نوع جدیدی از پارکت لمینت ها که مقاومت بالایی در مقابل رطوبت و آب دارند این مشکل برطرف شده است. در این مقاله به توضیحاتی در رابطه با پارکت لمینت در برابر رطوبت پرداخته شده است.

کفپوش چوبی چیست؟

برای پوشش کف ساختمان ها از کفپوش های مختلفی مانند سرامیک، کاشی و سنگ استفاده می کنند. نوع دیگری از کفپوش ها که از محبوبیت بالایی نسبت به دیگر کفپوش ها برخوردارند کفپوش های چوبی می باشند. این نوع از کفپوش ها را با استفاده از چوب درختان مختلفی مانند راش، افرا، زبان گنجشک، بلوط، گردو و … تولید می کنند. به علت تنوع در طرح و رنگ انواع مختلف چوب ها، تنوع زیادی نیز در طرح و رنگ کفپوش های چوبی وجود دارد.

کفپوش های چوبی از دوام بالایی برخوردار بوده و با استفاده از آنها می توان تا سال های زیادی از این نوع کفپوش ها استفاده کرد. کفپوش های چوبی انتقال دما را به خوبی انجام می دهند و می توان از آنها به صورت همزمان با سیستم های گرمایش از کف استفاده کرد. همچنین عایق بودن در مقابل صدا و جلوگیری از انتقال صدا به طبقات زیرین از مزایایی است که کفپوش های چوبی دارند.

پارکت لمینت در برابر رطوبت
پارکت لمینت در برابر رطوبت

پارکت لمینت در برابر رطوبت

پارکت لمینت یکی از انواع کفپوش های چوبی می باشد که از استحکام بالایی برخوردار بوده و استفاده زیادی از آن به عنوان کفپوش می گردد. پارکت لمینت ها در برابر رطوبت حساس بوده و نباید اجازه داد تا رطوبت و آب بر روی آن بنشیند. تماس مستقیم پارکت تمام چوب با آب باعث صدمه دیدن و خرابی آن می شود.

برای نظافت پارکت لمینت ها بهتر است که از دستمال یا طی نم دار استفاده کرد و به بطرف نمودن لکه ها اقدام کرد. همچنین استفاده از شوینده های قوی می تواند به بافت چوب آسیب زده و پارکت لمینت شما را خراب کند.

پارکت لمینت ضد آب

خوشبختانه با توجه به مشکلاتی که پارکت لمینت در برابر رطوبت داشت تولیدکنندگان به تولید انواعی از پارکت چوبی دست زند که در مقابل رطوبت مقاومت بالاتری داشته باشد. در پارکت لمینت های ضد آب از لایه ای استفاده کرده اند تا بتواند نسبت به رطوبت مقاومت بالای داشته باشد. اما قیمت این نوع از پارکت لمینت ها نسبت به لمینت های معمولی گران تر بوده و زیاد مقرون به صرفه نمی باشند.

این نوع از پارکت لمینت ها را در مکان هایی که میزان رطوبت بالاتری وجود داشته باشد مورد استفاده قرار می دهند.

همچنین بخوانید:

پارکت چوبی سه بعدی

بهترین رنگ پارکت چوبی

moisture wood flooring