به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت چوبی در گرمایش کف

04 مه
پارکت چوبی در گرمایش کف

پارکت چوبی در گرمایش کف

حتما این روزها اصطلاح گرمایش از کف به گوشتان خورده است. سیستم گرمایش از کف یک تکنولوژی جدید است که برای گرم کردن ساختمان به کار می رود. این سیستم به علت ویژگی هایی که دارد در میان افراد بسیار محبوب شده است و بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا از این سیستم به عنوان سیستم گرمایشی ساختمان خود استفاده کنند. اما استفاده از کفپوش های چوبی نیز در سال های اخیر طرفداران بسیاری را پیدا کرده است. اما ممکن است این سوال برای افراد پیش بیاید که آیا می توان به صورت همزمان از کفپوش های چوبی و سیستم گرمایش از کف استفاده کرد یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می شود مطلب زیر را مطالعه نمایید تا به نقش پارکت چوبی در گرمایش کف پی ببرید.

گرمایش کف چیست؟

در ابتدا لازم است تا تعریفی از سیستم گرمایش کف داشته باشیم. سیستم گرمایش از کف یک تکنولوژی مدرن برای گرم کردن ساختمان می باشد که در آن از لوله های آب در کف ساختمان استفاده شده و باعث می شود تا ساختمان به صورت کاملا یکنواخت و متناسب با دمای محیط گرم شود. این سیستم به علت گرم کردن یکنواخت و عدم اشغال فضای اضافی از محبوبیت بسیاری برخوردار است و بسیاری از ساختمان ها از این تکنولوژی استفاده می کنند.

پارکت چوبی در گرمایش کف

پارکت چوبی یکی از انواع کفپوش های چوبی می باشند که این روزها نقش مهمی را در دیزاین داخلی ساختمان ها ایفا می کنند. پارکت چوبی علاوه بر زیبایی دارای خواص ویژه ای می باشد که باعث شده بسیاری از افراد به این نوع کفپوش رو بیاورند و در منازل و ادارات مختلف از آن استفاده کنند. اما بسیاری تمایل دارند که به صورت همزمان از سیستم گرمایش‌کف و کفپوش چوبی استفاده کنند. اما آیا این کار ممکن است؟ برای این کار باید دقت بسیاری نمود و از پارکت و لمینت هایی استفاده کرد که شرایط استفاده برای گرمایش از کف را داشته باشند.

برای این کار باید از پارکت هایی استفاده کرد که دارای چگالی بیشتر و ضخامت کمتری باشند تا بتوانند عمل انتقال گرما را به درستی انجام دهند. اما رطوبت چوب نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است و ممکن است پس از گذشت مدتی گرما باعث خشک کردن چوب گردد. برای رفع این مشکل بهتر است که از لمینت ها برای استفاده در گرمایش‌کف استفاده نمود.

نکاتی در رابطه با پارکت چوبی در گرمایش کف

  • ساختار لمینت ها به گونه ای است که دارای فیبرهای چوبی می باشند و این باعث می شود تا بتوانند گزینه مناسبی برای استفاده در گرمایش‌کف باشند و مشکلی برای آنها به وجود نیاد.
  • بهتر است در هنگام استفاده از پارکت چوبی و گرمایش‌کف، درجه حرارت را با شیب ملایمی به صورت روزانه بالا ببرید و این کار را به صورت یک مرتبه انجام ندهید تا پارکت بتواند با دمای مورد نظر سازگار گردد.
  • در هنگام استفاده همزمان از کفپوش چوبی و گرمایش کف بهتر است که فرش یا قالیچه ای برروی کفپوش قرار نگیرد زیرا این کار باعث محبوس شدن گرما شده و اجازه انتقال گرما را نمی دهد.

همچنین بخوانید:

پارکت چوبی برای اتاق خواب

راهنمای خرید پارکت

parquet underfloor heating