به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

اهمیت پارکت چوبی در دکوراسیون داخلی

05 مه
پارکت چوبی در دکوراسیون داخلی

اهمیت پارکت چوبی در دکوراسیون داخلی

پارکت چوبی در دکوراسیون داخلی ساختمان ها نقش مهمی را ایفا می کند. کفپوش ها فضای گسترده ای از ساختمان را در بر می گیرند و به همین علت تهیه کفپوش مناسب در ساختمان از اهمیت بالایی  برخوردار است. کفپوش ها در انواع مختلفی مانند سنگ، سرامیک، کاشی و کفپوش های چوب و طرح چوب وجود دارند. در سال های اخیر استفاده از کفپوش های چوبی مانند پارکت و لمینت گسترش زیادی یافته است و اکثر افراد ترجیح می دهند تا در طراحی ساختمان خود از این نوع از کفپوش ها استفاده نمایند. در این مطلب به نقش پارکت چوبی در دکوراسیون داخلی پرداخته شده است.

پارکت چوبی چییست؟

پارکت چوبی در دکوراسیون داخلی
پارکت چوبی در دکوراسیون داخلی

کفپوش چوبی را به علت استفاده فراوانی که از آنها می شود در انواع مختلفی مانند ترمووود، لمینت و پارکت چوبی تولید می کنند. برای تولید پارکت چوبی از چوب های مختلفی مانند درختان راش، گردو، بامبو، بلوط و … استفاده کرده و با برش زدن به آنها و انجام عملیات مختلفی مانند جلا کاری، آنها را تبدیل به پارکت کرده و به عنوان پوشش کف به کار می برند.

پارکت های چوبی را در انواع پارکت مهندسی شده و تک لایه تولید می کنند که نوع مهندسی شده پارکت دارای چندین لایه فشرده شده به هم می باشد و از مقاومت بالاتری برخوردار است. برای نصب پارکت چوبی از چسب های مخصوصی که دارای مقاومت زیادی می باشد استفاده می کنند.

ویژگی های پارکت چوبی

پارکت های چوبی نسبت به کفپوش های غیرچوبی مانند سرامیک و کاشی از مزایای زیادی برخوردارند. انتقال گرما در پارکت چوبی بسیار بهتر از کفپوش های غیر چوبی انجام می گیرد. حتما مشاهده کرده اید که در فصول سرد سال سطح سرامیک ها در ساختمان بسیار سرد بوده و باعث سرد شدن ساختمان می گردد اما پارکت چوبی این طور نیست و با استفاده از آن انرژی کمتری برای گرم کردن منزل مورد نیاز است.

از دیگر ویژگی های پارکت چوبی لیز نبودن سطح آن است که بر خلاف سرامیک که انواع قالیچه و فرش ها بر روی آن سر می خورند فرش و قالیچه بر روی پارکت چوبی کاملا فیکس و ثابت می باشد.

کفپوش های چوبی دارای ویژگی عایق بودن در مقابل صوت نیز می باشند و از انتقال صدا به طبقات زیرین جلوگیری می کنند.

پارکت چوبی در دکوراسیون داخلی

به علت تنوع در طرح و رنگ چوب های درختان مختلف، پارکت های چوبی نیز در رنگ ها و طرح های مختلفی وجود دارند. پارکت چوبی در دکوراسیون داخلی نقش مهمی را ایفا می کند و می توان طرح و رنگ آن را با دیگر وسایل منزل مانند مبلمان، پرده و یا دیوارپوش ها تنظیم کرد و با انتخاب ترکیب رنگ های روشن و تیره هارمونی زیبایی را ایجاد کرد.

توجه به فضای مورد استفاده در هنگام انتخاب رنگ پارکت اهمیت بسیاری دارد به گونه ای که با انتخاب رنگ های روشن پارکت چوبی می توان فضا را بزرگتر نشان داد.

امروزه طرح های سه بعدی از پارکت های چوبی نیز وارد بازار شده اند که با انتخاب طرح های متنوع می توان تغییرات زیبایی را در دکوراسیون داخلی ایجاد کرد.

همچنین بخوانید:

پارکت چوبی برای اتاق خواب

تفاوت پارکت و لمینت

parquet in docoration