به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

نقش کفپوش چوبی در دکوراسیون داخلی

نقش کفپوش چوبی در دکوراسیون داخلی

یکی از عناصر بسیار مهم در دکوراسیون داخلی که باید به آن توجه ویژه ای داشت پوشش کف ساختمان می باشد. کف ساختمان فضای زیادی را در ساختمان در بر می گیرد و به این علت بیشتر از فضاهای دیگر ساختمان به چشم می آید. انتخاب کفپوش مناسب برای کف ساختمان باید انتخابی دقیق و صحیح باشد تا هم باعث زیبایی بخشیدن به ساختمان گردد و هم دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد. این روزها نقش کفپوش چوبی در دکوراسیون داخلی منزل بسیار زیاد است و به علت طبیعی بودن عنصر چوب باعث ایجاد فضایی دلنشین تر نسبت به دیگر کفپوش ها در ساختمان حاکم می شود. در این مطلب به نقشی که کفپوش های چوبی در منازل دارند پرداخته شده است.

کفپوش چوبی

در سال های اخیر استفاده از کفپوش های چوبی در منازل و ساختمان ها و ادارات مختلف گسترش زیادی یافته است. کفپوش های چوبی از چوب درختان مختلفی مانند افرا، بلوط، زبان گنجشک و بامبو تهیه می شوند و با عملیات مختلفی مانند برش کاری و شکل دهی که بر روی آنها انجام می شود جهت پوشش کف مورد استفاده قرار می گیرند. انواع مختلفی از کفپوش های چوبی وجود دارند که هر یک دارای ویژگ هایی بوده و با توجه به سلایق مختلف به کار برده می  شوند.

نقش کفپوش چوبی در دکوراسیون داخلی منزل

نقش کفپوش چوبی
نقش کفپوش چوبی

چوب یکی از عناصر طبیعی است که استفاده از آن در دکوراسیون جلوه زیبایی به منزل داده و باعث انتقال حس خوبی در افراد می گردد. محصولات چوبی مختلفی وجود دارند که از آنها در دکوراسیون داخلی منازل استفاده می شود. قفسه های چوبی مختلف، کنسول های چوبی تزئینی، قاب های چوبی مختلف و … از مواردی هستند که در ساخت آنها از چوب استفاده شده و به دکوراسیون ساختمان جلوه ای زیبا می بخشند. انواع مختلف چوب ها ممکن است دارای طرح ها و رنگ های مختلفی باشند که با استفاده از آنها می توان کفپوش های چوبی متنوعی را طراحی کرد.

نقش کفپوش چوبی در دکوراسیون داخلی منزل بسیار پررنگ بوده و با استفاده از طرح ها و رنگ های مختلفی که برای آن وجود دارد می توان فضای منزل را عوض نمود. به عنوان مثال با انتخاب چوب های با رنگ روشن فضای داخلی بزرگتر جلوه خواهد داد و رنگ های چوب تیره این فضا را کوچکتر می کنند. می توان از ترکیب رنگ های مختلف چوب ر دکوراسیون منزل نیز استفاده کرد و طرحی نو را به منزل آورد.

انواع کفپوش های چوبی

اما کفپوش های متنوعی در بازار وجود دارند که می توان هر یک را در دکوراسیون داخلی منزل به کار برد. پارکت چوبی، لمینت، ترمووود و کفپوش pvc از جمله کفپوش های طرح چوب می باشند. مهم ترین نو کفپوش ها پارکت و لمینت می باشند که نسبت به دیگر انواع طرفداران بیشتری را دارند.

پارکت نوعی کفپوش چوبی است که  برای چسباندن آن به کف از چسب مخصوصی استفاده می کنند و طرح ها و رنگ های مختلفی از آن وجود دارد. لمینت نوع دیگری از کفپوش های چوبی است که از HDF تهیه شده و از استحکام بالاتری نسبت به پارکت برخوردار است. برای نصب این نوع کفپوش از کلیک استفاده می شود که شیارهایی متصل به لمینت هستند که در هم قفل شده و به کف نصب می شوند. لمینت عایق صدا نیز بوده و از کیفیت بسیار بالایی نسبت به دیگر محصولات چوبی برخوردار است.

golden rules of timber floor