به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت چوبی سفید برای چه مکان هایی مناسب است

02 ژوئن
پارکت چوبی سفید

پارکت چوبی سفید برای چه مکان هایی مناسب است

استفاده از پارکت چوبی در دکوراسیون داخلی ساختمان ها چندین سال است که مورد استقبال افراد در سراسر جهان قرار گرفته است و از کفپوش های چوبی مانند پارکت و لمینت در فضاهای مختلفی مانند منازل، ادارات، فضاهای آموزشی و فرهنگی و کافی شاپ و رستوران ها استفاده می شود. پارکت های چوبی را در انواع رنگ و طرح های مختلف تولید می کنند و در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می دهند. پارکت سفید یکی از رنگ هایی است که در فضاهای خاصی استفاده می شود. در این مقاله به ارائه توضیحاتی در رابطه با این که پارکت چوبی سفید برای چه مکان هایی مناسب است پرداخته شده است.

پارکت یکی از انواع کفپوش چوبی

استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی ساختمان ها می تواند سبب القای حس مثبت در افراد شود و زینت بخش ساختمان گردد. چوب باعث ایجاد طراوت و تازگی در ساختمان می گردد و علاوه بر آن دارای استحکام و دوام بالایی نیز می باشد که می توان از آن در ساخت انواع وسایل ساختمانی مانند مبلمان و قاب های تزئیناتی استفاده نمود. همچنین در ساخت کفپوش های چوبی می توان از چوب درختان مختلف استفاده نمود و انواع و اقسام کفپوش های چوبی مانند پارکت و لمینت را تولید کرد.

پارکت چوبی سفید
پارکت چوبی سفید

پارکت چوبی یکی از انواع پرطرفدار کفپوش های چوبی می باشد که دارای تنوع بالایی در طرح و رنگ می باشد. یکی از رنگ های پرطرفدار پارکت ها رنگ سفید می باشد که در ادامه به این که پارکت چوبی سفید برای چه مکان هایی مناسب است پرداخته شده است.

پارکت چوبی سفید برای چه مکان هایی مناسب است

رنگ سفید رنگی خنثی می باشد که می توان آن را با انواع مختلف رنگ ها هماهنگ کرد و ترکیب رنگ های زیبایی را ایجاد نمود. پارکت های چوبی را نیز در رنگ سفید نیز تولید می کنند و از آن در مواقعی که تمایل به ایجاد فضاهایی کلاسیک باشد استفاده می کنند. پارکت سفید در کنار رنگ سیاه می تواند هارمونی زیبایی ایجاد کرده و فضایی کلاسیک را به وجود آورد.

در فضاهایی که کوچک می باشند استفاده از کفپوش هایی که دارای رنگ روشن مانند سفید می باشند، می تواند باعث بزرگتر جلوه دادن فضا گردند. پارکت سفید را می توان با دیوارپوش های ساختمان هماهنگ کرد. استفاده از دیوارپوش هایی با رنگ سفید می تواند در کنار پارکت سفید گزینه مناسبی باشد؛ اما می توان با توجه به قواعد دکوراسیون داخلی از ترکیب رنگ های روشن و تیره نیز استفاده نمود.

تمیز کردن پارکت چوبی سفید

به علت روشن بودن رنگ پارکت سفید، این نوع پارکت در صورتی که در فضاهای پر رفت و آمد استفاده شود زود کثیف می شود و ممکن است لکه بگیرد. بهتر است این رنگ پارکت را در محیط هایی که رفت و آمد زیادی ندارند مورد استفاده قرار داد. در صورتی که پارکت سفید کثیف شد و لکه گرفت به هیچ عنوان آب و مواد شوینده را به صورت مستقیم بر روی پارکت نریزید. بهتر است مواد شوینده ضعیف را به همراه مقداری آب به یک دستمال آغشته کرده و آن را بر روی پارکت بکشید تا تمیز شود.

همچنین بخوانید:

کفپوش چوبی برای فضای باز

مقایسه پارکت و لمینت

white wood flooring