به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت سه لایه

11 مه
پارکت سه لایه

پارکت سه لایه

پارکت ها یکی از انواع کفپوش های چوبی پر استفاده در دکوراسیون داخلی می باشند که در سال های اخیر توجه طراحان دکوراسیون و افراد مختلف را به سمت خود جلب کرده اند. دلیل استقبال زیاد از کفپوش های چوبی به علت زیبایی و همچنین استحکام و دوامی است که این نوع از کفپوش ها دارند و می توانند سال های زیادی را بدون این که آسیبی ببینند در ساختمان داشته باشند. اما پارکت های چوبی در انواع مختلفی تولید می شوند که یکی از آنها پارکت چوبی سه لایه می باشد. در ادامه به معرفی پارکت سه لایه و نحوه ساخت آن پرداخته شده است.

پارکت چوبی چیست؟

چوب به عنوان یک عنصر طبیعی یکی از متریال هایی است که در تزئینات و دکوراسیون منازل و ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به علت تنوع در طرح و رنگ های چوب های مختلف درختان مانند چوب گردو، چوب بلوط، چوب درخت افرا و راش و … پارکت های چوبی دارای تنوع و زیبایی بسیاری می باشند و همچنین دوام و استحکام بالایی نیز دارند. ویژگی های منحصر به فردی که پارکت های چوبی دارند سبب استفاده گسترده از آنها شده است.

ویژگی هایی مانند انتقال دهنده خوب سرما و گرما ئ عایق بودن در مقابل صوت از خصوصیات آنها می باشد. همچنین دوام بالا و جنس آنها نسبت به کفپوش چوبی هایی مانند سنگ و سرامیک مزایای زیادی دارد.

انواع مختلف پارکت چوبی

پارکت سه لایه
پارکت سه لایه

پارکت چوبی را در دو دسته تک لایه و سه لایه تولید می کنند که به پارکت های تک لایه پارکت تمام چوب و به پارکت سه لایه پارکت مهندسی شده می گویند. در پارکت های سه لایه، لایه رویی از جنس نانو نقره می باشد که خواصی مانند براق بودن سطح و ضد میکروب بودن را به پارکت می دهد. در ادامه به معرفی بیشتر پارکت‌سه‌لایه پرداخته شده است.

پارکت سه لایه یا مهندسی شده

پارکت سه لایه از محبوب ترین و مقاوم ترین نوع پارکت های چوبی می باشند که از سه لایه مجزا و فشرده شده به یکدیگر تشکیل شده اند. برای تولید این نوع از پارکت ها از مدرن ترین تکنولوژی روز بهره برده اند و پارکت هایی با کیفیت و دوام بالا را تولید کرده اند.

اولین لایه و در واقع لایه زیرین پارکت‌سه‌لایه از چوب درخت صنوبر می باشد که نقش محافظت کننده را در پارکت ایفا می کند. لایه دوم که در میان دو لایه دیگر قرار می گیرد از چوب نرم تشکیل شده است و لایه رویی دارای ضخامت 3 میلی متری از چوب ترمو می باشد.

ویژگی های پارکت سه لایه

به علت استفاده از مواد نانویی مانند نانو نقره در ساختار لایه رویی پارکت، ویژگی های مختلفی به آن داده شده است که از آن میان می توان به ضد آب بودن، ضد ضربه و ضد خش بودن، ظاهر براق و ضد قارچ و میکرو بودن اشاره کرد. تمیز کردن این نوع از پارکت ها راحت بوده و با استفاده از طی یا دستمال نم دار می توان سطح آن را تمیز کرده و لکه های ایجاد شده را برطرف کرد.

همچنین بخوانید:

پارکت چوبی در دکوراسیون داخلی

پارکت چوبی سه بعدی

three layer parquet