به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

راهنمای خرید پارکت

29 آوریل
راهنمای خرید پارکت

راهنمای خرید پارکت

انتخاب یک کفپوش مناسب برای منزل یا محل کار یک نکته اساسی و مهم می باشد که در خرید آن باید نکات زیادی را در نظر گرفت. کفپوش ها در انواع مختلف سنگ، سرامیک، لمینت و پارکت وجود دارند و افراد با توجه به سلیقه خود می توانند به انتخاب هر یک بپردازند. در سال های اخیر کفپوش های چوبی مانند پارکت و لمینت گسترش زیادی پیدا کرده اند و در سراسر جهان این نوع از کفپوش ها را به علت زیبایی و مزایای دیگری که دارند برای پوشش کف ساختمان خود استفاده می کنند. در هنگام خرید پارکت نکاتی مانند جنس، طرح و رنگ را باید در نظر گرفت تا بتوان به انتخاب مناسبی دست زد. در این مطلب راهنمای خرید پارکت مناسب برای ساختمان ارائه شده است.

پارکت چوبی چیست؟

استفاده از عناصر طبیعی مانند چوب در طراحی دکوراسیون داخلی می تواند جلوه زیبایی را به ساختمان ببخشد. پارت یکی از انواع کفپوش های چوبی است که در این سال ها استقبال گسترده ای از آن شده است و افراد در ساختمان های مختلف مسکونی و اداری از انواع پارکت ها به عنوان کفپوش استفاده می کنند. چوب درختان مختلف مانند راش، افرا، گردو، بلوط و … را برای ساخت انواع پارکت ها مورد استفاده قرار می دهند. پس از پردازش های لازم بر روی چوب قطعات پارکت در اندازه های مختلف تولید می شود که با استفاده از چسب های مخصوص به کف ساختمان چسبانده می شود.

مزایای پارکت چوبی

پارکت چوبی نسبت به دیگر کفپوش ها مانند سرامیک از مزایایی برخوردارند که وجود این مزایا و ویژگی ها باعث محبوبیت این نوع کفپوش در میان طراحان دکوراسیون شده است. پارکت ها علاوه بر طرح و رنگ های زیبایی که دارند دارای مزایایی مانند انتقال دهنده خوب سرما و گرما نیز عمل میکنند و بر خلاف سرامیک که در زمستان سطح سردی ایجاد می کند پارکت ها کاملا گرم عمل کرده و باعث سردی فضا نمی شوند. همچنین پارکت از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می کند. لیز نبودن پارکت نسبت به سرامیک از دیگر مزایای آن می باشد.

راهنمای خرید پارکت

به علت این که کفپوش را نمی توان در فواصل زمانی کوتاه تعویض نمود و به صورت شبانه روز با آن سرو کار داریم در هنگام خرید پارکت باید نکات زیادی را مورد توجه قرار داد. در ادامه به راهنمای خرید پارکت پرداخته شده است:

توجه به کیفیت پارکت

کیفیت پارکت از نکات بسیار مهم در هنگام خرید پارکت می باشد. برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که به تولید انواع کفپوش های چوبی می پردازند. بهترین برندی که انواع پارکت و لمینت ها را تولید و به بازار عرضه می کند برند وروکس فلور می باشد. این برند، آلمانی بوده و محصولات خود را به سراسر جهان صادر می کند. اما کشور چین نیز محصولات با کیفیت و متنوعی را تولید و به بازار عرضه می کند که هم دارای تنوع زیاد و قیمت های مناسب می باشند.

توجه به رنگ پارکت

رنگ پارکت نیز از نکات بسیار مهم در هنگام خرید می باشد. باید توجه داشت که رنگ پارکت روشن باعث بزرگتر جلوه دادن فضا می شود پس بهتر است اگر فضای ساختمان کوچک می باشد از پارکت های با رنگ روشن استفاده کرد. در انتخاب رنگ پارکت نکاتی مانند رنگ دیوار ها، مبلمان، پرده ها و دیگر اساسیه منزل اهمیت دارد تا بتوان در میان آنها هارمونی ایجاد کرد.

نوع فضای مورد استفاده

با توجه به فضایی که قرار است پارکت مورد استفاده قرار گیرد باید طرح و رنگ آن انتخاب شود. طبیعتا طرح و رنگ پارکتی که در یک ساختمان اداری استفاده می شود با پارکتی که در سالن و پذیرایی یک منزل مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت می باشد.

قیمت پارکت چوبی

قیمت پارکت ها به عوامل مختلفی مانند نوع چوب مورد استفاده، کیفیت ساخت و MDF یا HDF بودن آنها بستگی دارد. خوشبختانه به علت استقبال زیاد از پارکت های چوبی انواع مختلفی از آنها با قیمت های مختلف در بازار وجود دارد که همه افراد با هر بودجه ای قادر به خرید می باشند.