به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

۵ دلیل برای خرید پارکت چوبی

05 مه
خرید پارکت چوبی

۵ دلیل برای خرید پارکت چوبی

امروزه استفاده از کفپوش های چوبی به علت مزایای مختلفی مانند زیبایی، دوام بالا، نصب ساده و قیمت مناسبی که دارند گستردگی بسیاری پیدا کرده است. انتخاب کفپوش از جمله انتخاب های مهمی است که در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها نقش مهمی را ایفا می کند. کفپوش های چوبی را در انواع مختلف پارکت، لمینت و ترمووود تولید کرده و روانه بازار می کنند. دلایل مختلفی برای انتخاب پارکت چوبی به عنوان کفپوش وجود دارد که در این مقاله به 5 دلیل برای خرید پارکت چوبی اشاره شده است.

معرفی پارکت چوبی

استفاده از پارکت چوبی در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد و شرکت های مختلف ایرانی و خارجی به تولید این کفپوش چوبی می پردازند. پارکت ها را از چوب درختان مختلف تهیه کرده و با برش دادن و جلا کاری، آنها را تبدیل به کفپوش می کنند. پارکت ها دارای مزایای زیادی نسبت به کفپوش های غیر چوبی دیگر مانند سرامیک و سنگ می باشند که همین امر علاوه بر زیبایی که پارکت تمام چوب در ساختمان به وجود می آورد باعث شده است تا بسیاری از افراد این نوع از کفپوش ها را ترجیح دهند.

خرید پارکت چوبی
خرید پارکت چوبی

دلایل برای خرید پارکت چوبی

اما دلیل استفاده گسترده از پارکت های چوبی چیست؟ به طور کلی دلایل متنوعی وجود دارد که باعث می شود افراد این نوع از کفپوش ها را انتخاب نمایند. در ادامه به 5 دلیل برای خرید پارکت چوبی اشاره شده است.

  1. تنوع در طرح و رنگ

برای ساخت پارکت چوبی از چوب درختانی مانند افرا، بلوط، گردو، بامبو، راش، زبان گنجشک و … استفاده می شود. همانطور که می دانید هر یک از این چوب ها دارای رنگ و طرح های چوبی مختلفی می باشند. به همین دلیل پارکت های چوبی از تنوع زیادی در طرح و رنگ برخوردارند و سلایق مختلفی را پوشش می دهند و با توجه به سلیقه و فضای مورد استفاده از رنگ های متنوع این محصولات استفاده کرد.

  1. مقاومت و دوام بالا

این نوع از کفپوش ها را با فشرده کردن لایه های مختلف چوب تهیه می کنند و از این رو در مقابل ضربات مختلف مقاومت بالایی از خود نشان می دهند و می توانند چندین سال بدون هیچ گونه آسیبی در ساختمان وجود داشته باشند. ترکیبات مختلفی مانند MDF و HDF در ساخت پارکت و لمینت ها استفاده می شود که نوع HDF دارای کیفیت بالاتری در ساخت می باشد و از دوام بالاتری بهره مند می باشد.

  1. نصب راحت پارکت چوبی

یکی از مزایایی که پارکت های چوبی دارند این است که برای نصب آنها نیاز به زیرسازی کف نمی باشد و تنها با هموار کردن سطح می توان پارکت را در ساختمان نصب نمود. استفاده از چسب های مخصوص و تایل هایی که برای پارکت و لمینت ها وجود دارد می توان در کمترین زمان ممکن ساختمان را با پارکت پوشش داد.

  1. نظافت راحت

برخی تصور می کنند که نظافت کفپوش های چوبی دشوار است. در صورتی که برای تمیز کردن پارکت و لمینت ها نیاز به نظافت پیچیده ای نمی باشد و تنها با مرطوب کردن یک دستمال یا طی می توان به تمیز کردن پارکت چوبی پرداخت. در صورت ایجاد لکه بر روی پارکت می توان از شوینده هایی که قوی نباشند و یا مخلوط آب و سرکه استفاده کرد.

  1. قیمت مناسب پارکت چوبی

دلیل دیگری استفاده از پارکت های چوبی به عنوان کفپوش قیمت مناسب آن می باشد. همانطور که گفته شد کارخانه های مختلفی به تولید این محصولات می پردازند و در قیمت و کیفیت با یکدیگر در رقابت می باشند. به علت تنوع محصولاتی که وجود دارد می توان پارکت های چوبی را در انواع قیمت ها مشاهده کرد و با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته شد است خریدی مناسب را انجام داد.

همچنین بخوانید:

پارکت طرح سرامیک

بهترین رنگ پارکت چوبی

reasons buying wooden parquet