به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

بهترین جنس پارکت چوبی

04 مه
بهترین جنس پارکت چوبی

بهترین جنس پارکت چوبی

کفپوش ها به علت فضای زیادی را که در منزل اشغال می کنند از اهمیت بسیاری در دکوراسیون داخلی برخوردارند. امروزه استفاده از کفپوش های چوبی به علت زیبایی و ویژگی های منحصر به فردی که دارد در میان افراد مختلف و طراحان محبوب شده است. استفاده از چوب در فضای داخلی ساختمان حس طراوت و زندگی را به انسان القا کرده و زیبایی بسیاری به ساختمان می دهد. به همین دلیل است که بسیاری از وسایلی که در دکوراسیون منزل استفاده می شوند از متریال چوب می باشند. پارکت چوبی از انواع کفپوش های چوبی است که طرفداران بسیاری دارد. در این مطلب به بهترین جنس پارکت چوبی پرداخته شده است تا بتوانید در هنگام خرید انتخاب مناسب تری داشته باشید.

پارکت چوبی

کفپوش چوبی را در انواع مختلفی مانند لمینت، ترمووود و پارکت چوبی می سازند که هر یک خصوصیات ویژه خود را دارد. برای تولید پارکت چوبی، چوب درختان محتلف مانند راش، افرا، گردو و … را برش می زنند و از آنها به عنوان کفپوش استفاده میکنند.

پارکت چوبی را به وسیله چسب های مخصوصی که از مقاومت بالایی برخوردار بوده و کاملا نامرئی هستند به کف ساختمان می چسبانند. مزیت پارکت چوبی نسبت به کفپوش های غیر چوبی مانند سرامیک و کاشی این است که امکان لیز خوردن بر روی آنها وجود ندارد و گرمادهی بالایی دارند.

اما انواع مختلفی از پارکت های چوبی از نظر جنس و رنگ وجود دارد که سبب انتخاب های گسترده برای افراد می شود. در ادامه به انواع پارکت های چوبی و بهترین جنس پارکت چوبی پرداخته شده است.

انواع پارکت چوبی

پارکت ها را در انواع متنوعی تولید می کنند که هر یک دارای کیفیت متنوعی می باشند. یکی از انواع پارکت های چوبی نوع engineered یا مهندسی شده باشد که برای تولید این نوع از پارکت ها چند لایه چوب را به صورت فشرده روی هم قرار می دهند و در کف به کار می برند. نوع دیگری از پارکت چوبی نوع solid می باشد که تنها از یک لایه چوب تشکیل شده است.

همچنین پارکت ها را بر اساس نوع درختی که از آن تهیه شده اند نیز طبقه بندی می کنند که از آن میان می توان به پارکت از جنس چوب افرا، پارکت از جنس چوب زبان گنجشک، پارکت از جنس چوب گردو، پارکت از جنس چوب بلوط و … اشاره کرد.

بهترین جنس پارکت چوبی چیست

از نظر مقاومت، می توان گفت که پارکت های چند لایه از نوع تک لایه دارای مقاومت و استحکام بیشتری در مقابل ضربه می باشند. اما پارکت های solid یا تک لایه نیز این مزیت را دارند که می توان چندین بار آنها را ساب زد. در میان انواع چوب درختان، بهترین جنس پارکت چوبی پارکت درخت بلوط می باشد که علاوه بر طرح و رنگ بسیار جذاب، دارای مقاومت و دوام بیشتری نسبت به دیگر چوب ها می باشد.

اما برای انتخاب بهترین پارکت چوبی معیارهای مختلفی را باید در نظر گرفت که علاوه بر جنس چوب فاکتورهایی مانند برند مناسب، طرح و رنگ زیبا و مقاومت و دوام آن در هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد.

همچنین بخوانید:

راهنمای خرید پارکت چوبی

پارکت چوبی سه بعدی

the best wood flooring