به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت چوبی سه بعدی

27 آوریل
پارکت چوبی سه بعدی

پارکت چوبی سه بعدی

انتخاب کفپوش مناسب برای انواع ساختمان های مسکونی و اداری یکی از نکات مهمی است که در طراحی دکوراسیون داخلی باید به آن توجه داشت. کفپوش های متنوعی در بازار وجود دارند که افراد مختلف با سلیقه های متنوع از آنها استفاده می کنند. کفپوش هایی مانند سرامیک و سنگ یا کفپوش های چوبی می توانند جهت پوشش کف ساختمان استفاده گردند. اما استفاده از کفپوش های چوبی به علت زیبایی و دوامی که دارند در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد و طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته اند. پارکت چوبی سه بعدی یکی از انواع کفپوش های چوبی می باشد که در مطلب زیر به طور کامل به آن پرداخته شده است.

پارکت چوبی چیست؟

کفپوش های چوبی در انواع مختلفی مانند پارکت، لمینت، ترمووود و پارکت  PVC وجود دارند که هر یک از این ها دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند. پارکت چوبی را از چوب درختان مختلفی مانند بلوط، زبان گنجشک، بامبو و … تهیه می کنند. این نوع پارکت ها در انواع رنگ ها و طرح های متنوع وجود دارند و با توجه به سلیقه افراد و طرح و رنگ دیگر وسایل ساختمان انتخاب می شوند.

پارکت چوبی سه بعدی

پارکت چوبی سه بعدی

همانطور که گفته شد پارکت های چوبی در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارند. طرح های موجود برای پارکت ها ساده و دوبعدی می باشد. به تازگی پارکت هایی را طراحی کرده اند که دارای طرح های سه بعدی بوده و انواع مختلف طرح ها بر روی آن قرار می گیرد. پارکت چوبی سه بعدی تمامی سلیقه ها را پوشش می دهد و می تواند در محل کار و منزل به عنوان کفپوش چوبی استفاده گردد.

طرح هایی که بر روی پارکت های چوبی سه بعدی طراحی می شوند مربوط به موارد مختلفی مانند طبیعت، حیوانات، گل و درختان و طرح های خلاقانه دیگر می باشد.

کاربرد پارکت چوبی سه بعدی

به علت طراحی ویژه این محصولات می توان آنها را در محیط هایی مانند مهد کودک ها، کافی شاپ و رستوران ها، کتابخانه ها و مکان های مختلف به کار برد. بسته به نوع فضای مورد استفاده می توان از طرح های متنوعی استفاده کرد. برای مثال در مهدکودک ها می توان از پارکت های سه بعدی که دارای طرح های کودکانه و شاد می باشند استفاده نمود.

ویژگی های پارکت چوبی سه بعدی

این نوع از پارکت ها جلوه ای منحصر به فرد را به فضا داده و با توجه به طرح طراحی شده بر روی پارکت ایستادن بر روی آنها مانند این است که در فضای سه بعدی آن طرح ایستاده اید و پستی و بلندی ها را می توانید احساس کنید.

برای نصب این نوع از پارکت ها باید مانند پارکت های معمولی عمل کرد اما به علت وجود طرح های سه بعدی نیاز به دقت و ظرافت بیشتری خواهد داشت. برای نظافت این نوع از پارکت ها نیز نظافت بیشتری مورد نیاز است زیرا با از بین رفتن قسمتی از پارکت ممکن است طرح موجود در آن از بین رفته و قابل تشخیص نباشد. بهتر است تا این نوع از پارکت ها به طور دائم از گرد و غبار زدود و نظافت کرد.

همچنین بخوانید:

بهترین پارکت لمینت

بهترین کفپوش برای حیوانات خانگی

3d wooden floor