به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

رفع جیر جیر کردن پارکت چوبی

26 مه
رفع جیر جیر کردن پارکت چوبی

رفع جیر جیر کردن پارکت چوبی

کفپوش چوبی از مصالحی هستند که در سال های اخیر به عنوان پوشش کف ساختمان ها از آنها استفاده می شود. کفپوش های چوبی را در انواع مختلفی مانند پارکت، لمینت، ترمووود و … تولید می کنند که هر یک دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد. پارکت ها نوعی از کفپوش های چوبی پرطرفدار می باشند که در سراسر دنیا و در ساختمان های مختلف اداری، مسکونی، تجاری، تفریحی و … مورد استفاده قرار می گیرند. گاهی اوقات به دلایل مختلفی ممکن است در هنگام راه رفتن بر روی پارکت ها، صداهای جیر جیر مانندی به وجود بیاید و موجب آزار و اذیت افراد ساکن در ساختمان گردد. در این مقاله به علل ایجاد این سر و صداها و همچنین رفع جیر جیر کردن پارکت چوبی می پردازیم.

معرفی و ویژگی های پارکت چوبی

پارکت چوبی از انواع کفپوش های چوبی می باشد که از تنه درختان مختلف تولید شده و در طرح و رنگ های متنوعی در بازار وجود دارد. پارکت ها دارای مزایای زیادی می باشند که استفاده از آنها را گسترده کرده است. استفاده از پارکت در دکوراسیون داخلی ساختمان باعث زیبایی بخشیدن به فضای داخلی می گردد و حس طراوت و تازگی را در افراد القا می کند.

از ویژگی های پارکت های چوبی این است که بر خلاف سرامیک و سنگ سرما را به پاها منتقل نمی کند و فضای ساختمان را در فصل سرما، گرم نگه می دارد. سر نبودن سطح پارکت چوبی از دیگر ویژگی های آن می باشد که برای افرادی که دارای فرزند کوچک در منزل می باشند امنیت بیشتری را فراهم می کند.

اما پارکت ها در برخی موارد در هنگام راه رفتن بر روی آنها سر و صداهایی را ایجاد می کنند که علل مختلفی دارد و برای رفع جیر جیر کردن پارکت باید به نکاتی توجه کرد.

علت های جیر جیر کردن پارکت چوبی

جیر جیر کردن سطح پارکت ها می تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند نصب نادرست آنها باشد. در صورتی که نصب پارکت توسط افراد متخصص صورت نگرفته باشد امکان ایجاد سر و صدا وجود خواهد داشت. همچنین ناهموار بودن سطح می تواند دلیلی برای جیر جیر کردن پارکت های چوبی باشد. زمانی که نصب به درستی صورت نگرفته باشد تایل های پارکت ها با فشار آوردن به یکدیگر باعث ایجاد سر و صدا می گردند. اما با استفاده از روش هایی می توان به رفع جیر جیر کردن پارکت ها پرداخت که در ادامه بیان شده است.

رفع جیر جیر کردن پارکت چگونه انجام می گیرد؟

در صورتی که جیر جیر کردن پارکت به علت ناهمواری سطح باشد، نیاز است تا پارکت ها را کنده و سطح را هموار نمود و دوباره آنها را چسباند. این کار می تواند به رفع سر و صدای ایجاد شده در پارکت ها کمک نماید.

در صورتی که جیر جیر کردن پارکت لمینت باعث اذیت و آزار شما می گردد می توانید تایل های آنها را تعویض نموده و به رفع سر و صدای آنها کمک کنید. تایل ها ممکن است در اثر رطوبت ایجاد شده دچار آسیب دیدگی شده باشند و سر و صدا ایجاد نمایند.

قبل از هر چیز نیاز است تا در هنگام خرید پارکت به کیفیت چوب آن توجه کنید، زیرا یکی از دلایل جیر جیر کردن پارکت ها می تواند به علت کیفیت پایین پارکت باشد.

همچنین بخوانید:

پارکت چوبی در کافی شاپ

انواع برند پارکت چوبی

Squeaky Floors