به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت چوبی برای اتاق خواب

03 مه
پارکت چوبی برای اتاق خواب

پارکت چوبی برای اتاق خواب

این روزها استفاده از کفپوش چوبی در منازل و ساختمان های اداری بسیار باب شده است و بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا به جای کفپوش هایی مانند سنگ و سرامیک از این نوع کفپوش ها استفاده کنند. کفپوش های چوبی علاوه بر ظاهر زیبایی که دارند دارای مزایای متعددی مانند انتقال خوب دما و عایق صدا بودن می باشند که باعث بیشتر شدن محبوبیت آنها شده است. پارکت ها از انواع کفپوش های چوبی می باشند که در سراسر جهان از آنها برای پوشش کف ساختمان های خود استفاده می کنند. از پارکت می توان در سالن و پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و دیگر فضاهای ساختمان استفاده کرد. در این مقاله به توضیحاتی در رابطه با پارکت چوبی برای اتاق خواب پرداخته شده است.

پارکت چوبی چیست؟

کفپوش های چوبی را در انواع مختلفی مانند لمینت، پارکت، ترموود و … تولید می کنند که هر یک دارای ویژگی ها و ظاهر مخصوص به خود می باشند. پارکت ها را از چوب درختانی مانند افرا، راش، گردو، زبان گنجشک، بامبو و … تهیه می کنند و با استفاده از چسب های مخصوصی که مقاومت بسیار بالایی دارند به کف ساختمان می چسبانند. پارکت ها دارای ویژگی هایی می باشند که باعث محبوبیت آنها در میان مردم و طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. در ادامه به این ویژگی ها می پردازیم.

ویژگی های پارکت چوبی

شاید دیده باشید که در کفپوش هایی مانند سرامیک و سنگ، قالی و قالیچه ها بسیار حرکت کرده و سر می خورند و در صورت خیس بودن سرامیک ممکن است افراد به راحتی لیز خورده و دچار آسیب دیدگی شوند. مزیتی که پارکت چوبی دارد سر نبودن سطح آن می باشد که باعث می شود انواع فرش و قالیچه ها به صورت کاملا فیکس و ثابت بر روی زمین قرار گیرند.

از دیگر ویژگی های پارکت چوبی می توان به انتقال دهنده خوب سرما و گرما اشاره کرد که سبب می شود در فصل ها سرد سال سطح آنها سرد نشده و فضای ساختمان را گرم می سازند. همچنین ساختار آنها به گونه ای است که از از انتقال صدا به طبقات زیرین جلوگیری کرده و به نوعی عایق صدا می باشند.

به علت تنوع در طرح و رنگ انواع مختلف چوب درختان، پارکت های تولید شده نیز دارای طرح و رنگ های متنوعی می باشند که سلایق مختلف را پوشش داده و انتخاب را راحت تر می کند.

پارکت چوبی برای اتاق خواب

اتاق خواب مکانی است که افراد مقدار زیادی از زمان خود را در آن می گذرانند و برای رهایی از خستگی های روزمره به آنجا پناه می برند. در نتیجه لازم است تا طراحی اتاق خواب به گونه ای باشد که آرامش را برای افراد به ارمغان آورد. استفاده از پارکت چوبی برای اتاق خواب گزینه بسیار مناسبی می باشد که علاوه بر زیبایی، حس خوب را به افراد منتقل می کند.

به علت تنوع در طرح و رنگی که در پارکت های چوبی وجود دارد می توان با توجه به نوع و رنگ دکوراسیون اتاق خواب، رنگ مورد نظر پارکت را انتخاب کرد و در اتاق خواب به کار برد.

bedroom flooring parquet

همچنین بخوانید:

راهنمای خرید پارکت چوبی

پارکت چوبی سه بعدی