به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

کاربردهای پارکت چوبی

26 مه
کاربردهای پارکت چوبی

کاربردهای پارکت چوبی

امروزه استفاده از کفپوش های چوبی به علت مزایای بیشماری که دارند بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و طراحان دکوراسیون داخلی در محیط های مختلف این نوع از کفپوش ها را پیشنهاد می دهند. کفپوش ها در انواع مختلفی مانند سنگ، سرامیک، کاشی و کفپوش چوبی وجود دارند که به علت زیبایی و همچنین دوام بالایی که کفپوش های چوبی دارند از محبوبیت بالاتری برخوردارند. پارکت های چوبی را در فضاهای مختلفی می توان مورد استفاده قرار داد که در این مقاله به کاربردهای پارکت چوبی پرداخته شده است.

معرفی انواع کفپوش های چوبی

چوب یکی از متریال هایی است که استفاده از آن در دکوراسیون داخلی ساختمان ها می تواند علاوه بر زیبایی، حس خوبی را در افراد القا کرده و انرژی مثبت را در فضا به وجود آورد. به علت تهیه کفپوش های چوبی از چوب درختان مختلف، طرح و رنگ های متنوعی برای کفپوش های چوبی وجود دارد که می توان با توجه به رنگ و طرح دیگر وسایل ساختمان مانند مبلمان، پرده ها، دیوارپوش ها و … رنگ و طرح کفپوش را انتخاب کرد.

کفپوش های چوبی را در انواع مختلفی مانند لمینت، پارکت، ترمووود و کفپوش های pvc تولید می کنند که هر یک دارای ویژگی ها و خصوصیات مخصوص به خود می باشند. لمینت ها دارای تایل هایی می باشند که برای نصب آنها مانند قفل و کلید بر روی هم قرار می گیرند. برای نصب پارکت ها نیز از چسب های مخصوصی استفاده می کنند تا پارکت را به کف بچسبانند. کفپوش های  pvc، طرح چوب می باشند برای مواردی که رطوبت زیاد می باشد مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربردهای پارکت چوبی

پارکت های چوبی را در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می دهند که یکی از آنها استفاده در منازل مسکونی می باشد. به علت تنوع در طرح و رنگی که برای پارکت تمام چوب و لمینت وجود دارد و استحکام بالایی که این نوع از کفپوش ها دارند بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا از پارکت لمینت ها برای پوشش کف ساختمان های خود استفاده کنند.

کاربردهای پارکت چوبی
کاربردهای پارکت چوبی

از دیگر کاربردهای پارکت چوبی می توان به استفاده از آنها در فضاهای عمومی تر مانند کافی شاپ ها نام برد. کافی شاپ ها محیط هایی هستند که باید دارای فضا و دکوراسیونی منحصر به فرد باشند تا بتوانند به جذب مشتری پردازند. چوب یکی از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده در کافی شاپ می باشد. با استفاده از میز و صندلی های چوبی و استفاده از کاغذ دیواری هایی که با رنگ کفپوش ها تناسب دارند می توان فضایی دلپذیر در کافی شاپ ها ایجاد نمود.

استفاده از پارکت در فضاهای آموزشی از کاربردهای پارکت چوبی

علاوه بر فضاهایی مانند منازل مسکونی و کافی شاپ و رستوران ها، از پارکت های چوبی می توان در محیط های دیگری مانند مانند ادارات مختلف یا فضاهای آموزشی استفاده کرد. استفاده از پارکت چوبی در این فضاها، زیبایی خاصی به محیط داده و فضای آموزشی را برای یادگیری دلچسب تر می کند.

از دیگر کاربردهای پارکت چوبی می توان به استفاده از آنها در کناره های استخرها نیز نام برد. برای استفاده در آن محیط ها بهتر است از نوع پارکت های ضد آب استفاده نمود تا از ورود رطوبت به داخل پارکت و آسیب دیدن آن جلوگیری نمود.

همچنین بخوانید:

مقایسه پارکت و لمینت

نحوه پاک کردن لکه از روی کفپوش

parquet floor