به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

هزینه های نصب پارکت چوبی

31 مه
هزینه های نصب پارکت چوبی

هزینه های نصب پارکت چوبی

پارکت های چوبی از انواع کفپوش های چوبی می باشند که در سال های اخیر مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته اند. از پارکت های چوبی در محیط های مختلفی مانند ساختمان های مسکونی، اداری، آموزشی و تفریحی مانند کافی شاپ ها و رستوران ها استفاده می شود. نصب پارکت های چوبی دارای هزینه هایی می باشد که این هزینه ها به عوامل مختلفی مانند متراژ فضای مورد استفاده، نوع و جنس پارکت چوبی و عوامل دیگر بستگی دارد. در این مقاله به هزینه های نصب پارکت چوبی به طور کامل اشاره شده است.

نصب پارکت چوبی

پارکت چوبی یکی از انواع کفپوش های چوبی می باشد که به علت تنوع بالایی که در طرح و رنگ دارد می تواند سلایق مختلف را پوشش دهد و مورد استفاده زیادی قرار گیرد. پارکت های چوبی در انواع مختلفی وجود دارند که هر یک دارای کیفیت به خصوصی می باشند. برای نصب پارکت های چوبی نیاز به تخصص خاصی می باشد و افراد عادی نمی توانند به نصب پارکت بپردازند. استفاده از چسب های مخصوص در نصب پارکت های چوبی کاربرد دارد و قبل از چسباندن پارکت ها لازم است تا کف مورد نظر زیرسازی شده و کاملا صاف و یکنواخت گردد.

هزینه های نصب پارکت چوبی

 

هزینه های نصب پارکت چوبی

پارکت های چوبی برای نصب نیاز به هزینه هایی دارند که بسته به فضای مورد استفاده و کیفیت پارکتی که مورد استفاده قرار می گیرد این هزینه ها کم و زیاد می شوند.

مهم ترین عاملی که در هزینه های‌نصب‌پارکت‌چوبی تاثیرگذار است نوع و کیفیت پارکت می باشد. پارکت های چوبی در دو نوع هندسی شده و پارکت تک لایه وجود دارند که هر یک دارای قیمت مخصوص به خود می باشند. همچنین چوب های مختلف پارکت های چوبی، دارای قیمت های متفاوتی می باشند. چوب بلوط بهترین نوع چوب بوده و دارای قیمت بالاتری نسبت به دیگر چوب ها می باشد.

هزینه های مربوط به نصاب پارکت چوبی

یکی دیگر از عوامل مهم که در هزینه های نصب پارکت چوبی موثر است، هزینه هایی است که نصاب برای نصب پارکت دریافت می کند. در صورتی که کف ساختمان مورد نظر دارای فراز و نشیب های زیادی باشد و ناصافی آن زیاد باشد باید زمان بیشتری برای صاف و یکنواخت کردن آن صرف نمود که نیازمند هزینه های بیشتری می باشد. کیفیت و نوع چسب مورد استفاده برای نصب‌پارکت ‌چوبی می تواند در هزینه های نصب پارکت تاثیرگذار باشد.

در برخی موارد ممکن است که ساختمان دارای سیستم گرمایش از کف باشد که در این موارد برای نصب پارکت باید به نکاتی توجه نمود و معمولا هزینه بیشتری را در بر خواهد داشت.

هزینه های نصب پارکت چوبی بر اساس فضای مورد استفاده

فضایی که پارکت مورد استفاده قرار می گیرد از عوامل موثر در هزینه های نصب آن می باشد. با توجه به متراژ مورد نظر هزینه نصب تغییر می کند. هزینه فضاهایی که متراژ کمتری دارند را به صورت یکجا محاسبه کرده و برای متراژهای بالاتر قیمت هر متر مربع را بر اساس تعرفه ای که وجود دارد محاسبه می کنند.

همچنین بخوانید:

پارکت ضد آب

انواع برند پارکت چوبی

cost to install parquet flooring