به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

چگونه پارکت لمینت آسیب دیده را تعمیر نماییم

16 ژوئن
چگونه پارکت لمینت آسیب دیده را تعمیر نماییم

چگونه پارکت لمینت آسیب دیده را تعمیر نماییم

پارکت لمینت یکی از انواع کفپوش های چوبی است که در سال های اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و بسیاری از افراد این نوع کفپوش را به کفپوش هایی مانند سرامیک و سنگ ترجیح می دهند. پارکت لمینت به علت استفاده از چوب طبیعی، جلوه زیبایی را به دکوراسیون ساختمان می بخشد و همچنین استحکام بالایی که این کفپوش دارد سبب گستردگی آن شده شده است. پارکت لمینت ها ممکن است در اثر نگهداری نادرست و یا نصب نادرست آن پس از مدتی دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر داشته باشند. امکان تعمیر و یا تعویض قطعات پارکت لمینت وجود دارد و می توان در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکلی به تعمیر این نوع از کفپوش ها پرداخت. برای این که بدانید چگونه پارکت لمینت آسیب دیده را تعمیر نماییم مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

پارکت لمینت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

کفپوش های چوبی یکی از پرطرفدارترین نوع کفپوش ها در سال های اخیر در ایران و سایر کشورها به شمار می رود و کارخانه های مختلف داخلی و خارجی به تولید انواع آن می پردازند. برای تولید این کفپوش ها از چوب درختان مختلف استفاده می کنند. پارکت لمینت انواعی از کفپوش های چوبی است که دارای ویژگی های متعددی می باشد. ویژگی اصلی این کفپوش زیبایی و تنوع در طرح و رنگ آن می باشد. بسته به چوب مورد استفاده در ساخت پارکت لمینت استحکام آن متفاوت می باشد اما به طور کلی این نوع کفپوش چوبی از دوام و استحکام بالایی برخوردار است.

چگونه پارکت لمینت آسیب می بیند؟

نظافت این کفپوش ها بسیار راحت و ساده می باشد و با کوچکترین ضربه ها امکان صدمه دیدن پارکت لمینت بسیار کم می باشد. اما گاهی ممکن است این کفپوش دچار آسیب دیدگی و یا باد کردن شود. در صورتی که آب به طور مستقیم بر روی پارکت لمینت ریخته شود امکان آسیب دیدن و باد کردن آن وجود دارد. گاهی نیز از ابتدای نصب پارکت لمینت، زیرسازی کف به طور صحیح انجام نشده و این نکته می تواند پس از مدتی باعث آسیب دیدن پارکت لمینت گردد.

 در این گونه مواقع برای این که بدانیم چگونه پارکت لمینت آسیب دیده را تعمیر نماییم نکاتی را باید در نظر داشته باشیم که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

چگونه پارکت لمینت آسیب دیده را تعمیر نماییم

به علت این که پارکت چوبی لمینت به صورت یکپارچه نیست و قطعه قطعه می باشد می توان در صورت آسیب دیدن یکی از قطعات، تنها اقدام به تعمیر یا تعویض آن قطعه نمود. زمانی که تایل های پارکت لمینت آسیب دیده باشند می توان اقدام به تعویض تایل ها نمود. گاهی نیز سطح پارکت لمینت دچار خراش و یا هر گونه آسیب دیگری شده است که در این صورت در ابتدا توسط تکنیک هایی اقدام به رفع مشکل مورد نظر در سطح شده و در صورت نیاز آن را تعویض می نمایند. در صورتی که خراش ایجاد شده سطحی باشد با مقداری سمباده کشیدن و پس از آن لاک زدن می توان سطح را تعمیر کر‌