به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

آیا پارکت چوبی برای خانه شما مناسب است؟

08 ژوئن
پارکت چوبی برای خانه

آیا پارکت چوبی برای خانه شما مناسب است؟

یکی از موارد مهمی که در دکوراسیون داخلی منازل نقش پر رنگی را ایفا می کند کفپوش می باشد. انتخاب کفپوش مناسب که با دیگر وسایل منزل دارای هارمونی و هماهنگی باشد می تواند جلوه زیبایی به منزل شما ببخشد. کفپوش ها در انواع مختلفی مانند سنگ، سرامیک، کاشی و کفپوش های چوبی وجود دارند. کفپوش های چوبی انواعی از کفپوش های پرطرفدار در سراسر جهان به شمار می آیند که در محیط های مختلفی می توان از آنها استفاده کرد. اما آیا پارکت چوبی برای خانه شما مناسب است؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می شود مطلب زیر را مطالعه فرمایید.

چرا پارکت چوبی؟

کفپوش های چوبی را در انواع مختلفی از قبیل پارکت چوبی، لمینت، ترمووود و چوب پلاست یا ترمو پلاست تولید می کنند که هر یک از این کفپوش ها داری ویژگی های مخصوص به خود می باشند و با توجه به سلیقه و نوع فضای مورد استفاده می توان هر یک را انتخاب نمود. پارکت چوبی دارای نصب ساده ای می باشد و برای چسباندن آن از چسب های مخصوصی استفاده می کند که کاملا بی رنگ بوده و هیچگونه حساسیتی را در افراد ایجاد نمی کنند. پارکت چوبی از دوام بالایی برخوردار است و می تواند چندین سال بدون این که آسیبی به آن وارد شود در ساختمان مورد استفاده قرار گیرد.

خصوصیات و مزایای پارکت چوبی

پارکت چوبی را از چوب درختان مختلف تهیه می کنند و از این رو در طرح ها و رنگ های مختلفی وجود دارد و می توان با توجه به دکوراسیون منزل و رنگ و طرح دیگر اجزای ساختمان رنگ مورد نظر پارکت چوبی را انتخاب کرد. پارکت های چوبی از استحکام بالایی برخوردار بوده و به راحتی خراب و فرسوده نمی شوند. سطح پارکت چوبی لیز نبوده و امکان سر خوردن افراد و به ویژه کودکان در آنها وجود ندارد. مزایای بیشمار دیگری برای پارکت های چوبی وجود دارد که باعث استفاده گسترده از آن شده است. اما آیا پارکت چوبی برای خانه شما مناسب است؟ این سوالی است که ممکن است برای بسیاری از شما پیش بیاید. برای رسیدن به پاسخ این سوال ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

آیا پارکت چوبی برای خانه شما مناسب است؟

با توجه به تنوع در طرح و رنگی که برای پارکت های چوبی وجود دارد می توان آن را با مبلمان منزل و یا دیوارپوش ها و رنگ کابینت ها هماهنگ کرد و هارمونی زیبایی را ایجاد نمود. در صورتی که فضای منزل کوچک باشد انتخاب رنگ های پارکت روشن ارجحیت دارد و می تواند فضا را مقداری بزرگتر جلوه دهد.

با توجه به این که کفپوش ها از مواردی هستند که نمی توان آنها را در فاصله های زمانی کوتاه تعویض نمود باید کفپوشی را انتخاب کرد که دارای دوام و طول عمر بالایی باشد و به راحتی آسیب نیند. پارکت چوبی از نظر استحکام  بسیار مناسب بوده و می توان تا چندین سال بدون هیچ گونه آسیبی از آن استفاده نمود.

عایق بودن در مقابل صدا باعث می شود تا با استفاده از پارکت های چوبی در ساختمان های چند طبقه صدا به طبقات زیرین انتقال پیدا نکند.

What Kind of Flooring Increases Home Value