به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت چوبی رنگ روشن و تیره

09 ژوئن
پارکت چوبی رنگ روشن و تیره

پارکت چوبی رنگ روشن و تیره

پارکت چوبی از انواع پرطرفدار کفپوش های چوبی می باشد که در سراسر جهان در ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کفپوش را می توان در کف بناهای مختلفی مانند بناهای مسکونی، تجاری، اداری، تفریحی و … به کار برد. با توجه به تنوعی که در طرح و رنگ این محصول وجود دارد می توان با توجه به سلیقه و قوانین فنگ شویی و دکوراسیون داخلی رنگ های مختلفی را برای پارکت چوبی انتخاب نمود. در این مقاله به مطالبی در رابطه با پارکت چوبی رنگ روشن و تیره پرداخته شده است.

تولید پارکت چوبی

پارکت چوبی را مانند دیگر کفپوش های چوبی مانند لمینت، ترموومود و ترموپلاست از چوب طبیعی تهیه می کنند. با بریدن چوب درختان مختلف و انتقال آنها به کارخانه های مختلف و انجام عملیاتی بر روی آنها پارکت های چوبی را تهیه می کنند. برای این کار می توان از چوب های مختلف مانند بلوط، راش، افرا، گردو، بامبو دیگر درختان استفاده نمود. هر یک از این چوب ها دارای طرح و رنگ های مشخصی می باشند و هر یک دارای استحکام و مقاومت به خصوصی می باشد که در قیمت نهایی آنها تاثیرگذار است. چوب درخت بلوط از مقاوم ترین چوب ها محسوب شده و نسبت به دیگر چوب ها از قیمت بالاتری برخوردار است.

پارکت چوبی دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

استفاده از پارکت چوبی به علت مزایا و ویژگی هایی که دارد گستردگی زیادی در میان افراد پیدا کرده است و این نوع کفپوش کم کم جای خود را به دیگر کفپوش ها مانند سرامیک و سنگ داده است. استفاده از چوب طبیعی در دکوراسیون منزل می تواند باعث القای حس مثبت در افراد شده و نمای زیبایی را به منزل دهد. عاوه بر آن دوام و استحکام چوب بسیار بالاست و در طولانی مدت دچار آسیب نمی شود.

پارکت چوبی دارای نصب ساده و سریع می باشد و زمان زیادی را برای نصب از شما نمی گیرد. سرامیک ها در فصل های سرد سال سرمای بسیاری را به پاها و بدن منتقل می کنند در صورتی که پارکت این ویژگی را نداشته و ساختمان در فصل های سرد کاملا گرم نگه داشته می شود.

لیز نخوردن بر روی پارکت ها از دیگر مزایایی است که برای آنها وجود دارد و برای افرادی که در منزل کودک دارند انتخاب بسیار مناسبی می باشد.

پارکت چوبی رنگ روشن و تیره

همانطور که گفته شد به علت تنوعی که در چوب درختان مختلف وجود دارد پارکت ها نیز در رنگ ها و طرح های مختلفی تولید می شوند. برای انتخاب رنگ پارکت چوبی نکات بسیاری را باید مورد توجه قرار داد. پارکت چوبی رنگ روشن و تیره در بازار موجود می باشد که برای انتخاب آن در ابتدا باید به دیگر لوازم ساختمان از جمله رنگ مبلمان و پرده ها و همچنین تناسب رنگ پارکت با رنگ دیوارپوش ها توجه نمود.

پارکت های با رنگ روشن برای ساختمان هایی که فضای کوچکتری دارند مناسب تر بوده و پارکت های با رنگ های تیره بیشتر مناسب فضاهای اداری و پر رفت و آمد می باشند تا زود به زود لکه نگرفته و کثیف نشوند.

dark floor and light floor