به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

تعمیرات تخصصی پارکت چوبی

10 ژوئن
تعمیرات تخصصی پارکت چوبی

تعمیرات تخصصی پارکت چوبی

پارکت یکی از انواع کفپوش های چوبی است که به علت زیبایی و دوامی که دارد در سال های اخیر مورد استقبال افراد زیادی در در سراسر جهان قرار گرفته است. انواع کفپوش های چوبی مانند لمینت، پارکت، ترمووود و چوب پلاست در بازار وجود دارند که هر یک نحوه تولید متفاوتی داشته و متریال های مختلفی علاوه بر چوب در آنها استفاده شده است. پارکت های چوبی از استحکام و طول عمر بالایی برخوردارند اما ممکن است در اثر استفاده نادرست از آنها مشکلاتی برای آنها مانند باد کردن به وجود بیاید. امکان تعمیرات تخصصی پارکت چوبی مانند ساب زدن و لاک زدن و دیگر موارد وجود دارد که در این مقاله به تفصیل به آنها پرداخته شده است.

 معرفی پارکت و ویژگی های آن

چوب درختان مختلف را برش می دهند و پس از ارسال آنها به کارخانه جهت پردازش و انجام عملیات مختلف، آنها را به کفپوش های چوبی تبدیل می کنند. کفپوش های چوبی به علت استفاده از عنصر طبیعی چوب جلوه بسیار زیبایی را به دکوراسیون داخلی می بخشند و علاوه بر آن از دوام و استحکام بالایی نیز برخوردار می باشند.

علاوه بر زیبایی و دوام بالای پارکت های چوبی این کفپوش ها دارای ویژگی هایی مانند عایق بودن در مقابل صوت می باشند و می توان از آنها در ساختمان های چند طبقه استفاده کرد و از انتقال صدا به طبقات زیرین جلوگیری نمود.

همچنین سطح پارکت ها بسیار محکم و با دوام بوده و مانند سطح سرامیک ها لیز نمی باشند و از سر خوردن کودکان بر روی پارکت و صدمه دیدن آنها جلوگیری می کنند.

نصب پارکت ها بسیار راحت و سریع بوده و برای نصب آن از چسب های مخصوصی که کاملا ضد حساسیت و بی رنگ می باشند استفاده می شود.

نحوه نظافت پارکت چوبی

پارکت های چوبی نیازمند نگهداری ویژه ای می باشند و نظافت آنها نیازمند رعایت نکاتی می باشد. مهم ترین نکته ای که در رابطه با پارکت های چوبی وجود دارد عدم رسیدن رطوبت به آنها می باشد. هیچ گاه نباید آب را به طور مستقیم بر روی پارکت ریخت. برای تمیز کردن پارکت باید پارچه یا طی را خیس نموده و کفپوش را به وسیله آن تمیز کنید. در صورت وجود لک بر روی پارکت مقداری ماده شوینده مناسب و یا مقداری سرکه سفید را با مقداری آب مخلوط کرده و توسط طی و پارچه آغشته به این مخلوط بر روی پارکت بکشید.

تعمیرات تخصصی پارکت چوبی

در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی و یا گذشت مدت زمان زیادی از نصب پارکت و یا ایجاد ضربه بر روی آن ممکن است پارکت نیاز به تعمیراتی داشته باشد. تعمیرات تخصصی پارکت چوبی شامل موارد مختلفی می شود ک به راحتی و توسط افراد متخصص در کمترین زمان ممکن انجام می گیرد.

در مواردی که کفپوش کهنه شده باشد و رنگ و جلای اولیه خود را از دست داده باشد متخصصین در ابتدا یک لایه از پارکت را توسط روش ساب زدن جددا می کنند و پس از آن به وسیله لاک زدن رنگ و جلایی جدید به آن می زنند.

همچنین در صورتی که قطعاتی از پارکت دچار آسیب دیدگی شده باشد با تعویض آن قطعه با قطعه جدید به بازسازی پارکت می پردازند.

برخی از قطعات ممکن است شل شده و لق بزنند که می توان آنها را تعمیر نمود تا از لق زدن پارکت جلوگیری به عمل آورد. تعمیرات تخصصی پارکت چوبی شامل موارد دیگری نیز می شود که در صورت ایجاد هر گونه مشکلی در پارکت ای چوبی می توان به تعمیر و بازسازی آن پرداخت.

flooring-repairs